Kuidas valida elutoa diivanit?

Diivan on elutoa südameks. Selle soetamine võib olla kulukas, kuid see on vähemalt sama oluline investeering kui korralik voodi. Diivani valikul tuleks arvestada interjööri, pereliikmete elustiili ning laste ja loomadega. Sellest lähtuvalt saab endalt küsida millist diivanit valida – kas nurgadiivan, lamamisosaga diivan või hoopis diivanvoodi? Hansapost pakub kõiki võimalusi. Järgnevalt jagame nõuandeid, mille abil endale sobiv diivan soetada.

Kodudisain, Elutoa sisustamine, Kodu sisustamine, Kuidas osta diivanit, Diivanid, Mööbli müük, Diivanite müük, Elutoa mööbel, Mööbel, Hansapost

Hind ja välimus ei tohiks olla ainsad kriteeriumid, mille järgi diivanit valida. Alustuseks tuleks mõelda, milleks diivanit kõige enam kasutatakse. Kui peamine kasutusala on teleri vaatamine, tuleks valida piisavalt mugav mööbliese, mis mahub suunaga teleri poole. Kui peres on lapsed, kes armastavad elutoas aega veeta, tasuks vaadata juba suuremat mööblieset ning võib-olla ka tugitoole. Aktiivse võõrustajana tasub eelistada lahtikäivaid diivaneid või diivanvoodeid, kuhu külalised ööseks mahutada. Lemmikloomadega peredel tuleks suuremat tähelepanu pöörata diivani materjalile, näiteks kui peres on kassid, tasub valida materjal, mida neile kraapida ei meeldi. Diivani abil on võimalik ka avatud ruume hästi poolitada, näiteks sobib selleks hästi L-kujuline diivan.

Materjal

Diivani kattematerjal on üks olulisemaid elemente. Igapäevaseks kasutamiseks mõeldud diivan peaks olema kaetud vastupidava kangaga. Vastupidavuse mõõtmiseks kasutatakse martindale numbrit. Mida suurem on näitaja, seda kulumiskindlam on kangas. Valida saab naturaalsete kangaste ning sünteetiliste materjalide vahel, mis sobivad erinevateks puhkudeks. Näiteks kui diivan on päikesevalguse käes, võib täisnaturaalne materjal kiiremini pleekima. Sünteetiline kate on parem lastega ja lemmikloomadega peredes, kus mööblit tihedalt puhastama peab. Mõned diivanid on ka eemaldatava kattega, mis puhastamise puhul kasuks tuleb.

Karkass

Karkass on justkui diivani selgroog ning selle kvaliteet määrab diivani eluea. Kui diivan on igapäevaselt kasutuses, siis tuleks eelistada näiteks vineerist, kasest, pöögist vms valmistatud raamistikuga diivanit. Tasub arvesse võtta, et plastikust osadega või pehmest puidust raamistikuga diivan vananeb kiiremini.

Mugavus

Diivani mugavuse juures mängivad rolli selle pikkus, sügavus ja kõrgus. Keskmine diivani sügavus on 60 cm. Kui diivanil peab olema mõnus ennast pikali heita, siis tuleb valida mööbliese, mille sügavus on vähemalt 62 cm. Samuti tuleb mõelda diivani kõrgusele. Tavaline kõrgus on umbes 45-50 cm. Kui diivanil soovitakse täispikkuses lamada, siis võiks see olla piisavalt pikk. Siinkohal ei ole kindlat ühest vastust, kui pikk, sügav või kõrge diivan peaks olema, vaid neid omadusi tuleb arvesse võtta mõeldes just enda vajaduste peale.

Suurus

Enne diivani soetamist tasub mõõta, kui suur diivan tuppa mahub. Siinkohal tuleb ka arvesse võtta, kas diivan on ainus istumiskoht ruumis või soovitakse lisada ka näiteks tugitoolid, et rohkem inimesi mahuks istuma. Hea nipp toa mõõtmiseks on kasutada maalriteipi, teipida põrandapind soovitud diivani mõõtmetes ning hinnata, kas kõik soovitu mahub tuppa.

Diivani eluiga

Diivani eluiga võib kõikuda paarist aastast kümne aastani. Eritellimusel valmistatud kallimad diivanid kestavad kauem, kuid üsna tavaline on, et diivan vahetatakse välja iga kolme-nelja aasta tagant. Umbes selle aja tagant soovitakse kodudes teha värskendusremonti, mille käigus vahetatakse välja ka pehme mööbel. Diivani kestvuses mängivad rolli kõik eelpool mainitud omadused, kuid tasub meeles pidada, et mööbli hooldamisel kestab see ka kauem.

Foto: Pexels

SEB: eluasemelaenude väljastamise maht kasvas aastaga 2 protsenti

26.10.2020

alt
alt

Invego rajab Tiskreoja elurajooni juurde ulatusliku ridaelamukompleksi

26.10.2020

Sarnased uudised

alt

Oma magamisaluse valimine: kui voodi ja madrats on eraldiseisvad ja lahutamatud

alt

Uskumatu, aga see on Tallinna korter!

alt

Kuidas säästa vannitoa sisustamisel ruumi?

alt

Kuidas luua kodus mugav töökoht väiksema eelarvega?

alt

Kas Sina oled hooliv kodusisustaja?

alt

Kuidas sisustada säästlikult, ent samas praktiliselt?

alt

Kuidas valida ja soetada koju uus köök?

alt

Elamuarenduse trende põhjanaabrite elamumessilt

alt

Eestimaalased on senisest rohkem kodukaunistusele ja aiatöödele pühendunud

Kõige populaarsemad

1

Uskumatu, aga see on Tallinna korter!

2

Kriis annab Tallinna kinnisvarasektorile hoogu juurde

3

Vanemate büroopindadega läheb raskeks

4

Tulekahju võib alguse saada ka märjast küttepuust

5

Trigon Property Development vähendas üheksa kuuga kahjumit

6

Selgusid Raadi piirkonna visioonivõistluse tulemused

Toimetaja valik

alt

City24 Aasta Tähed 2020 on selgunud!

alt

5 asja, millele uut kodu valides tähelepanu pöörata

alt

Kuidas valida kinnisvara hindajat?