Patarei Merekindluse arhitektuurikonkursi võitis ideekavand „Taevakaar“

Patarei Merekindluse sisehoovide, klaaskatuste ning välialade arhitektuurikonkursi võitis Hayashi - Grossschmidt Arhitektuuri (HGA) võistlustöö „Taevakaar“. Konkursile kutsutud nelja arhitektuuribüroo, KOKO Arhitektid, KAOS Arhitektid, HGA ning Arhitektuuriüksus, esitatud tööd olid kõik professionaalselt ja tehniliselt väga heal tasemel.

Arhitektuur, Tomomi Hayashi, Marianna Zvereva, Andres Ristov, Patarei merekindlus, Hayashi-Grossschmidt Arhitektuur, Andrea Ainjärv, Tarmo Pohlak, Kristian Nigul, Kadri Uusen, Oliver Alver, KOKO Arhitektid, Kadi Nigul, Hanno Grossschmidt, Urmas Sõõrumaa, VÄLI maastikuarhitekt, Arhitektuuriüksus, US Real Estate, KAOS Arhitektid OÜ, Grete Liis Nagelmann

Võidumeeskonda kuuluvad HGAst Marianna Zvereva, Andres Ristov, Andrea Ainjärv, Grete Liis Nagelmann, Hanno Grossschmidt ja Tomomi Hayashi ning VÄLI maastikuarhitektidest Kadi Nigul, Kristian Nigul ja Kadri Uusen. „Lähtusime sellest, et meie poolt loodava uue kihistuse mõte on merekindluse hoone avada, anda talle uusi tähendusi, võimalusi ning luua uutele kasutajatele harmooniline keskkond. Kujundlikult püüdsime pärandit respekteerides tuua välja merekindluse vastaspoole, mis oli seal seni kogu aeg justkui peidus olnud,“ sõnas HGA partner Hanno Grossschmidt.

„Patarei Merekindluse näol on tegemist suure avaliku huvi all oleva objektiga ning arhitektidele püstitatud lähteülesanne oli väljakutsuv ja mitmetasandiline. Võidutöö on ainuke, mis suudab ühendada mentaalse idee läbi praktiliste lahenduste ja tähenduste ühtseks tervikuks,“ ütles Patarei Merekindluse omanik Urmas Sõõrumaa. „Kõik võistlustööd esindasid väga kõrgel tasemel kvaliteetarhitektuuri ja žüriil ei olnud seetõttu otsuse tegemine lihtne. Võidutöö paistab teiste hulgast silma eeskätt väga hästi läbimõeldud tervikkontseptsiooni poolest ning suuri sisehoove katma planeeritud klaaskatuste ühest küljest võluvalt lihtsa ja loogilise, kuid teisalt efektse lahendusega,“ nentis US Real Estate’i ehitusdirektor Tarmo Pohlak.

Tallinna Linnaplaneerimise Ameti juhataja asetäitja Oliver Alveri sõnul parandab võidutöös kajastatud väga hea välialade ja rannapromenaadi lahendus oluliselt inimeste sidet merega. Žüriid abistasid lisaks oma ala parimad eksperdid, kes laekunud töid analüüsisid ja oma eksperthinnangu andsid. Protsessi olid kaasatud eksperdid energiatõhususe, ehitusinseneeria, muinsuskaitse ning kunstiteaduse valdkonnast.

Kõigi võistlustöödega saab alates tänasest lähemalt tutvuda Patarei Merekindluse Gorži hoovis, mis on avatud iga päev 10-22. Konkursi võitja HGA hakkab merekindluse sisehoove ning välialasid projekteerima koostöös merekindluse peaprojekteerija Arhitekt 11-ga. Merekindlus saab valmis 2026. aastal, kuid esimeste üürihuvilistega on arutelud juba alanud ning huvi on märgatav.

Uus parkimisnorm on löök koduostja rahakotile

22.10.2020

alt
alt

Raivo Aeg: on aeg lubada Eesti üüriturule paindlikkust

22.10.2020

Sarnased uudised

alt

Pärnu Seileri Kvartali arhitektuurivõistluse võitis arhitektuuribüroo „3+1 arhitektid“

alt

Stroomi rand saab uue rannahoone

alt

Selgusid Raadi piirkonna visioonivõistluse tulemused

alt

Rail Baltica Ülemiste ühisterminali ehituseks läheb järgmisel aastal

alt

Aasta puitehitis on Saue vallamaja

alt

Hiiumaa pealinn sai uue keskväljaku

alt

Valminud on Pärnu kolmanda silla eskiislahendus

alt

Pärnu endise Masinatehase territooriumist saab Seileri Kvartal

alt

Rakvere Vallimäel valmis unikaalne vabaõhukeskus

Kõige populaarsemad

1

Uskumatu, aga see on Tallinna korter!

2

Kriis annab Tallinna kinnisvarasektorile hoogu juurde

3

Vanemate büroopindadega läheb raskeks

4

Tulekahju võib alguse saada ka märjast küttepuust

5

Trigon Property Development vähendas üheksa kuuga kahjumit

6

Selgusid Raadi piirkonna visioonivõistluse tulemused

Toimetaja valik

alt

City24 Aasta Tähed 2020 on selgunud!

alt

5 asja, millele uut kodu valides tähelepanu pöörata

alt

Kuidas valida kinnisvara hindajat?