Tallinna uus linnakeskus Fahle Park rajab liiklusele uued otseteed

Endise tselluloosivariku kvartalisse kerkiv ainulaadne elu- ja ärikvartal Fahle Park rajab nii Tartu maantee, Järvevana tee kui ka kesklinna suunal uued otseteed, mis muudavad piirkonnas liiklemise senisest palju kiiremaks ja sujuvamaks.

Taristu, Einar Niin, Circle K Eesti, Linnauuendus, Vironia keskus, Maakri ärimaja, Kompassi maja, Fahle Park, Rappeli keskus, Fausto Capital

“Valmis on Fahle Pargi kesklinnapoolne tänavaots, mida tuntakse Lastekodutänava pikenduse või tõusuna. Järgmisena ehitame välja sissesõidutee Fahle Parki Tartu maantee mõlemast sõidusuunast koos põhjaliku Circle-K tanklaesise uuendusega. Nimetatud töödega on plaanis lõpule jõuda tuleva aasta juuliks. Ehitustegevuse järgmises etapis loome otsetee ka Järvevana teele koos peale ja maha sõiduga,” selgitas Fausto Capitali müügidirektor Einar Niin.

„Fahle Pargi keskkond pälvib järjest enam tähelepanu kui ajalooline piirkond, kus on meisterlikult kombineeritud miljööväärtuslikke paekivi fassaade ja tänapäevaseid klaasist pindu. Lisaks omanäolisele arhitektuurile vajab aga uus piirkond ka juurdepääsuteid ja parkimiskohti,“ selgitas Niin.

Kokku rajatakse Fahle Pargi taristuehituse käigus 600 meetrit linnatänavaid ning 12 000 ruutmeetrit parkimisplatse. Uue taristu ehitustöödega on seotud enam kui 10 ettevõtet ning  projekti esimese etapi prognoositav maksumus on 2 miljonit eurot, pääsu Järvevana teele see ei sisalda. Taristuprojekti esimese etapi kulukaim osa on Tartu maanteele pääsu loomine. Uue tee alla paigaldatakse 11 000 meetrit torustikke ja kommunikatsioone. Hoonete vahelise sillutise loomiseks on tarnitud sadu tonne graniiti.

Uued sõiduteed hakkavad kulgema mööda Fahle Pargi äärealasid, Fahle Pargi südamesse jääb aga jalakäijatele ja kergliikuritele loodud keskkond. Novembris valmib jalakäijate alas Eestis ainulaadne 100 meetrine klaaskatusega galeriitänav, mis ühendab kõiki hooneid ja on aastaringselt soe.

Fahle pargi hooned ja parklad hakkavad olema autodega külalistele kergesti ligipääsetavad tänu mitmetele sissesõitudele, mis asuvad kvartali servades. Fahle parki pääseb hõlpsasti ka linnatranspordiga. Bussijaama, lennujaama ja suurte magistraalide lähedus muudab Fahle pargi üheks kõige paremini transpordiga ühendatud piirkonnaks Tallinnas. Parkimine on Fahle Pargis lahendatud kahe parkimismajaga, kus on eraldi parkla  ka jalgratastele ja mootorratastele ning elektriautode laadimispunktid. Lisaks on ettenähtud 2-tunnine tasuta parkimise võimalus kõikidele Fahle Pargi külastajatele.

Fahle Park on Tallinna kesklinnas asuv uudne ärilinnak, mis pakub ettevõtetele innovaatilisi ning ainulaadse arhitektuuriga kaasaegseid büroolahendusi.  Fahle Pargi rajaja Fausto Capital on alates 2004. aastast büroo- ja kaubanduspindade arenduse, üürimise ja haldamisega tegelev ettevõtete grupp. Fausto on Eesti kapitalil põhinev ettevõte, mille portfelli kuulub kokku üle 90 000 ruutmeetri kaubandus- ja äripinda

(Kompassi maja, Maakri ärimaja, Tartu Telia ärihoone, Vironia keskus, Rappeli keskus, mitmed Maxima ja Selveri kaubanduskeskused jne). Fausto Capitali varade maht on üle 150 miljoni euro.

EfTEN Real Estate Fund 4 ostis Riias suure logistikakeskuse

28.10.2020

alt
alt

Eluasemelaenuturg on koroonakevadest kiiresti kosunud

28.10.2020

Sarnased uudised

alt

Vanasadama trammitee ühendab Tallinna sadama, Rail Balticu terminali ja lennujaama

alt

Tallinna Sadam avas 1,7-miljonise Pikksilma promenaadi

alt

Olulise Tallinna liiklussõlme ehitus saab lõpuks hoo sisse

alt

Tallinn ehitab trammitee Vanasadamani

alt

Kavandatav kergliiklustee viib ohutult Balti jaamast Stroomi randa

alt

Tartu linna idapoolne ümbersõidutee on valmis

alt

Lasnamäele rajatakse Tuletorni tänav

alt

Tartu Marja tänava silla ideekonkursile saabus ligi 20 tööd

alt

Tartu kuulutas välja Marja silla ideekonkursi

Kõige populaarsemad

1

Kas eelistada kinkelepingut või testamenti?

2

Uusarendused leiavad praegu väga hästi ostjaid

3

Nõmme keskuse areng on sisse saanud uue hoo

4

Merko Ehitus käivitab 130 korteriga Metsatuka arendusprojekti Nõmmel

5

Pirita velodroomist võib saada spordikeskus

6

Ärikinnisvara nõudlus püsib lähiajal madalam

Toimetaja valik

alt

Kuidas koostada kinnisvarakuulutust, mis köidab tähelepanu ja tekitab usaldust?

alt

Kuidas korteri üürilt õigesti makse tasuda?

alt

Kinnisvaraturu struktuurimuutus: korteriomanditehingud jäid kinnisasjade tehingutele alla