Kuidas sisustada säästlikult, ent samas praktiliselt?

Uute koduomanikena soovime alati luua soetatud kodust võimalikult hubase ja meeldiva pesapaiga, kuhu peale väsitavat päeva murede eest põgeneda. Seepärast peame panustama palju uue kodu interjööri, et tunneksime ennast alati hästi. Küll aga maksab uus sisustus palju, mispärast on oluline mõelda kuidas oleks võimalik sisustada oma kodu võimalikult säästlikult ilma, et peaksid lahti ütlema tänapäeva mugavustest ning moetrendidest.

Kodukujundus, Kaup24, Mööbli valik, Soodne mööbel, Mööbli soetamine, Kodudisain, Kodu sisustamine, Mööbli tellimine e-poest, Sisedisain, Mööblipoed, Mööbli müük, Mööbli tellimine internetist, Mööbli ostmine, Mööbel, Mööbli valimine

Loo oma ettekujutus ideaalsest kodust

Enne sisustamise otsimist tasub kindlasti panna paika plaan - mida läheb Sul kindlasti vaja ning mis on pigem täienduseks? Esmalt tasub põhiprioriteediks seada eluliselt olulise mööbli ja sisustuse soetamine - voodi, laud, diivan, köögimööbel ja muu sarnane. Mõtle läbi ka pisidetailid - suurus, värvid, sobivus ülejäänud interjööriga jne. Kui võimalik, loo enda isiklik kujutluspilt või plaan oma uuest kodust ehk mis, kus ja kuidas võiks paikneda. See aitab paremini ära hoida emotsiooni pealt ostude tegemist, mis võib lõppeda vägagi kulukalt, kuna soetatud asjad ei ei pruugi saada kasutust.

Pane paika eelarve

Kindlasti oled juba mõelnud, et millised on Sinu ja pere isiklikud rahalised võimalused, mida mööbli peale kulutada. Seepärast pange koos paika eelarve - see aitab paremini planeerida raha kasutust ning paneb mõtlema, milline mööbel on tõeliselt vajalik ning mis mitte ja mille soetamise saab lükata edasi tulevikku.

Ole minimalistik

Minimalism on moes! Kindlasti oled paljude kodude puhul märganud, et nende võluva interjööri aluseks on lihtsad värvid ja sisustuselemendid. Idee seisneb selles, et sisustades kasutad lihtsates disainides ning neutraalsetes toonides sisustuselemente, mis on ka reaalselt praktilised. Sul ei ole vaja elutuppa kasutuid kujukesi, mitut vaasi, katta kogu sein piltidega ning kõik riiulid täita erineva pudi-padiga. Eelista pigem praktilisi elemente nagu dekoratiivpadjad, küünlahoidjad, vaasid ja üksikud pildiraamid. See loob selge ja puhta välimusega interjööri ning hoiad kokku ka kuludelt, mis muidu erinevate elementide tarvis läheks.

Jälgi e-poodide pakkumisi

Tänapäeval on e-poodide olemasolu muutunud niivõrd mugavaks, pakkudes meile kergesti kättesaadavust ning lisaks veel palju soodsamaid hindu kui tavapoodides. Kui Sa e-poest ostlemist ei poolda kuna soovid siiski näha toote tegelikku suurust ja välimust, tasub käia mööblipoes kohal, leida endale meelepärased sisustuselemendid ning seejärel vaadata üle nende hinnad hoopiski veebipoest. Veebipoodides toimuvad sageli erinevad kampaaniad ja pakkumised, mis aitavad säästa. Isegi kui Sa ostus kahtled, pakuvad veebipoed mugavaid ja turvalisi vahetus- ja tagastustingimusi.

