Tallinnas valmis K3 ärihoone

2019. aasta septembri alguses alustasid Hammerhead OÜ ja Eventus Ehitus OÜ Tallinnas, Kadaka äripiirkonna südames uut tüüpi ärihoone ehitust. Kadaka tee 133 aadressil asuv ärihoone valmis selle aasta augustis ja tänaseks on jõudnud esimesed õnnelikud juba ümberkolimise lõpetada ja klientidele avatud. Hoone esimesel korrusel on äripinnad, mis ideaalsed esinduse või kaubanduse loomiseks. Teisel korrusel büroo- ning laopinnad. Lisaks mõlemal korrusel olemas võimalused teeninduse loomiseks.

Ärikinnisvara, Kadaka tee 133, Guru Projekt, Eventus, Hammerhead, Restate, K3 ärihoone

K3 näol on tegemist uudse lähenemisega äripindadele. Hoone erineb teistest omataolistest peamiselt selle poolest, et kaubandus- ja kontoripindade funktsionaalsust toetavad samas hoones erinevad laopinnad suurusega 6 - 70 m² ning teise korruse laopindadesse viib korralik kaubalift. “Eestis on ettevõtetel peamiselt kasutada vanad ja suured liigendatud hooned, kus äripinnad on aja jooksul juhuslikult ja vajaduspõhiselt tekkinud. Nende pindade funktsioon, tehnoseadmed, parkimine ja klientide ning kaupade liikumine on tänaseks aegunud. Puudus on uutest ja väikestest äripindadest, kus on koos ladu, kontor ja kaubanduspind. See on täitmata segment,” tõdeb hoonet arendava Hammerhead OÜ juhatuse esimees Allan Kool.

Hoone loomise tagamaadest räägib Guru Projekt OÜ arhitekt Ivo Rebane järgmist: “Arhitektuurselt on ruudu kujulise põhiplaaniga hooneid reeglina kõige keerulisem lahendada aga hoone kuju dikteeris meile kinnistu. Õnneks oli ruudu külje pikkus ca 50 meetrit, mis andis võimalusi hoone mahuliseks liigendamiseks. Veidi kaldu lükatud fassaadiga on antud hoonele üsna reibas dünaamika, mida toetavad kontseptuaalselt ja füüsiliselt betoonist kaldpostid. Hoone ehitamise ajal tekkis meil arhitektuuribüroos hasart objektikaamera screenshotide tegemiseks. Sellega saime visuaalse kinnituse, et sügavate ribidega valgel K3 ärihoonel on erineva valgusega tuhat nägu, mida modelleerib vari. Sellel majal on seda vunki, mis kirjeldab Kadaka teed linna ühe olulisema tuiksoonena.” 

Hoones äripindu vahendav Restate Property Advisors konsultant Jana Christensen sõnab: “Tänaseks on suur osa (~60%) hoonest välja üüritud. Oma uksed on klientidele avanud juba Kärcher, Univet ja Avaeksperdid ning paljud edukad ettevõtted tegelevad aktiivselt sisse kolimisega. Üürnikud otsustavad K3 kasuks just sellepärast, et tegu on multifunktsionaalse kaubandus- ja teenindus hoonega, kus võimalik äri eri osad kokku tuua ning seeläbi tagada kulude kokkuhoiu. Lao, kontori ja esinduse koondamine ühe katuse alla on mugavam ka kliendile, kes saab tervikliku ja mugavama ostuelamuse. Näiteks näidistesaalist välja valitud toote saab üleval korrusel asuvast laost kiirelt kätte ja kauba teekond uksest autoni on vaid mõned meetrid. Lisaks toetab kontori lähedusvahetus esinduse ja lao omavahelist toimimist.“

K3 kaubandushoonet arendavad Hammerhead OÜ ja Eventus Kinnisvara OÜ. Projekteerijaks on Guru Projekt OÜ, arhitektiks Ivo Rebane ning hoonet ehitas Eventus Ehitus OÜ. Projekti juhib ja äripindu vahendab Restate Property Advisors konsultant ja K3 projektijuht Jana Christensen.

Kolimisega kombineeritud pinnale ei kaota ettevõtte midagi, kuid võidab nii mõndagi.

Lisainfo hoones asuvate pindade kohta. 
Ärikinnisvara, Kadaka tee 133, Guru Projekt, Eventus, Hammerhead, Restate, K3 ärihoone

Uuring: kinnisvaraeksperdid soovitavad praegu korterit “hoida”

28.08.2020

alt
alt

Mida jälgida, kui lähed uut kodu vaatama? Elektriinsener annab nõu

31.08.2020

Sarnased uudised

alt

EfTEN Real Estate Fund 4 ostis Riias suure logistikakeskuse

alt

Kolmanda MotorCenteri sarikapidu tähistanud YIT kavandab juba uut auto-moto ärihoonet

alt

Äripindade allahindlused said selleks korraks läbi

alt

Tartu Kandi arenduses peeti kahekordset sarikapidu

alt

Seli müüs Danske peahoone Bigbankile

alt

A. Lauteri tänavale kavandatakse kõrghoonet

alt

DEPO avab Tallinnas Eesti suurima aia- ja ehituskaupade poe

alt

Lumi Capital avas logistikakinnisvarale keskenduva ärisuuna

alt

Swedbanki peakontor kolib Hipodroomi kvartalisse

Kõige populaarsemad

1

Uus parkimisnorm on löök koduostja rahakotile

2

Segased signaalid kinnisvarasektoris

3

Kui palju kinnisvara Eestis kingitakse?

4

Raivo Aeg: on aeg lubada Eesti üüriturule paindlikkust

5

Patarei Merekindluse arhitektuurikonkursi võitis ideekavand „Taevakaar“

6

Startis sügise suurim valmismajade kampaania

Toimetaja valik

alt

5 asja, millele uut kodu valides tähelepanu pöörata

alt

Kuidas valida kinnisvara hindajat?

alt

Kinnisvaratehinguid saab edaspidi tõestada üle videosilla