EfTEN Real Estate Fund 4 ostis Riias suure logistikakeskuse

EfTEN Real Estate Fund 4 ja Lords LB Baltic Fund III sõlmisid lepingu, millega EfTEN ostab Riias asuva Berģi logistikakeskuse. Tegu on suurima logistikavaldkonna kinnisvaratehinguga Lätis alates 2018. aastast. Tehing on kavas lõpule viia lähikuudel, teatas EfTEN.

Kinnisvaraettevõtted, Ärikinnisvara, Viljar Arakas, Läti ärikinnisvara, Läti, Berģi, SEB, Sorainen, Lords LB Baltic Fund III, Andrius Svolka, EfTEN Real Estate Fund 4, Newsec, Efim Hiterer, Berģi logistikakeskus, Riia, JYSK, EfTEN Capital, Eften Kinnisvarafond

Berģi logistikakeskuse pindala on ligi 50 000 ruutmeetrit ning see asub Riias Sigulda tänaval. Hoone rajati 2008. aastal ning sellel on kaks ankurrentnikku: jaeturul JYSKi kaubamärgi all tegutsev Taani kodumööbli importöör ja edasimüüja DO IT ning jaekaubandusele, apteekidele ja kondiitritele erinevaid kaubamärke tarniv Orkla Logistics.

Keskuse omandas EfTEN Real Estate Fund 4, mida juhib Baltimaade suurim ärikinnisvara fondivalitsemise ettevõte EfTEN Capital AS. EfTEN Capitali tegevjuhi Viljar Arakase sõnul pakub logistikasektor ühtesid parimaid tootluse võimalusi. „Berģi logistikakeskus sobib hästi meie investeerimisobjektide portfelli, seda tänu oma strateegilisele ning kiiresti arenevale asukohale Riias, kvaliteetsetele rentnikele ning sisenemistootlusele. COVID-19 järgses maailmas on logistika kasvav trend.

Berģi piirkond pakub ideaalset asukohta logistikakeskusele, mis on mõeldud kaubatarneteks põhja ja ida suunal ehk Skandinaaviasse ja SRÜ riikidesse, ning tegu on väga suurepärase logistilise asukohaga Riias. Kõrge ning moodne laohoone ühes ideaalse asukohaga kindlustab selle mitmel otstarbel kasutamise tulevikus,“ ütles Arakas.

Berģi logistikakeskuse müüb Lords LB Baltic Fund III, mida valitseb piirkonna üks suurimaid ärikinnisvara fondivalitsemise ettevõtteid.

Lords LB Baltic Fund III fondijuht Efim Hiterer: „Berģi keskuse müük on oluline samm meie Baltic Fund III väljumisprotsessis. Viimastel kuudel on see juba teine fondi vara müügitehing, mis kinnitab, et meie valitsevate objektide järele on turul positiivne nõudlus ning kavatseme jätkata edukat fondist väljumist.“

Berģi keskuse müük on Läti viimase kolme aasta suurim logistikakinnisvara tehing. Tänavu on logistikavallas tehtud üle 50 miljoni euro eest tehinguid, mis moodustavad 40 protsenti Läti tänavusest tehingumahust.

„Praegu on näha kuidas nii kohalikud kui ka regionaalsed tegijad tunnevad senisest suuremat huvi logistikaobjektide vastu Baltimaades, nii et lähiajal on oodata hulga kapitali liikumist seda tüüpi varadesse. Näeme nüüd tegelikke tehinguid ning investorite sellise strateegilise tähelepanu tulemusi,“ ütles Newseci tehingute valdkonna juht Andrius Svolka.

Newsec oli tehingus Lords LB Baltic Fund III nõustaja. Advokaadibüroo Sorainen esindas müüjat ning Henrihs Damroze ostjat. Tehingut finantseeris SEB Läti.

EfTEN Real Estate Fund 4 on institutsionaalsetele investoritele suunatud 10-aastase tähtajaga kinnine investeerimisfond, mis investeerib rahavoogu tootvatesse ärikinnisvara objektidesse Baltimaades. Fondi vara valitseb fondivalitseja EfTEN Capital AS, mis tegutseb Finantsinspektsiooni järelevalve all. Fondi portfelli kuulusid seni Kadrioru Ärikeskus Tallinnas, Dominante logistikahoone Riia lähedal, River Mall kaubanduskeskus ning River Hall ärikeskus Kaunases ning RYO kaubanduskeskus Panevėžyes.

EfTEN Capital AS valitseb lisaks EfTEN Kinnisvarafond AS-i, EfTEN Kinnisvarafond II AS-i, EfTEN Residential Fund usaldusfondi ja Tallinna börsil noteeritud EfTEN Real Estate Fund III AS-i. EfTEN Capitali grupp (EfTEN Capital AS koos tütarettevõtjatega) valitseb 50 ärihoonet, kus tegutseb 1200 üürnikku. Valitsetavate hoonete turuväärtus on ligikaudu 750 miljonit eurot.

Foto: Berģi logistikakeskus Riias / EfTEN Capital

Uuring: Merko on jätkuvalt mainekaim kinnisvaraarendaja

28.10.2020

alt
alt

Tallinna uus linnakeskus Fahle Park rajab liiklusele uued otseteed

28.10.2020

Sarnased uudised

alt

Kinnisvarafirma Kapitel ostab Logassetsilt pool Nordassetsi

alt

Sõõrumaa ei saanud Kredexist Patarei projekti jaoks laenu

alt

Mainor Ülemiste poolaasta kasum langes 1,7 protsenti 3,4 miljonile

alt

Ärikinnisvarafond Baltic Horizon Fund maksab investoritele 1,7 miljonit eurot

alt

EfTEN-i fondide ühinemisel tekib ligi 350-miljoniline Balti ärikinnisvarafond

alt

Riigi Kinnisvara kinnitas Patarei merekindluse ostjaks Nikolai Esimene OÜ

alt

Technopolis Ülemiste eelmise aasta käive kasvas 15,3 miljoni euroni

alt

Cityconi kolme kuu üüritulu Eestist ja Soomest langes 3,5 protsenti

alt

Colonna portfell kasvas eelmisel aastal 95 ärihooneni

Kõige populaarsemad

1

Eesti kalleimad kinnisvaratehingud 2020

2

Arendaja lubab: Harku järve rand jääb linlastele avatuks

3

Arco Vara tütarettevõte võitis Merimetsas asuva riigimaa oksjoni

4

Külmaperiood on ideaalne aeg kinnisvara ostmiseks

5

Algatati Estiko Grupi arendatava ärikvartali planeering

6

Tartu algatas planeeringu Emajõe ehituskeeluvööndi vähendamiseks

Toimetaja valik

alt

Kuidas koostada kinnisvarakuulutust, mis köidab tähelepanu ja tekitab usaldust?

alt

Kuidas korteri üürilt õigesti makse tasuda?

alt

Kinnisvaraturu struktuurimuutus: korteriomanditehingud jäid kinnisasjade tehingutele alla