Augusti kinnisvaraturu aktiivsus oli võrreldav eelmise aasta sama ajaga

Maa-ameti andmetel toimus 2020. aasta augustis kinnisvaraturul ligi 4000 ostu-müügitehingut, mis on 2 protsenti vähem kui eelmise aasta augustis. Tänavu juuliga võrreldes oli tehinguaktiivsus ligi 9 protsenti madalam, ent 42 protsenti kõrgem kui turu madalseisu ajal aprillis.

Kinnisvaraturu ülevaated, Maa-amet, Kinnisvaraportaal, City24.ee, Kinnisvaramüük, Kinnisvaratehingud, Kinnisvaraturg, Kinnisvara hind

Augustis oli kinnisvaraturg tavapäraselt aktiivseim Harju maakonnas, kus toimus ligi 40 protsenti kõikidest tehingutest. Järgnesid Tartu, Ida-Viru, Pärnu ja Lääne-Viru maakond. Ülejäänud maakondade osatähtsus jäi alla 5 protsendi.

Kuigi viimaste kuude tehinguaktiivsus näitab positiivset trendi, siis eraisikute madal kindlustunne, murepilved tööturul ja keskmise palgakasvu aeglustumine viivad ostuvõime vähenemiseni ning takistavad omakorda nõudluse taastumist kriisieelsele tasemele.

Augustikuu aktiivsust on aastases võrdluses enim mõjutanud hoonestamata maatulunduslike varade müük, mis kasvas, samal ajal kui nii hoonestatud maade kui ka korteriomandite tehingute arv kahanes (vastavalt ligi 2 ja 13 protsenti).

Piirkonniti on muutused erinevad, kuid näiteks Hiiu ja Saare maakonna hoonestamata maa ligi viie- ja kahekordne ostu-müügitehingute arvu kasv tuleneb peamiselt augustis metsamaaga tehtud tehingute arvu kasvust. Kokku tehti tänavu augustis hoonestamata maadega 1161 tehingut, mis on ligi 40 protsenti enam kui aasta tagasi samal ajal.

Eluruumina müüdud korteriomanditega tehti augustis ligi 1850 ostu-müügitehingut, mis on 13 protsenti vähem kui mullu samal ajal. Ka pealinna korteritehingute arv püsib juba mitmendat kuud järjest ligi viiendiku väiksem kui eelmise aasta vastaval kuul. Nii Tartu kui ka Pärnu linnas oli korteritehingute koguarv neljandiku väiksem kui aasta tagasi augustis. Pealinna korteritehingute keskmist hinda kergitavad esmamüügid. Augustis maksis Tallinna korteri ruutmeeter keskmiselt 2123 eurot, olles aastatagusest ajast 9 protsenti ja eelmisest kuust 6 protsenti kõrgem. Tartu korterite keskmine ruutmeetrihind oli augustis 1641 eurot, mis oli eelnevast kuust 2 protsenti ja aastases võrdluses 1 protsenti kõrgem. Pärnu linna korterite keskmine ruutmeetrihind oli augustis 1323 eurot, mis oli eelmise kuuga samal tasemel ja 7 protsenti madalam kui eelmise aasta augustis.

Foto: Pixabay

Üüriturul pääseb nüüd paremini löögile ka väikelaste ja lemmikloomadega

21.09.2020

alt
alt

Merko alustas Pikaliiva kvartalis järgmiste kortermajade ehitust

22.09.2020

Sarnased uudised

alt

III kvartali kinnisvaraturu aktiivsus oli kõrgem kui mullu

alt

Kui palju maksavad elamud päris-päris maal?

alt

Mis kriis? Uusarendusi müüakse mulluse tempoga!

alt

Kinnisvarasektor jõudis septembris koroonaeelsele tasemele

alt

Kinnisvaraturg oli septembris üle ootuste edukas

alt

Korteriturg kasvas septembris hoogsalt

alt

Tallinna korteri ruutmeetri hind tõusis septembris 9,3 protsenti

alt

Üüriturg pole sugugi nii põhjas kui arvatakse

alt

Koroonakriis tõstis korteriturul uusarenduste osakaalu

Kõige populaarsemad

1

A. Lauteri tänavale kavandatakse kõrghoonet

2

Kui palju maksavad elamud päris-päris maal?

3

Seli müüs Danske peahoone Bigbankile

4

Laenupakkujad võistlevad taas koduostjate nimel

5

Tartu Kandi arenduses peeti kahekordset sarikapidu

6

III kvartali kinnisvaraturu aktiivsus oli kõrgem kui mullu

Toimetaja valik

alt

5 asja, millele uut kodu valides tähelepanu pöörata

alt

Kuidas valida kinnisvara hindajat?

alt

Kinnisvaratehinguid saab edaspidi tõestada üle videosilla