Eelista kasutatud mööblit

Taaskasutus on meie tänapäevases maailmapildis muutumas aina enam vastuvõetavamaks ja populaarsemaks. Selleks külasta kasutatut mööblit pakkuvaid poode või otsi internetist inimesi, kellel on jäänud mõni mööblitükk tühjalt seisma, kes oleks nõus selle soodsamalt või lausa tasuta ära andma. Kas äkki pakuvad Sinu pere, sõbrad või tuttavad midagi? Sageli võid nii leida vägagi kvaliteetseid ning modernseid sisustuselemente, mis sobiksid Sinu kodu interjööri ideaalselt või vajavad veidi üle värvimist ja korrastamist.

Eelista multifunktsionaalseid sisustuselemente

Pidades silmas säästmist ja praktilisust on alati mõistlik eelistada sisustuselemente, mis oleksid mitmeti kasutatavad. Selleks võivad olla näiteks tumbad, mida kasutada toolidena või näiteks diivan, mis toimib kui lahtikäiv voodi. Sellised sisustuselemendid hoiavad kokku ruumi, on mugavad ning kuigi võib näiteks diivanvoodi hind olla kallim kui tavalise diivani, võid kokkuvõttes olla see siiski soodsam kui osta diivan ja voodi eraldi.

Pööra tähelepanu pisidetailidele

Sageli jätame märkamata pisemaid detaile, mille pealt võiks raha säästa. Näiteks tasub soetada lampide valimisel lampe, mis kasutavad LED süsteemiga lambipirne. Need on kordades elektrisäästlikumad kui tavapärased hõõglambid või muud lambitüübid. Kui oled otsimas oma koju sobivaid soodsa hinnaga valgusteid, tasub tutvuda valikuga siin. Valides elektroonikat tasub veel pöörata tähelepanu tehnilistele näitajatele - suur võimsus ning muud sarnased näitajad võivad tekitada suuri kommunaalarveid, mis on igakuised püsikulud.

Ostle allahindluste perioodidel

Kui oled otsimas praktilisi sisustuselemente tasub alati oodata kvartali ja hooaegade lõppe. Siis soovivad saada müüjad hooajalisest kaubast kiiremini lahti, mispärast tähendab see ka suuri allahindluse perioode. Selleks varu veidike kannatust ning jäta ostlemine pigem kuu lõppu või aastaaegade lõppu või algusesse.

Riik suunab hoonete ehituseks ja remondiks 136 miljonit eurot

30.09.2020

alt
alt

Triple Net Capitali Kesk-Peetri elurajooni teine etapp sai nurgakivi

01.10.2020

Sarnased uudised

alt

Elamus elamust

alt

2021. aasta sisekujunduses: retro ja praktilisus naasevad

alt

Sisekujunduseksperdid: Selleks, et köögis oleks hea tegutseda, pead mõtlema ka kohvimasina asukohale

alt

Uskumatu, aga see on Tallinna korter!

alt

Kuidas luua kodus mugav töökoht väiksema eelarvega?

alt

Kas Sina oled hooliv kodusisustaja?

alt

Uudista majaosa, millel on tõeline eluvaim sees!

alt

Kvaliteetse magamistoa kõige olulisemad komponendid

alt

Elamuarenduse trende põhjanaabrite elamumessilt

Kõige populaarsemad

1

Kas eelistada kinkelepingut või testamenti?

2

Uusarendused leiavad praegu väga hästi ostjaid

3

Nõmme keskuse areng on sisse saanud uue hoo

4

Merko Ehitus käivitab 130 korteriga Metsatuka arendusprojekti Nõmmel

5

Soodsa üürihinna nautimise asemel tasub tegeleda kodu ostmisega

6

Pirita velodroomist võib saada spordikeskus

Toimetaja valik

alt

Kuidas koostada kinnisvarakuulutust, mis köidab tähelepanu ja tekitab usaldust?

alt

Kuidas korteri üürilt õigesti makse tasuda?

alt

Kinnisvaraturu struktuurimuutus: korteriomanditehingud jäid kinnisasjade tehingutele alla