Jõukurid vedasid Tallinna korterituru üles

Augustis tõusis Tallinna korteri keskmine ruutmeetri hind neli protsenti 2075 euroni, analüüsib Baltimaade suurim kinnisvarafirma 1Partner Maa-ameti statistikat.

Kinnisvaraturu ülevaated, Kinnisvarastatistika, Tallinna kinnisvaraturg, Maa-amet, Korterite hinnad Tallinnas, Martin Vahter, 1Partner Kinnisvara

1Partner Kinnisvara juhi Martin Vahteri sõnul jääb korteri ruutmeetri hind ka aasta lõpus 2000 euro ümber ning siin suuri muudatusi ei tule. “Keskmise hinna kerge tõus näitab tehinguid uute ja kallite korteritega. Raha pole Tallinnast kuskile kadunud, statistika näitab palju tehinguid kallite, enam kui 250 000 maksvate korteritega,” rääkis Vahter.

“Teisalt mõjutab turgu korteritehingute arv, mis oli mullu sama ajaga võrreldes 20 protsenti madalam. Kui paar kuud oli juba tunne, et koroonakriis on möödas ja tehingumahud tõusid stabiilselt, siis käivad ostjate tujud koos koroona-uudistega üles-alla. Samas on võrreldes paari kuu taguse ajaga kasvanud oluliselt kinnisvarapäringute arv, mis näitab, et ostjate huvi ei ole kuhugi kadunud,” ütles Vahter.

“Üks päev teatab Eesti Pank, et negatiivne mõju on oodatust väiksem, teisalt tuleb haigestumisi vaikselt juurde. Ostjad, eriti just keskklass, ei tea, mida teha ja võtavad igaks juhuks ettevaatliku positsiooni,” selgitas Vahter.

Augustis tehti Tallinnas kinnisvaraga kokku 850 ostu-müügitehingut, mis on paarikümne võrra vähem kui juulis. Augustis oli pealinna kinnisvaratehingute koguväärtus 101 miljonit eurot, mis on 12 protsenti vähem kui eelmisel kuul ning 16 protsenti madalam kui mullu augustis.

Augustis müüdi Tallinnas 622 korterit, mis on seitse protsenti vähem kui juulis. Korterite keskmine ruutmeetri hind tõusis kuuga neli protsenti 2075 euroni. Pealinna kalleim korter müüdi 1,2 miljoni ning odavaim 1000 euroga.

Augustis müüdi Tallinnas 28 hoonestatud elamumaa kinnistut, mis on kahe võrra rohkem kui varasemal kuul. Kalleim eramu müüdi 860 000 ning soodsaim 70 000 euro eest.

Möödunud kuul müüdi viis elamumaa krunti, mis on juuliga võrreldes viie võrra vähem. Kalleim krunt maksis 200 000 ning soodsaim 80 000 eurot.

Foto: Pixabay

Kodu valimine: kas üürida või osta?

03.09.2020

alt
alt

Korterite hinnad küll kasvasid, kuid edaspidi hinnatõus pidurdub

04.09.2020

Sarnased uudised

alt

III kvartali kinnisvaraturu aktiivsus oli kõrgem kui mullu

alt

Kui palju maksavad elamud päris-päris maal?

alt

Mis kriis? Uusarendusi müüakse mulluse tempoga!

alt

Kinnisvarasektor jõudis septembris koroonaeelsele tasemele

alt

Kinnisvaraturg oli septembris üle ootuste edukas

alt

Korteriturg kasvas septembris hoogsalt

alt

Tallinna korteri ruutmeetri hind tõusis septembris 9,3 protsenti

alt

Üüriturg pole sugugi nii põhjas kui arvatakse

alt

Augusti kinnisvaraturu aktiivsus oli võrreldav eelmise aasta sama ajaga

Kõige populaarsemad

1

A. Lauteri tänavale kavandatakse kõrghoonet

2

Kui palju maksavad elamud päris-päris maal?

3

Seli müüs Danske peahoone Bigbankile

4

Laenupakkujad võistlevad taas koduostjate nimel

5

Tartu Kandi arenduses peeti kahekordset sarikapidu

6

III kvartali kinnisvaraturu aktiivsus oli kõrgem kui mullu

Toimetaja valik

alt

5 asja, millele uut kodu valides tähelepanu pöörata

alt

Kuidas valida kinnisvara hindajat?

alt

Kinnisvaratehinguid saab edaspidi tõestada üle videosilla