Makita rajab Tallinna hiiglasliku Balti- ja Põhjamaade keskuse

Jaapani tööriistatootja ning Baltikumi suurim elektritööriistade müüja Makita rajab Tallinnasse, Gate Tallinn äriparki kuni 25 000-ruutmeetrise kesklao, hooldus- ja õppekeskuse.

Ärikinnisvara, Makita keskus, Makita, Mario Talvist, Gate Tallinn, Imre Rammul, Karl Lestsepp

Laagrisse rajatavast Põhjamaade suurimast esindusest koordineeritakse seadmete müüki Eestisse, Lätti, Leetu, Norrasse ning Rootsi.

Makita kogu Baltikumi müügidirektori Imre Rammuli sõnul olid asukohavaliku konkursi sõelal Rootsi ja Eesti, kuid otsus tehti meie kasuks tänu paremale logistilisele asukohale ning suurele kohalikule populaarsusele. “80 protsenti Balti riikides müüdud akutööriistadest on Makita omad ning Eestis on elanike kohta kasutusel kõige rohkem Makita seadmeid kogu maailmas,” ütles Rammul.

“Makita müük on regioonis võimsalt kasvanud ning praegused pinnad on juba ammu väikeseks jäänud, mistõttu ehitame mitme keskuse asemel ühe suure esinduse. Oleme ka oma sektoris ainsad, kel on Eestis mahukas tehaseladu,” lisas Rammul.

Makita uue keskuse rajamist nõustanud Baltimaade suurima kinnisvarafirma 1Partneri konsultandi Mario Talvisti sõnul oli uue asukoha leidmine pikk ja ülipõhjalik protsess, milles osales ka Jaapani emafirma. “Makita investeering Gate Tallinn parki saab olema magnet, mis kogu piirkonna käima paneb. Nii suurtel ettevõtetel polegi Tallinnas ja selle lähiümbruses väga palju valikuid ning sellise mahuga sobivatest pindadest on tegelikult pigem puudus. Logistiliselt on Makita uus asukoht ideaalilähedane,” kommenteeris Talvist.

“Lisaks laole rajatakse uude keskusesse Makita Euroopa suurim, 1000-ruutmeetrine koolitus- ja demoala, kus inimesed saavad uusi seadmeid testida. Kui tavaliselt on tavapoes paarkümmend eri Makita seadet, siis uues keskuses on neid testimiseks kümme korda rohkem,” ütles Makita Baltikumi tootejuht Karl Lestsepp.

Makita müügidirektori Imre Rammuli sõnul muudab uue keskuse ehitamine nii tarne kui hoolduse mugavamaks ja kiiremaks. “Makita keskuse projekteerimine edeneb hoogsalt ning kogu kompleks valmib hiljemalt 2022. aastal,” sõnas Rammul.

1915. aastal Jaapanis asutatud tööriistatootjal Makita on üle maailma kümme tehast ning enam kui 17 000 töötajat. Ettevõtte 2019. aasta käive oli 493 miljardit jeeni. Makita Balti filiaalide 2019. aasta käive oli 45 miljonit eurot.

Foto: Gate Tallinn 

Tallinnas algas Eesti esimese rohekõrghoone ehitus

10.09.2020

alt
alt

Kinnisvara osta Tallinna, kodu Hiiu- või Saaremaale

11.09.2020

Sarnased uudised

alt

Majutusäris oli turiste üle poole võrra vähem

alt

Ettevõtted otsivad võimalust bürooruumide ristkasutuseks

alt

5 asja, mille arvelt ei tohiks kontorit valides kokku hoida

alt

Ärikinnisvara nõudlus püsib lähiajal madalam

alt

Pirita velodroomist võib saada spordikeskus

alt

Lidli pood kerkib ka Tartu kesklinna

alt

Uue pilvelõhkuja ankurrentnikuks saab Coop

alt

Algatati Estiko Grupi arendatava ärikvartali planeering

alt

Tartu kavandab Turu tänavale uut kaubandushoonet

Kõige populaarsemad

1

Soodsa üürihinna nautimise asemel tasub tegeleda kodu ostmisega

2

Kinnisvaraturule on saabunud defitsiit

3

5 asja, mille arvelt ei tohiks kontorit valides kokku hoida

4

Merekindlus saab uue naabri

5

Korterelamute rekonstrueerimise kriisitoetus jätkub

6

Ettevõtted otsivad võimalust bürooruumide ristkasutuseks

Toimetaja valik

alt

Kuidas koostada kinnisvarakuulutust, mis köidab tähelepanu ja tekitab usaldust?

alt

Kuidas korteri üürilt õigesti makse tasuda?

alt

Kinnisvaraturu struktuurimuutus: korteriomanditehingud jäid kinnisasjade tehingutele alla