Rae vald soovib tuua trammiühenduse Ülemistest Jürini

Rae vald kuulutas hiljuti välja hanke „Tallinna Lennujaama ja Jüri aleviku vahelise ala kergrööbastranspordiga ühendamise eskiisprojekt", et leida parim teostatav asukoht trammi trassile Ülemistest kuni Jürini, mis suurendaks oluliselt ühistranspordi kasutamist Rae vallas ja vähendaks igapäevast pendelrännet autoga liiklemisel. 

Taristu, Madis Sarik, Jüri, Priit Põldmäe, Ülemiste-Jüri tramm, Rae vald, Ülemiste

Lisaks kergrööbastranspordile uurib Rae vald ka muid ühistranspordi kasutamise suurendamise võimalusi. Üheks võimaluseks on juba lähitulevikus kasutusele võtta isejuhtivad bussid.

Esmaspäeval kohtusid Rae vallavanem Madis Sarik ja abivallavanem Priit Põldmäe ettevõtte Modern Mobility esindajatega, et arutada võimalusi isejuhtivate busside kasutuselevõtuks Rae vallas. 

„Rae vald tahab pakkuda oma elanikele parimat liikuvusteenust, võttes eesmärgiks muuta transport inimestele kättesaadavamaks ja ka korraldajale efektiivsemaks. Tahame olla esimene vald, kes isejuhtivad bussid kasutusele võtab. Esimese pilootprojekti võiks käima panna kiirelt arenevas ja kasvavas Peetris, kus saaksime seda võimalust kasutada näiteks kooliõpilaste transportimiseks ühest koolist/huvialakoolist teise," rääkis Sarik. 

"Peetris ja Järvekülas on mitmete huvialaringide vahemaad 300-800 meetrit ja see uudne lahendus aitaks lastel jalavaeva vähendada. Ühtlasi saaksime teada, millised on taolise lahenduse puudujäägid ja võimalused. Samuti on võimalik isesõitvaid busse kasutada toidu transportimiseks näiteks asutuste vahel, kus oma köök puudub ehk tuua kiiremini kokku nõudlus ja pakkumine. Lisaks keskkonnasäästlikusele aitab see kokku hoida inimtööjõudu,“ on Rae vallavanem Sarik pilootrojekti suhtes positiivselt meelestatud.

„Enne trammiliini vajaduse kaardistamist tuleb ilmselgelt katsetada erinevaid lahendusi, mis muudaks Rae valla elanike liikumise võimalikult mugavaks ja keskkonnasäästlikuks. Isejuhtivad bussid on kindlasti sammuke edasi meie pikal teekonnal trammiliini Jüri-Ülemiste loomisele. Planeeritaval pilootprojektil oleks juures ka hariduslik mõõde. Soovime Rae valla noortele pakkuda võimalust klassiruumis omandatud teoreetilised teadmised ka praktilises igapäevaelus rakendada, seega tahame noored projekti juba algfaasis kaasata. Mina isiklikult tundsid omal ajal just sellisest praktilisest väljundist puudust. Rae vallas on tänasel päeval olemas palju entusiastlikke noori ning praktikabaasiks põnevate ettevõtetega tehnopargid. Eesmärk on, et meie noored leiaksid tulevikus rakendust just oma koduvallas," lisas täpsustas Priit Põldmäe.

Modern Mobility nõudluspõhise liikuvuse juhi Tanel Talve sõnul on tervitatav, et Rae vald soovib moodsa tehnoloogia abil muuta ühistranspordi oma elanikele kasutajasõbralikumaks ning sujuvamaks, vähendades inimeste sõltuvust isiklikust sõiduautost.

"Tulevikus ühendavad nutikad bussipeatused nii isejuhtivad bussid kui ka tavapärased ühissõidukid ühtseks omavahel suhtlevaks süsteemiks. Reisija saab peatuses olles nii seal asuvalt ekraanilt kui ka oma telefonis olevas rakenduses teada anda sõidusoovist ja võimalikest erivajadustest. Väljaspool tipptundi ei sõida bussid pidevalt sama liini, vaid teevad oma sõidud ainult siis, kui reisija on oma sõidusoovist teada andnud. Ka planeeritava trammiliini puhul toimuks reisijate ettevedu kaugematest piirkondadest nõudluspõhisel platvormil töötavate mikrobussidega, mis suurendaks inimeste võimalusi lahendada oma liikumisvajadusi just ühistranspordi abil,“ lisas Talve.

Allikas: BNS

Foto: Pixabay

Kutsehariduskeskuse Põltsamaa hooned läksid müüki

25.08.2020

alt
alt

Riik käivitab korterelamute tehaselise renoveerimise pilootprojekti

25.08.2020

Sarnased uudised

alt

Tallinna uus linnakeskus Fahle Park rajab liiklusele uued otseteed

alt

Uuring: 2/3 inimesi ootavad riigilt neljarealisi teid

alt

Vanasadama trammitee ühendab Tallinna sadama, Rail Balticu terminali ja lennujaama

alt

Tallinna Sadam avas 1,7-miljonise Pikksilma promenaadi

alt

Tallinna Vanasadamas sai nurgakivi kruiisiterminal

alt

Olulise Tallinna liiklussõlme ehitus saab lõpuks hoo sisse

alt

Tallinn ehitab trammitee Vanasadamani

alt

MKM soovitab Ida-Viru maakonnas ehitada 20-miljonise filmistuudio

alt

Tartus valmis Maarjamõisa parkimismaja

Kõige populaarsemad

1

Kas eelistada kinkelepingut või testamenti?

2

Uusarendused leiavad praegu väga hästi ostjaid

3

Nõmme keskuse areng on sisse saanud uue hoo

4

Merko Ehitus käivitab 130 korteriga Metsatuka arendusprojekti Nõmmel

5

Soodsa üürihinna nautimise asemel tasub tegeleda kodu ostmisega

6

Pirita velodroomist võib saada spordikeskus

Toimetaja valik

alt

Kuidas koostada kinnisvarakuulutust, mis köidab tähelepanu ja tekitab usaldust?

alt

Kuidas korteri üürilt õigesti makse tasuda?

alt

Kinnisvaraturu struktuurimuutus: korteriomanditehingud jäid kinnisasjade tehingutele alla