Kvaliteetse magamistoa kõige olulisemad komponendid

Oma kodu sisustades pöörame esialgu tähelepanu ruumidele nagu köök ja elutuba, sest need on ju kohad, mida külalised alati märkavad. Sellest lähtuvalt unustame tihtipeale ära oma kodu kõige olulisema toa, kus veedame suurema osa oma ajast – magamistoa. Mõtleme, et seda tuba keegi võõras ei külasta, eks jõuame ka selle sisustamiseni kui aega ja motivatsiooni tekib. Kui see on ka Teie kodus nii, siis oleks aeg seda muuta. Magamistuba on meie kõigi isiklik ruum, kus same pingelise päeva lõpus puhata ning end järgmiseks päevaks laadida.

Kodukujundus, Sisedisain, Kaup24, Mööbli müük, Magamistoa sisustamine, Mööbli tellimine, Mööbel, Kodukujundusideed

Järgnevalt toome välja paar erinevat viisi magamistoa sisustamiseks, mis sobivad nii võhikutele, kes pole kunagi kokku puutunud sisustusega, kui ka nendele, kes on oma talente sisustusmaailmas eelnevalt veidi katsetanud.

Värvid

Värvipsühholoogia õpetab, et meid ümbritsevad värvid mõjutavad meie käitumist ja tuju erinevalt. Näiteks, kuidas tunnete punasele värvile mõeldes? Aga sinisele? Või hoopiski rohelisele? Üldiselt soodustavad põhivärvid magamist vähem, kui toonitud varjundid. Unespetsialistid soovitavad valida läikivama lõpptulemusega variandi, mis muudab värve pehmemaks.

Hoiduge lillast. See värv võib visuaalselt tunduda luksuslik, kuid see inspireerib loovust  ning võib esile kutsuda imelikke unenägusid – eriti just õudusunenägusid. Sel põhjusel on lilla kõige kehvema unekvaliteedi pakkuja.

Kuigi enamiku jaoks kehtivad üldreeglid, peab meeles pidama, et värvi mõju on iga indiviidi isiklik eelistus ning tuleneb nende eelnevatest kogemustest teatud värviga. Sedaviisi mõeldes – kuigi sinine on psühholoogiliselt kõige enim und soodustav värv, siis Te ei ole kohustatud hea une saavutamiseks värvima toa siniseks, kui isiklikult ei ole selle suurim fänn.

Vanemast tootest ei pea loobuma

Õige madrats peaks pakkuma Teie kehale tuge ning tagama selle, et Teie selg oleks õigesti joondatud ning survepunktid ei oleks pinge all. Lisaks mugavusele on madratsil veel üks tegur, mis mõjutab Teie unekvaliteeti. Parim madrats hoiab Teid liikumatuna – see minimaliseerib voodis õige positsiooni leidmist, mille tagajärjel Te kogu aeg pööraks ja vähkreks voodis, segades sellega nii enda kui ka kaaslase und.

Kui Teil on raskusi õhtul voodis lõõgastumise ning une tekkimisega või kipute hommikul kaela ja selga painutama, siis on kvaliteetne madrats just see, mida vajate. Küll aga võib see olla üpriski kulukas. Igal madratsil on oma eluiga, kuid üldiselt on see kvaliteetsel tootel standardi järgi 8 aastat. Kui aga Teie madrats on veel korralik, kuid tunnete, et olete otsustanud vale tugevuse kasuks – proovige kattemadratsit.

Kattemadrats pakub tuge, mis võib pikendada madratsi eluiga, vähendades vedrudele avalduvat survet. Kombineerige kattemadrats koos regulaarse madratsi ümberpööramisega ning märkate, et ärkate olulisemalt vähem kange kaela või seljaga. Kattemadratsitel on lisa vahukiht, mis omakorda tähendab ka täiendavat mugavuskihti. Pehmed ja elastsed täidised võivad tekitada olulise muutuse unekvaliteedis. Laias valikus kvaliteetseid kattemadratseid pakub Kaup24 e-pood.

