Patarei Merekindluse hoovid saavad 5000-ruutmeetrise klaaskatuse

Patarei Merekindluse arhitektuurikonkursi tööde tähtaeg kukkus 12. oktoobril. Konkursile kutsutud neli arhitektuuribürood: KOKO Arhitektid, KAOS Arhitektid, HG Arhitektuur ning Arhitektuuriüksus, esitasid kõik väga jõulised ja omanäolised tööd.

Ehitamine, Ärikinnisvara, Patarei merekindlus, Tarmo Pohlak, Oliver Alver, Sulev Nurme, KOKO Arhitektid, U.S. Real Estate, HG Arhitektuur OÜ, Arhitekt 11, Urmas Sõõrumaa, Illimar Truverk, Arhitektuuriüksus, Renoveerimine, KAOS Arhitektid OÜ, U.S. Invest, Martin Kolga, Kalle Komissarov

Žürii kooseisu kuuluvad arendaja esindajad Urmas Sõõrumaa, Martin Kolga ja Tarmo Pohlak ning arhitektide Illimar Truverk, Kalle Komissarov, Oliver Alver ja Sulev Nurme. Žürii on alustanud konkursitöödega tutvumist ning nelja eriilmelise töö seast on plaanis võidutöö välja valida hiljemalt detsembri alguses.

Konkursi ülesandepüstitus hõlmas endas Patarei Merekindluse sisehoovide, välialade ning rannapromenaadi arhitektuurset lahendust. „Konkursilt on oodata Merekindluse avalikule alale põnevaid ja ainulaadseid lahendusi. Moodne arhitektuur tekitab olemasolevate 19. sajandi ajalooliste klassitsistlike hoonete kõrval vägeva kontrasti ning annab kogu kompleksile täiesti teistsuguse hingamise,“ sõnas US Real Estate'i arendusdirektor Martin Kolga. ’’Suurim erialane väljakutse sellel arhitektuurikonkursil osalevatele arhitektuuribüroodele on kahtlemata kokku 5000m2 pindalaga sisehoovide katmine klaaskatustega. Kuna klaaskatuste kavandamine on lisaks arhitektuurile kahtlemata ka väga keerukas insenertehniline ülesanne, siis oleme konkursi tööde hindamise protsessi kaasanud vastavad konstruktsioonide ja energiatõhususe tippspetsialistid,’’ lisas US Real Estate’i ehitusdirektor Tarmo Pohlak.

„Tänan arhitekte esitatud sisukate tööde eest! Patarei Merekindluse näol on tegemist väga pretensioonika ja keerulise objektiga, juba arhitektuurivõistluse lähteülesanne eeldas mitmetasandilist mõtlemist. Arhitektid olid teemasse sügavuti läinud ja väljapakutud lahendustes leidub mitmeid elemente mida on võimalik edasi arendada,“ sõnas Urmas Sõõrumaa.

Patarei Merekindluse peaprojekteerijaks on Arhitekt 11, kellega koostöös hakkab konkursi võitja projekteerima sisehoove ja välialasid. Vahetult pärast käesoleva konkursi lõppemist plaanib arendaja kuulutada välja ka avaliku arhitektuurikonkursi Patarei Merekindluse kõrvale planeeritud uutele hoonetele. Merekindlus saab valmis 2026. aastal, kuid esimeste üürihuvilistega on arutelud juba alanud ning huvi on märgatav.

Patarei Merekindlus on 19. sajandi keskpaigas valminud klassitsistliku arhitektuuriga kaitserajatis, mis algselt kandis nime Kalaranna fort ja mis tänaseks kuulub Euroopa arhitektuuripärandisse. Urmas Sõõrumaale kuuluva U.S. Invest Grupi ettevõtte omandas Patarei merekindluse käesoleva aasta veebruaris. 

Riigikohus: vald ei tohi eramaal asuvat teed alusetult kasutada

13.10.2020

alt
alt

City24.ee toob reaalsed kliendid

14.10.2020

Sarnased uudised

alt

A. Lauteri tänavale kavandatakse kõrghoonet

alt

Tallinna kerkib järjekordne pilvelõhkuja

alt

Tallinnas algas Eesti esimese rohekõrghoone ehitus

alt

Viljandi linnavalitsus andis spaahotellile ehitusloa

alt

Rotermann valmib 2021

alt

Mainor ehitab Ülemistele 17 miljoni eurose hariduskompleksi

alt

YIT alustab uue hipodroomi ehitust Tuulasse

alt

Hampton by Hiltoni hotell sai linnalt ehitusloa

alt

Maxima püüab pidurdada Tartu Lidli ehitust

Kõige populaarsemad

1

Puhas sissekolimise rõõm ja luksus!

2

DEPO avab Tallinnas Eesti suurima aia- ja ehituskaupade poe

3

Swedbanki peakontor kolib Hipodroomi kvartalisse

4

Andree Raid: Kinnisvarainvestorid, palun rahakott valmis panna!

5

Lumi Capital avas logistikakinnisvarale keskenduva ärisuuna

6

Kui palju maksavad elamud päris-päris maal?

Toimetaja valik

alt

5 asja, millele uut kodu valides tähelepanu pöörata

alt

Kuidas valida kinnisvara hindajat?

alt

Kinnisvaratehinguid saab edaspidi tõestada üle videosilla