Efteni kolmas fond tegi septembris rekordkäibe

Eften Real Estate Fund III teenis septembris fondi ajaloo kõrgeima müügitulu summas 1,02 miljonit eurot, mida oli 69 000 euro võrra rohkem kui kuu varem.

Ärikinnisvara, Investeerimine, Kinnisvarainvesteeringud, Eften Real Estate Fund III AS, ATEA büroohoone, Eften Kinnisvarafond

Rekordiline käive sisaldas augustis lisandunud ATEA büroohoone esmakordset üüri täiskuu eest ning ülejäänud kinnisvarainvesteeringute tavapärast üüritulu pärast COVID-19 mõjust tulenevaid ajutisi allahindluseid, teatas Eften börsile.

Fondi konsolideeritud kulumieelne ärikasum (EBITDA) oli septembris samuti ajaloo kõrgeim – 842 000 eurot ehk 75 000 eurot rohkem kui augustis. Kuivõrd kogu fondi kaasatud kapital teenib alates septembrist tavapärast üüritulu, on oluline märkida, et septembri puhas tegevustulu (NOI) oli kokku 974 000 eurot, mis teeks aasta baasil arvestatuna kokku ligi 11,7 miljonit eurot.

Arvestades fondi kinnisvarainvesteeringute õiglast väärtust summas 137,4 miljonit eurot, teeks see tegelikuks kinnisvarainvesteeringute sisenemistootluseks 8,5 protsenti.

Eften Real Estate Fund III aktsia puhasväärtus (NAV) 30. septembri seisuga oli 16,38 eurot, suurenedes septembris 1 protsendi võrra. EPRA aktsia puhasväärtus ehk raamatupidamislik puhasväärtus ilma edasilükkunud tulumaksukohustust ja intressiderivatiivide õiglast väärtust arvestamata oli 17,46 eurot. EPRA NAV suurenes septembri jooksul samuti 1 protsendi võrra.

Selle aasta üheksa kuu jooksul on fond teeninud kokku 7,2 miljonit eurot üüritulu, mida on 26 protsenti rohkem kui eelmisel aastal samal ajal. Ka fondi konsolideeritud EBITDA on 26 protsenti kõrgem kui eelmisel aastal, kokku 6,1 miljonit eurot.

Korrigeeritud rahavoogu on fond sellel aastal teeninud 2,8 miljonit eurot, eelmisel aastal üheksa kuuga 2,3 miljonit eurot. Fond on sellel aastal maksnud tagasi pangalaenude graafikujärgseid põhiosa makseid kogusummas 2,4 miljonit eurot, eelmisel aastal sama ajaga 1,8 miljonit eurot, fondi LTV on 51 protsenti ning kaalutud keskmine laenukohustuste intressimäär 2,2 protsenti.

Fondi konsolideeritud raha jääk oli 30. septembri seisuga 4,3 miljonit eurot.  Konsolideeritud varade maht oli 142,9 miljonit eurot ning omakapital 69,17 miljonit eurot.

Allikas: BNS

Foto: Rutkausko büroohoone /  Eften Real Estate Fund III

Uudista majaosa, millel on tõeline eluvaim sees!

12.10.2020

alt
alt

Eesti põhjapoolne ala on uute ortofotodega kaetud

12.10.2020

Sarnased uudised

alt

Tartu Kandi arenduses peeti kahekordset sarikapidu

alt

Seli müüs Danske peahoone Bigbankile

alt

A. Lauteri tänavale kavandatakse kõrghoonet

alt

DEPO avab Tallinnas Eesti suurima aia- ja ehituskaupade poe

alt

Lumi Capital avas logistikakinnisvarale keskenduva ärisuuna

alt

Swedbanki peakontor kolib Hipodroomi kvartalisse

alt

Patarei Merekindluse hoovid saavad 5000-ruutmeetrise klaaskatuse

alt

LVM: majutus-toitlustuspindadel algas suurem omanikevahetus

alt

Lennujaama kõrvale kerkib moodne stock-office ärikeskus

Kõige populaarsemad

1

Puhas sissekolimise rõõm ja luksus!

2

DEPO avab Tallinnas Eesti suurima aia- ja ehituskaupade poe

3

City24.ee toob reaalsed kliendid

4

Swedbanki peakontor kolib Hipodroomi kvartalisse

5

Andree Raid: Kinnisvarainvestorid, palun rahakott valmis panna!

6

Lumi Capital avas logistikakinnisvarale keskenduva ärisuuna

Toimetaja valik

alt

5 asja, millele uut kodu valides tähelepanu pöörata

alt

Kuidas valida kinnisvara hindajat?

alt

Kinnisvaratehinguid saab edaspidi tõestada üle videosilla