Sisustus

Kui olete otsimas uusi mööblitükke, siis pöörake tähelepanu toa suurusele. Toa ja mööbli vahel peab tekkima harmoonia – mööbli suurus peab olema tasakaalus ruumi omaga. Võite märgata imeilusat mööblieset ning seda enda kodus ette kujutada, kuid ärge unustage uurida selle mõõtusid.

Kas soovite vahetada välja kogu oma vana magamistoamööbli, alustate nullist või otsite uusi lisadetaile? Arvestage kindlasti oma igapäeva elutempoga – kas Teil on lapsi, kes võivad vanemate kaissu soovida? Äkki hoopiski lemmikloom, kellele meeldib omaniku külje alla pugeda. Kuna voodi on suurim mööbliese ning magamistoa tähtsaim osa, siis alustage sellest. Valige voodi, mis on piisavalt suur Teile ning kõigile, kes seal regulaarselt viibivad.

Kui Teile meeldib õhtul asetada sinise valgusega telefon eemale ning lõõgastuda mõnusa raamatuga, siis mõelge ka öökappidele, kuhu mahuks lugemiseks ka väike lamp. Tihtipeale leidub toas veidi lisaruumi ka voodi vastas – kuhu sobiks ideaalselt telekaalus või kummut. Kõik need erinevad esemed võivad Teie rahakotile olla eraldi ostes suureks tüliks. Seetõttu on paljud firmad loonud magamistoamööbli komplekte.

Kuna magamistoa komplektid sisaldavad enamiku Teie magamistoas olevast mööblist, varuge endale aega, et leida komplekt, mida tõesti armastate – see seab tervele toale kindla tooni. Magamistoamööbli komplekte võite sirvida siin.

Loodetavasti andis see artikkel Teile inspiratsiooni ning motivatsiooni oma eluaseme täiendamiseks. Ärge unustage, et igalt poolt võib leida hea hinna eest, kvaliteetseid tooteid, mis aitavad Teil sisustada oma magamistuba enda soovide järgi. Magamistuba sisustades pidage silmas mugavust - alates sobivast mööblist kuni kvaliteetse madratsini. Mugavate ja kvaliteetsete madratsitega on eriti silma paistnud madratsitootja Sleepwell.

Koroonakriisi õppetund bürooturule: Kas on oodata büroode tühjenemise teist lainet?

21.08.2020

alt
alt

400 koduga uus elurajoon sai esimesed elanikud

24.08.2020

Sarnased uudised

alt

Kas Sina oled hooliv kodusisustaja?

alt

Uudista majaosa, millel on tõeline eluvaim sees!

alt

Kuidas sisustada säästlikult, ent samas praktiliselt?

alt

Elamuarenduse trende põhjanaabrite elamumessilt

alt

Eestimaalased on senisest rohkem kodukaunistusele ja aiatöödele pühendunud

alt

Remondilaenu taotlemine on hüppeliselt tõusnud

alt

Kuidas nutikalt sisustada väikest elutuba?

alt

Kodutuuning – kompliment oma kodu armastavale inimesele

alt

Saunade 3D projektid Saunamaailmast – enne planeeri, hiljem ehita!

Kõige populaarsemad

1

Puhas sissekolimise rõõm ja luksus!

2

DEPO avab Tallinnas Eesti suurima aia- ja ehituskaupade poe

3

City24.ee toob reaalsed kliendid

4

Swedbanki peakontor kolib Hipodroomi kvartalisse

5

Andree Raid: Kinnisvarainvestorid, palun rahakott valmis panna!

6

Lumi Capital avas logistikakinnisvarale keskenduva ärisuuna

Toimetaja valik

alt

5 asja, millele uut kodu valides tähelepanu pöörata

alt

Kuidas valida kinnisvara hindajat?

alt

Kinnisvaratehinguid saab edaspidi tõestada üle videosilla