Miks ma jäin soovitud üürikorterist ilma?

Aeg-ajalt tuleb ette olukordi, kus üürihuviline ei saa soovitud korterit endale, kuigi see oli vaatamise ajal vaba ning ka maakleriga sujus vestlus kenasti. Selle põhjuseks on enamasti asjaolu, et lõpliku otsuse teeb omanik enda äranägemise järgi.

Nädala küsimus, Üürimine, Üürile anda, Üür, Üüripinnad, Uus Maa Kinnisvarabüroo, Üürikorter, Üürnik, Üürikorterid, Heilin Reimand, Üürileping, Uus Maa Tartu büroo, Üürileandja

Üürileandjal on õigus valida, kes saab olema tema üürnik. Samas ei ole see õigus absoluutne ehk, vastavalt võrdse kohtlemise seadusele ei tohi valikut tehes lähtuda üürikandidaadi rahvusest, rassist või soost. Nii ei ole õigus keelduda näiteks meesterahvast üürnikuks võtmast ainuüksi selle tõttu, et ta on mees.

Maakler soovitab, omanik otsustab

Enamasti teevad kinnisvaraomanikud valiku sobivaima üürilise kasuks subjektiivse otsusena ning maaklerile sageli tõelist põhjust ei avalda, miks ei sobi näiteks üürnikuks üksik naisterahvas, kaks tudenginoormeest või araabia maadest pärit perekond.

Maaklerile on reeglina antud tööülesandeks tutvustada korterit kõigile huvilistele ning teha neile taustauuring. Nii tekib mitmeid üürikandidaate, kelle hulgast valida.

Isegi kui korter on vabalt saadaval hetkel, mil üürihuviline seda maakleriga vaatama läheb ja ta soovib selle ära broneerida, siis lõpliku sõna ütleb korteri omanik.

Ette on tulnud ka olukordi, kus sobiv üürnik on leitud ehk korteri omanik on valiku teinud ja üürilepingu projekt on tulevasele elanikule tutvumiseks välja saadetud, kuid lepingu tingimuste osas ei jõuta omavahel kokkuleppele. Kui üürihuvilisi on mitmeid, siis teeb omanik sageli tingimuste osas kompromissile mineku asemel valiku pingereas järgmise üürikandidaadi kasuks ning maakleri ülesandeks on suhete silumine korterist ilma jäänud kliendiga.

Seega, kuigi enamasti kehtib üüriäris reegel, et “kes ees, see mees”, siis aeg-ajalt tuleb ette ka olukordi, kus omanik lähtub kindlatest, enesele meelepärastest kriteeriuumitest ning teeb üürikandidaatide seast oma valiku.

Foto: Pixabay

Kui süda kuulub puitmajale

03.11.2020

alt
alt

Lasnamäele Tähesaju Citysse kerkib uus ärihoonete kompleks

04.11.2020

Sarnased uudised

alt

Kas eriolukord annab õiguse nõuda üürisumma vähendamist?

alt

Üürida end vaeseks või osta end rikkaks?

alt

Kes peab korteri üürimisel tulumaksu deklareerima?

alt

Kes peab tasuma remondifondi- ning ühistu laenumakseid, kas üürnik või üürileandja?

alt

Kas riiklikke üürimaju ähvardab getostumise oht?

alt

Miks valida pensionisambaks üürikorter?

alt

Kes vastutab üürniku tekitatud kahju eest?

alt

Millise osa üüripinna kommunaalkuludest peaks maksma üürnik ja kui palju omanik?

alt

Mis tõstab üürikorteri väärtust?

Kõige populaarsemad

1

Uskumatu, aga see on Tallinna korter!

2

Kriis annab Tallinna kinnisvarasektorile hoogu juurde

3

Vanemate büroopindadega läheb raskeks

4

Tulekahju võib alguse saada ka märjast küttepuust

5

Trigon Property Development vähendas üheksa kuuga kahjumit

6

Selgusid Raadi piirkonna visioonivõistluse tulemused

Toimetaja valik

alt

City24 Aasta Tähed 2020 on selgunud!

alt

5 asja, millele uut kodu valides tähelepanu pöörata

alt

Kuidas valida kinnisvara hindajat?