Pealinna korteriturg õitseb ega lase end koroonast kuidagi segada

Oktoobris müüdi Tallinnas 923 korterit, mis on üheksa protsenti rohkem kui septembris ning kaks protsenti enam kui mullu samal ajal, analüüsib Baltimaade suurim kinnisvarafirma 1Partner Maa-ameti statistikat.

Kinnisvaraturu ülevaated, Kinnisvarastatistika, Martin Vahter, 1Partner Kinnisvara

1Partner Kinnisvara juhi Martin Vahteri sõnul oli oktoober kinnisvaras numbrite põhjal täiesti tavapärane kuu ning mingeid koroonamõjusid tunda polnud. “Kinnisvaras näitab müügistatistika tavaliselt kuu-paar tagasi tehtud otsuseid, aga ka praegu, novembri alguses on nii päringute arv kui üldine turuaktiivsus täiesti tavapärane,” ütles Vahter.

“Viiruse levikut ei saa täpselt ennustada ja kui inimesed end jälle tuppa lukustavad, siis võivad müügiperioodid muidugi pikemaks venida. Samas olulist hinnalangust või muid põhjalikumaid muudatusi elamispindade turul oodata pole,” ütles Vahter.

“Kuna kevadel pandi osa kinnisvaraarendusi seisma, aga päris palju reservis olevat vara on vahepeal ära müüdud, siis on praeguseks tekkinud isegi kerge uusarenduste defitsiit – tunne, et polegi nagu midagi osta. Seetõttu on suuremad arendajad uuesti projektid üles sulatanud ja alustanud jälle ehitamist, et oleks mida pakkuda. Ka 1Partner ehitab praegu Tallinna ülemise tuletorni ümbruses elamukvartalit ning lisaks lõime just värskelt Pelgurannas täiesti uue arendusega kopa maasse,” lisas Vahter.

Oktoobris tehti Tallinnas kinnisvaraga kokku 1212 ostu-müügitehingut, mis on 2,5 protsenti rohkem kui septembris. Pealinna kinnisvaratehingute koguväärtus kasvas kuuga neli protsenti 153 miljoni euroni.

Oktoobris müüdi Tallinnas 923 korterit, mis on üheksa protsenti rohkem kui septembris. Korteri ruutmeeter maksis keskmiselt 2165 eurot, mis on septembriga võrreldes üks protsent enam. Oktoobris müüdi kalleim korter 853 000 ning odavaim 6000 euro eest.

Oktoobris müüdi Tallinnas 30 hoonestatud elamumaa kinnistut, mis on sama palju kui varasemal kuul. Kalleim eramu müüdi 958 000 ning soodsaim 25 000 euro eest.

Möödunud kuul müüdi kümme elamumaa krunti, mis on septembriga võrreldes 13 võrra vähem. Kalleim krunt maksis 370 000 ning soodsaim 82 000 eurot.

Paljulubav ÖÖD – läbinisti eestimaine

02.11.2020

alt
alt

Kui süda kuulub puitmajale

03.11.2020

Sarnased uudised

alt

Mida tähendaks kinnisvaraturule uus eriolukord?

alt

Rekordisadu kinnisvaraturul novembris ei lakanud

alt

Tallinna korteriturg käib täistuuridel

alt

November tõi Tallinna korteritehingute rekordi

alt

Vanemate büroopindadega läheb raskeks

alt

Kriis annab Tallinna kinnisvarasektorile hoogu juurde

alt

Kinnisvaraturule saabusid Eestisse tagasipöördujad

alt

Oktoobri kinnisvaraturul koroonaviiruse mõju ei peegeldunud

alt

Uuring: Tallinna kesklinnas soovib elada ainult viiendik Eesti noortest

Kõige populaarsemad

1

Uskumatu, aga see on Tallinna korter!

2

Kriis annab Tallinna kinnisvarasektorile hoogu juurde

3

Vanemate büroopindadega läheb raskeks

4

Tulekahju võib alguse saada ka märjast küttepuust

5

Trigon Property Development vähendas üheksa kuuga kahjumit

6

Selgusid Raadi piirkonna visioonivõistluse tulemused

Toimetaja valik

alt

City24 Aasta Tähed 2020 on selgunud!

alt

5 asja, millele uut kodu valides tähelepanu pöörata

alt

Kuidas valida kinnisvara hindajat?