Riik suunab hoonete ehituseks ja remondiks 136 miljonit eurot

Valitsus otsustas 2021. aasta riigieelarve eelnõus investeerida järgmisel aastal kinnisvarasse täiendavalt üle 85 miljoni euro, kokku suunatakse hoonete ehituseks ja remondiks üle 136 miljoni euro.

Kinnisvarainvesteeringud, RKAS, Jaak Aab

Järgnevatel aastatel kavandab riik suuremahulisi investeeringuid tervishoiu taristusse, koolidesse ja kultuuriasutustesse. Selleks on plaanis kaasata ka Euroopa Liidu vahendeid ligi 480 miljonit eurot kuni aastani 2026, teatas rahandusministeerium.

"Järgnevatel aastatel on kinnisvarainvesteeringutes esikohal haiglad. See on vajalik tervishoiuvaldkonna võimekuse tõstmiseks seoses kriisidega. Kõige suurem projekt lähiaastatel on Tallinna Haigla, aga suur osa vahenditest läheb ka väljapoole pealinna," ütles riigihalduse minister Jaak Aab pressiteates.

Ta lisas, et parema arstiabi osutamiseks ja kaasajastamiseks ehitatakse uus Viljandi maakonnahaigla, tervisekeskus ja renoveeritakse psühhiaatriakeskus. "Samuti saavad toetust erakorralise meditsiini osakonnad nii Hiiumaa kui ka Järvamaa haiglas, Põhja-Eesti regionaalhaigla, Ida-Virumaa keskhaigla ja Tartu Ülikooli kliinikum. Neid töid kavatseme rahastada ka Euroopa Liidu fondidest," märkis minister.

Aabi sõnul on riigi investeeringute suurendamine seotud ka majanduse elavdamisega. "Seoses koroonakriisiga väheneb erasektori tellimus kinnisvara ehituseks. Ehitussektor aga annab suure panuse Eesti majandusse ja tööhõivesse," lisas ta.

Riigihalduse minister kinnitas, et kavas on investeerida ka mitmetesse politsei- ja piirivalveameti ning päästeameti hoonetesse. "Hea uudis on Rõuge ja Ruhnu vabatahtlikele päästjatele – nimelt ehitatakse mõlemasse kohta uued päästekomandod. Väiksematest objektidest on plaanis investeerida näiteks Ruhnu ja Tallinna tuletornide parendamisse," ütles Aab.

Tallinnasse ehitatakse Ädala tänavale politsei- ja piirivalveameti ühine kompleks. Kilingi-Nõmmele luuakse kaasaegne politsei- ja piirivalveameti ning päästeameti ühishoone. Lisaks rajatakse Tallinna kaks riigigümnaasiumi ja rekonstrueeritakse sisekaitseakadeemia Kase tänava ühiselamu.

Kultuuriministeeriumi haldusalas renoveeritakse lähiaastatel rahvusraamatukogu, ehitatakse ERR-i stuudiote maja ja uuendatakse Tallinna kunstihoone.

Lisaks on kavas riigikantselei tööruumide remont ja Rüütelkonna hoone rekonstrueerimine ja kujundamine riigi esindushooneks.

Allikas: BNS

Pankade ühise maksepuhkuste korra kehtivusaeg lõppes

30.09.2020

alt
alt

Kuidas sisustada säästlikult, ent samas praktiliselt?

30.09.2020

Sarnased uudised

alt

Andree Raid: Kinnisvarainvestorid, palun rahakott valmis panna!

alt

Efteni kolmas fond tegi septembris rekordkäibe

alt

Baltic Horizon soovib osakute pakkumisega kaasata 20 miljonit eurot

alt

Suurtegija siseneb uue fondiga elukondlike üürimajade turule

alt

EfTEN Real Estate Fund III ostis büroohoone Vilniuses

alt

5 tegurit, mis aitavad turbulentsetel aegadel hoida ärikinnisvara väärtust

alt

Efteni kolmas fond langes poolaastaga ligi 1,1 miljoniga kahjumisse

alt

Milliseks kujunes esimese poolaasta kinnisvara investeerimis- ning arendusturg?

alt

Efteni kolmanda fondi üüritulu kasvas mais 772 000 euroni

Kõige populaarsemad

1

A. Lauteri tänavale kavandatakse kõrghoonet

2

Kui palju maksavad elamud päris-päris maal?

3

Seli müüs Danske peahoone Bigbankile

4

Laenupakkujad võistlevad taas koduostjate nimel

5

Tartu Kandi arenduses peeti kahekordset sarikapidu

6

III kvartali kinnisvaraturu aktiivsus oli kõrgem kui mullu

Toimetaja valik

alt

5 asja, millele uut kodu valides tähelepanu pöörata

alt

Kuidas valida kinnisvara hindajat?

alt

Kinnisvaratehinguid saab edaspidi tõestada üle videosilla