Makita rajab Tallinna hiiglasliku Balti- ja Põhjamaade keskuse

Jaapani tööriistatootja ning Baltikumi suurim elektritööriistade müüja Makita rajab Tallinnasse, Gate Tallinn äriparki kuni 25 000-ruutmeetrise kesklao, hooldus- ja õppekeskuse.

Ärikinnisvara, Makita keskus, Makita, Mario Talvist, Gate Tallinn, Imre Rammul, Karl Lestsepp

Laagrisse rajatavast Põhjamaade suurimast esindusest koordineeritakse seadmete müüki Eestisse, Lätti, Leetu, Norrasse ning Rootsi.

Makita kogu Baltikumi müügidirektori Imre Rammuli sõnul olid asukohavaliku konkursi sõelal Rootsi ja Eesti, kuid otsus tehti meie kasuks tänu paremale logistilisele asukohale ning suurele kohalikule populaarsusele. “80 protsenti Balti riikides müüdud akutööriistadest on Makita omad ning Eestis on elanike kohta kasutusel kõige rohkem Makita seadmeid kogu maailmas,” ütles Rammul.

“Makita müük on regioonis võimsalt kasvanud ning praegused pinnad on juba ammu väikeseks jäänud, mistõttu ehitame mitme keskuse asemel ühe suure esinduse. Oleme ka oma sektoris ainsad, kel on Eestis mahukas tehaseladu,” lisas Rammul.

Makita uue keskuse rajamist nõustanud Baltimaade suurima kinnisvarafirma 1Partneri konsultandi Mario Talvisti sõnul oli uue asukoha leidmine pikk ja ülipõhjalik protsess, milles osales ka Jaapani emafirma. “Makita investeering Gate Tallinn parki saab olema magnet, mis kogu piirkonna käima paneb. Nii suurtel ettevõtetel polegi Tallinnas ja selle lähiümbruses väga palju valikuid ning sellise mahuga sobivatest pindadest on tegelikult pigem puudus. Logistiliselt on Makita uus asukoht ideaalilähedane,” kommenteeris Talvist.

“Lisaks laole rajatakse uude keskusesse Makita Euroopa suurim, 1000-ruutmeetrine koolitus- ja demoala, kus inimesed saavad uusi seadmeid testida. Kui tavaliselt on tavapoes paarkümmend eri Makita seadet, siis uues keskuses on neid testimiseks kümme korda rohkem,” ütles Makita Baltikumi tootejuht Karl Lestsepp.

Makita müügidirektori Imre Rammuli sõnul muudab uue keskuse ehitamine nii tarne kui hoolduse mugavamaks ja kiiremaks. “Makita keskuse projekteerimine edeneb hoogsalt ning kogu kompleks valmib hiljemalt 2022. aastal,” sõnas Rammul.

1915. aastal Jaapanis asutatud tööriistatootjal Makita on üle maailma kümme tehast ning enam kui 17 000 töötajat. Ettevõtte 2019. aasta käive oli 493 miljardit jeeni. Makita Balti filiaalide 2019. aasta käive oli 45 miljonit eurot.

Foto: Gate Tallinn 

Tallinnas algas Eesti esimese rohekõrghoone ehitus

10.09.2020

alt
alt

Kinnisvara osta Tallinna, kodu Hiiu- või Saaremaale

11.09.2020

Sarnased uudised

alt

Tartu Kandi arenduses peeti kahekordset sarikapidu

alt

Seli müüs Danske peahoone Bigbankile

alt

A. Lauteri tänavale kavandatakse kõrghoonet

alt

DEPO avab Tallinnas Eesti suurima aia- ja ehituskaupade poe

alt

Lumi Capital avas logistikakinnisvarale keskenduva ärisuuna

alt

Swedbanki peakontor kolib Hipodroomi kvartalisse

alt

Patarei Merekindluse hoovid saavad 5000-ruutmeetrise klaaskatuse

alt

Efteni kolmas fond tegi septembris rekordkäibe

alt

LVM: majutus-toitlustuspindadel algas suurem omanikevahetus

Kõige populaarsemad

1

Tartu Kandi arenduses peeti kahekordset sarikapidu

2

III kvartali kinnisvaraturu aktiivsus oli kõrgem kui mullu

3

Uus parkimisnorm on löök koduostja rahakotile

4

Esimesel poolaastal vähenesid Eestis ehitusmahud 2 protsenti

5

Patarei Merekindluse arhitektuurikonkursi võitis ideekavand „Taevakaar“

6

Enim vargusi pannakse toime lukustamata ukse või lahtise akna kaudu

Toimetaja valik

alt

5 asja, millele uut kodu valides tähelepanu pöörata

alt

Kuidas valida kinnisvara hindajat?

alt

Kinnisvaratehinguid saab edaspidi tõestada üle videosilla