Uuring: Eesti elanike kodune elektriohutus jätab soovida

Päästeameti andmeil on tänavu elektrist alguse saanud juba 164 hoonetulekahju, mis sunnib alanud küttehooajal taas meelde tuletama elektriga seotud ohte. Käesoleval aastal on Eestis süttinud 12 hoonet elektriseadmete vale kasutamise tõttu, 45 tulekahju sai alguse elektriseadmete rikkest ning 104 tulekahju põhjuseks oli rike hoone elektrisüsteemis.

Kodu turvalisus, Päästeamet, Elektriseadmete paigaldamine, Elektriseadmed, Elektririkked, Elektrisüsteem, Elektriohutus, Kodukindlustus, Eesti Energia, Jaak Jõgi

Eesti Energia Eesti turu juht Jaak Jõgi paneb südamele, et järgmiste traagiliste tulekahjude ärahoidmiseks tuleb igaühel veenduda, kas kodune elektrisüsteem on ohutu kasutada või kas on märgata ohtlikke olukordi, mis võivad viia suuremate õnnetusteni. Tema sõnul on sageli ohu allikaks vananenud elektrisüsteemid, pikendusjuhtmed või nn vargapesad, millega üritatakse töös hoida võimsaid elektriseadmeid.

„Enne elektripuhurite ja -radiaatorite kasutuselevõttu tuleb tähelepanu pöörata kogu elektrisüsteemi seisundile. Vanemates hoonetes võib elektrisüsteem olla ajale jalgu jäänud ning juhtmestik ei pruugi olla mõeldud kaasaegsete seadmete suurt võimsust läbi laskma. Kui juhtmestiku läbilaskevõime pole kuigi suur, tekib ülekoormuse ja ülekuumenemise oht ning halvimal juhul võib aset leida põleng,“ selgitab Jõgi.

Uuringufirma Nielseni tänavuse uuringu põhjal on vaid igal kolmandal Eesti elanikul kodus vähemalt üks tulekustutusvahend ja vaid pool vastanutest tõmbab pikemaks ajaks kodust lahkudes seadmed elektrivõrgust välja. Lausa 59% vastanutest tunnistas, et kodus pole kunagi käinud elektrik elektrisüsteemi kontrollimas.

„Kuitahes hoolikas ka ei ole, kõiki õnnetusi ennetada ei õnnestu ning meie jaoks on murettekitav ka fakt, et ligi pool Eesti kodudest on kindlustamata. See tähendab, et ilma kindlustuskaitseta tuleb õnnetusjuhtumi korral kulud ise katta, mis võib paljudele üle jõu käia. Hoonetulekahjude keskmine rahaline kahju oli mullu 12 590 eurot,“ lisab Jõgi.

Soovitus on elektrikütte kasutuselevõtu vajaduse ootamatul tekkimisel kutsuda elektrisüsteemi üle vaatama asjatundlik spetsialist, kes annab nõu ning teeb vajalikud elektritööd turvaliselt ning läbimõeldult.

„Kõik elektrisüsteemid vananevad ajas, seega on korraline ülevaatus igal juhul õigustatud. Lisaks tuleb ka igapäevaselt käituda elektriga ohutult, hoolitseda tulekustutusvahendite olemasolu eest ning täiendava südamerahu saamiseks võiks oma kodu kahjude vastu kindlustada,“ märgib Jõgi.

Foto: Pixabay

Kas korteriühistu tohib paigaldada jälgimiskaamerat?

24.09.2020

alt
alt

Enne kütteperioodi algust lase spetsialistil korstent kontrollida

28.09.2020

Sarnased uudised

alt

Alates 1. märtsist laieneb vingugaasianduri kohustus

alt

Külmal ajal tuleb vältida ülekütmist ja järgida tuleohutuse põhitõdesid

alt

Kodude suurim vaenlane on jätkuvalt vesi

alt

Saabuv sula paneb lumise katuse vastupidavuse proovile

alt

Jääpurikakahjud tasub kinnistuomanik

alt

Paljudes kodudes on aeg suitsuandur välja vahetada

alt

Soovitused jõulutulede ohutuks kasutamiseks

alt

Riigikogu kiitis heaks vingugaasianduri kohustuslikuks muutva seaduse

alt

Tulekahju võib alguse saada ka märjast küttepuust

Kõige populaarsemad

1

Alates 1. märtsist laieneb vingugaasianduri kohustus

2

Uutele hoonetele peab paigaldama elektriautode laadimistaristu

3

Jaanuari tehinguaktiivsus oli mullusega võrreldaval tasemel

4

Lasnamäele rajatakse Tondiraba park

5

Luksustooted käivad paljudele uusarenduste asukatele üle jõu

6

Paldiski kinnisvaraturu mootorid: töökohad ja hea ühendus Tallinnaga

Toimetaja valik

alt

Kuidas koostada kinnisvarakuulutust, mis köidab tähelepanu ja tekitab usaldust?

alt

Kuidas korteri üürilt õigesti makse tasuda?

alt

Kinnisvaraturu struktuurimuutus: korteriomanditehingud jäid kinnisasjade tehingutele alla