Kuidas luua kodus mugav töökoht väiksema eelarvega?

Karantiin ja eriolukord on tutvustanud paljudele inimestele kodukontori võlusid - mugav keskkond aitab meil tööle keskenduda, kuid samas võib mõjuda see ka vastupidiselt. Seetõttu on oluline enda koju luua personaalne töönurk, kus saaksime pühendatult ja ilma segavate faktoriteta keskenduda sellele, mis on tõesti oluline. Järgnevad nõuanded aitavad Sul mugava töökoha loomisel säästa nii aega kui ka raha.

Kodudisain, Kodu sisustamine, Sisedisain, Kodukujundus, Mööbli ostmine, Mööbel, Büroomööbel, Kodukontor

Mida Sul kindlasti vaja läheb?

Kui soovid luua oma koju mugava kontorinurgakese, siis peaksid esmalt mõtlema, mida Sul vaja läheb. Kindlasti on selleks kirjutuslaud, ergonoomiline ja toetav tool, piisavalt valgust tagav laualamp või põrandalamp. Kui Sinu töö hõlmab ka paberimajandust, peaksid lähedal hoidma veel printerit, pabereid ning piisavalt sahtleid, kus saaksid neid sorteerida ja organiseerida. Kui Sul juba arvutit pole, siis arvesta ka sellega ning võimalike lisatarvikutega videokõnede ning muu jaoks. Kindlasti hoia lähedal ka markereid ja pastakaid, et teha endale vajalikke märkmeid. Jäta ostmata asjad, mida Sul ilmselt vaja ei lähe - nii hoiad kokku ka rahaliselt.

Planeeri ja sea eelarve

Leia enda kodus koht, kus saaksid rahulikult keskenduda. Kõige parem oleks kui leiaksid eraldi toa, mille muuta kontroriruumiks. Magamistoas oleme harjunud eelkõige puhkama ning ka elutoas pigem veetma aega televiisori taga, mistõttu võib nendes tubades olla keskendumine häiritud, kuid samas ei pruugi. Seetõttu planeeri oma mugav töökoht hoolikalt. Enne kui lähed endale koju uut mööblit ja tehnikat ostma, sea kindlasti ka umbkaudne eelarve, mille sees soovid püsida. Leia ruumi ka väikeste pisidetailde jaoks, mis muudaksid töökoha hubasemaks - näiteks taimed või muud väikesed dekoratiivsed sisustuselemendid.

Eelista kasutatud mööblit ja tehnikat

Kui Sinu kodukontori olemus on pigem ajutine, siis eelista mööblit ja tehnikat, mis on juba kasutatud. Nende hinnaklass on soodne ning lisaks on Sul võimalik ka sellest kergema südamega vajadusel lahti öelda. Kasutatud tooteid ei tasu karta - neid on üldiselt väga hästi hoitud ning sageli leiab ka nende seast kaasaegses disainis ja uudsete tehnoloogiliste omadustega erinevaid mudeleid. Arvuteid ning lisatehnikat on võimalik ka vajadusel rentida - nii saad selle tagastada, kui saad tööd teha taas kontoris.

Mõtle pisidetailidele

Pea meeles, et mööbel ja tehnika olemasolu ei ole ainuke detail, millega Sa arvestama pead. Näiteks soeta lampidesse energiasäästlikud LED-pirnid, mis aitavad hoida kokku kommunaalkuludelt. Nimelt võid nende lampidega säästa oma elektrikuludelt koguni 25% rohkem kui teiste pirnidega. Valides arvutit, kõlareid või muud tehnikat, arvesta veel sellega, et suurema võimsusega tooteid vajavad samuti rohkem energiat töötamiseks. Kindlasti ära jäta tähelepanuta oma tervist - pikad päevad arvuti taga väsitavad silmi ning vale hoiak mõjutab meie rühti ning võib tekitada lihaspingeid. Seepärast vali endale ergonoomiline kontoritool, vajadusel reguleeritav laud ning hoia lähedal niisutavad silmatilgad.

Ostle sooduspakkumiste ja kampaaniate ajal

Kui soovid siiski osta eelkõige trendikat mööblit, mis sobiks hästi ka ülejäänud Sinu kodu interjööriga, siis tasub hoia silm lahti just mööblipoodide pakkumistel. Sageli toimuvad hooaegade lõpus erinevad kampaaniad, kus on võimalik soetada hooaegade trendikamaid mööblitükke koguni poole hinnaga. Sama lugu on ka tehnikaga. Küll aga pead arvestama ka sellega, et soodustoodete valik on märksa väiksem, mispärast ei pruugi Sa meelepärast leida või vastupidi, leiad ideaalse valiku koos parima hinnaga. Kes otsib, see leiab.

Ostle veebipoes

Veebipoed pakuvad parimaid hindu, kuna hindadesse ei ole lisatud ettevõtte poolseid kulusid nagu rendipinna hind ja muud sarnased kulud. Lisaks toimuvad e-poodides erinevad kampaaniad ja sooduspakkumised palju sagedamini, mispärast on võimalik säästa suurelt. E-poes ostlemist karta ei tasu - kui ostetud kaup mingil põhjusel ei sobi, on see alati võimalik paari nädala jooksul tagastada või ümber vahetada. Kui soovid siiski toodet oma silmaga näha, soovitame tutvuda tootega poes kohapeal ning osta see hoopiski e-poest.

Büroomööbel ei pea olema alati kulukas. Jälgides eelnevalt välja toodud praktilisi nõuandeid on võimalik säästa suurelt - tuleb vaid olla leidlik. Pealegi on kontoritöö aina enam muutumas populaarsemaks ning mugavasse töökohta investeerimine tasub kindlasti ära.

Eluasemelaenuturg on koroonakevadest kiiresti kosunud

28.10.2020

alt
alt

Triple Net Capital pani nurgakivi Peetris asuvale Veskikodu elurajoonile

29.10.2020

Sarnased uudised

alt

Elamus elamust

alt

2021. aasta sisekujunduses: retro ja praktilisus naasevad

alt

Just seda maja on koduotsijad sel aastal meie portaalis kõige rohkem oma „Lemmikute“ nimekirja salvestanud

alt

Sisekujunduseksperdid: Selleks, et köögis oleks hea tegutseda, pead mõtlema ka kohvimasina asukohale

alt

Sul on kodus tühi tuba? Sisustame selle ära!

alt

Nõmmel müüakse pilkupüüdva ja kauni lahendusega eramut

alt

Oma magamisaluse valimine: kui voodi ja madrats on eraldiseisvad ja lahutamatud

alt

Uskumatu, aga see on Tallinna korter!

alt

Kuidas säästa vannitoa sisustamisel ruumi?

Kõige populaarsemad

1

Uue pilvelõhkuja ankurrentnikuks saab Coop

2

Uus ehitisregister jõudis kasutajate ette

3

Lasnamäele rajatakse Tondiraba park

4

Pärnus sai nurgakivi ajaloo kalleim kortermaja

5

Lidli pood kerkib ka Tartu kesklinna

6

Eluasemelaenude kasvu tõukab tagant suur nõudlus

Toimetaja valik

alt

Kuidas koostada kinnisvarakuulutust, mis köidab tähelepanu ja tekitab usaldust?

alt

Kuidas korteri üürilt õigesti makse tasuda?

alt

Kinnisvaraturu struktuurimuutus: korteriomanditehingud jäid kinnisasjade tehingutele alla