Efteni kolmas fond tegi septembris rekordkäibe

Eften Real Estate Fund III teenis septembris fondi ajaloo kõrgeima müügitulu summas 1,02 miljonit eurot, mida oli 69 000 euro võrra rohkem kui kuu varem.

Ärikinnisvara, Investeerimine, Kinnisvarainvesteeringud, Eften Real Estate Fund III AS, ATEA büroohoone, Eften Kinnisvarafond

Rekordiline käive sisaldas augustis lisandunud ATEA büroohoone esmakordset üüri täiskuu eest ning ülejäänud kinnisvarainvesteeringute tavapärast üüritulu pärast COVID-19 mõjust tulenevaid ajutisi allahindluseid, teatas Eften börsile.

Fondi konsolideeritud kulumieelne ärikasum (EBITDA) oli septembris samuti ajaloo kõrgeim – 842 000 eurot ehk 75 000 eurot rohkem kui augustis. Kuivõrd kogu fondi kaasatud kapital teenib alates septembrist tavapärast üüritulu, on oluline märkida, et septembri puhas tegevustulu (NOI) oli kokku 974 000 eurot, mis teeks aasta baasil arvestatuna kokku ligi 11,7 miljonit eurot.

Arvestades fondi kinnisvarainvesteeringute õiglast väärtust summas 137,4 miljonit eurot, teeks see tegelikuks kinnisvarainvesteeringute sisenemistootluseks 8,5 protsenti.

Eften Real Estate Fund III aktsia puhasväärtus (NAV) 30. septembri seisuga oli 16,38 eurot, suurenedes septembris 1 protsendi võrra. EPRA aktsia puhasväärtus ehk raamatupidamislik puhasväärtus ilma edasilükkunud tulumaksukohustust ja intressiderivatiivide õiglast väärtust arvestamata oli 17,46 eurot. EPRA NAV suurenes septembri jooksul samuti 1 protsendi võrra.

Selle aasta üheksa kuu jooksul on fond teeninud kokku 7,2 miljonit eurot üüritulu, mida on 26 protsenti rohkem kui eelmisel aastal samal ajal. Ka fondi konsolideeritud EBITDA on 26 protsenti kõrgem kui eelmisel aastal, kokku 6,1 miljonit eurot.

Korrigeeritud rahavoogu on fond sellel aastal teeninud 2,8 miljonit eurot, eelmisel aastal üheksa kuuga 2,3 miljonit eurot. Fond on sellel aastal maksnud tagasi pangalaenude graafikujärgseid põhiosa makseid kogusummas 2,4 miljonit eurot, eelmisel aastal sama ajaga 1,8 miljonit eurot, fondi LTV on 51 protsenti ning kaalutud keskmine laenukohustuste intressimäär 2,2 protsenti.

Fondi konsolideeritud raha jääk oli 30. septembri seisuga 4,3 miljonit eurot.  Konsolideeritud varade maht oli 142,9 miljonit eurot ning omakapital 69,17 miljonit eurot.

Allikas: BNS

Foto: Rutkausko büroohoone /  Eften Real Estate Fund III

Uudista majaosa, millel on tõeline eluvaim sees!

12.10.2020

alt
alt

Eesti põhjapoolne ala on uute ortofotodega kaetud

12.10.2020

Sarnased uudised

alt

Lidli pood kerkib ka Tartu kesklinna

alt

Uue pilvelõhkuja ankurrentnikuks saab Coop

alt

Algatati Estiko Grupi arendatava ärikvartali planeering

alt

Tartu kavandab Turu tänavale uut kaubandushoonet

alt

Kodukontor on tore küll, aga kes katab kulud?

alt

Tallinna Sadam avas D-terminali parkimismaja

alt

Mapri ehitab Pärnu maantee vanast tööstushoonest büroo

alt

Fausto investeerib Maakri 23a majasse 25 miljonit eurot

alt

East Capital alustab arendustegevusega ning omandas Rae vallas 30 hektarilise maatüki

Kõige populaarsemad

1

Alates 1. märtsist laieneb vingugaasianduri kohustus

2

Uutele hoonetele peab paigaldama elektriautode laadimistaristu

3

Jaanuari tehinguaktiivsus oli mullusega võrreldaval tasemel

4

Lasnamäele rajatakse Tondiraba park

5

Luksustooted käivad paljudele uusarenduste asukatele üle jõu

6

Paldiski kinnisvaraturu mootorid: töökohad ja hea ühendus Tallinnaga

Toimetaja valik

alt

Kuidas koostada kinnisvarakuulutust, mis köidab tähelepanu ja tekitab usaldust?

alt

Kuidas korteri üürilt õigesti makse tasuda?

alt

Kinnisvaraturu struktuurimuutus: korteriomanditehingud jäid kinnisasjade tehingutele alla