Patarei Merekindluse arhitektuurikonkursi võitis ideekavand „Taevakaar“

Patarei Merekindluse sisehoovide, klaaskatuste ning välialade arhitektuurikonkursi võitis Hayashi - Grossschmidt Arhitektuuri (HGA) võistlustöö „Taevakaar“. Konkursile kutsutud nelja arhitektuuribüroo, KOKO Arhitektid, KAOS Arhitektid, HGA ning Arhitektuuriüksus, esitatud tööd olid kõik professionaalselt ja tehniliselt väga heal tasemel.

Arhitektuur, Tomomi Hayashi, Marianna Zvereva, Andres Ristov, Patarei merekindlus, Hayashi-Grossschmidt Arhitektuur, Andrea Ainjärv, Tarmo Pohlak, Kristian Nigul, Kadri Uusen, Oliver Alver, KOKO Arhitektid, Kadi Nigul, Hanno Grossschmidt, Urmas Sõõrumaa, VÄLI maastikuarhitekt, Arhitektuuriüksus, US Real Estate, KAOS Arhitektid OÜ, Grete Liis Nagelmann

Võidumeeskonda kuuluvad HGAst Marianna Zvereva, Andres Ristov, Andrea Ainjärv, Grete Liis Nagelmann, Hanno Grossschmidt ja Tomomi Hayashi ning VÄLI maastikuarhitektidest Kadi Nigul, Kristian Nigul ja Kadri Uusen. „Lähtusime sellest, et meie poolt loodava uue kihistuse mõte on merekindluse hoone avada, anda talle uusi tähendusi, võimalusi ning luua uutele kasutajatele harmooniline keskkond. Kujundlikult püüdsime pärandit respekteerides tuua välja merekindluse vastaspoole, mis oli seal seni kogu aeg justkui peidus olnud,“ sõnas HGA partner Hanno Grossschmidt.

„Patarei Merekindluse näol on tegemist suure avaliku huvi all oleva objektiga ning arhitektidele püstitatud lähteülesanne oli väljakutsuv ja mitmetasandiline. Võidutöö on ainuke, mis suudab ühendada mentaalse idee läbi praktiliste lahenduste ja tähenduste ühtseks tervikuks,“ ütles Patarei Merekindluse omanik Urmas Sõõrumaa. „Kõik võistlustööd esindasid väga kõrgel tasemel kvaliteetarhitektuuri ja žüriil ei olnud seetõttu otsuse tegemine lihtne. Võidutöö paistab teiste hulgast silma eeskätt väga hästi läbimõeldud tervikkontseptsiooni poolest ning suuri sisehoove katma planeeritud klaaskatuste ühest küljest võluvalt lihtsa ja loogilise, kuid teisalt efektse lahendusega,“ nentis US Real Estate’i ehitusdirektor Tarmo Pohlak.

Tallinna Linnaplaneerimise Ameti juhataja asetäitja Oliver Alveri sõnul parandab võidutöös kajastatud väga hea välialade ja rannapromenaadi lahendus oluliselt inimeste sidet merega. Žüriid abistasid lisaks oma ala parimad eksperdid, kes laekunud töid analüüsisid ja oma eksperthinnangu andsid. Protsessi olid kaasatud eksperdid energiatõhususe, ehitusinseneeria, muinsuskaitse ning kunstiteaduse valdkonnast.

Kõigi võistlustöödega saab alates tänasest lähemalt tutvuda Patarei Merekindluse Gorži hoovis, mis on avatud iga päev 10-22. Konkursi võitja HGA hakkab merekindluse sisehoove ning välialasid projekteerima koostöös merekindluse peaprojekteerija Arhitekt 11-ga. Merekindlus saab valmis 2026. aastal, kuid esimeste üürihuvilistega on arutelud juba alanud ning huvi on märgatav.

Uus parkimisnorm on löök koduostja rahakotile

22.10.2020

alt
alt

Raivo Aeg: on aeg lubada Eesti üüriturule paindlikkust

22.10.2020

Sarnased uudised

alt

Noblessneri vana miinisadama ikooniline elektrijaam sai uuele elule

alt

Tallinn valmistub Linnateatrile uusi hooneid ehitama

alt

Patarei Merekindluses algasid siselammutustööd

alt

Nõmmel müüakse pilkupüüdva ja kauni lahendusega eramut

alt

Pärnu Seileri Kvartali arhitektuurivõistluse võitis arhitektuuribüroo „3+1 arhitektid“

alt

Stroomi rand saab uue rannahoone

alt

Selgusid Raadi piirkonna visioonivõistluse tulemused

alt

Rail Baltica Ülemiste ühisterminali ehituseks läheb järgmisel aastal

alt

Aasta puitehitis on Saue vallamaja

Kõige populaarsemad

1

Uue pilvelõhkuja ankurrentnikuks saab Coop

2

Uus ehitisregister jõudis kasutajate ette

3

Lasnamäele rajatakse Tondiraba park

4

Pärnus sai nurgakivi ajaloo kalleim kortermaja

5

Lidli pood kerkib ka Tartu kesklinna

6

Eluasemelaenude kasvu tõukab tagant suur nõudlus

Toimetaja valik

alt

Kuidas koostada kinnisvarakuulutust, mis köidab tähelepanu ja tekitab usaldust?

alt

Kuidas korteri üürilt õigesti makse tasuda?

alt

Kinnisvaraturu struktuurimuutus: korteriomanditehingud jäid kinnisasjade tehingutele alla