IKEA kaubamaja ehitamine Kurnasse võib sattuda ohtu

Rae vald võttis juulis vastu IKEA kaubamaja detailplaneeringu ja on selle avalikustamise planeerinud augusti lõppu; uut ehitist ei toeta aga sugugi kõik lähikonnas elanikud, kirjutab ERR-i uudisteportaal.

Ärikinnisvara, IKEA mööbli tellimine, IKEA Eesti, Priit Põldmäe, IKEA, IKEA kauplus, IKEA mööbel, IKEA pood, IKEA Tallinn

Rae valda Kurnasse Tallinna ringtee äärde plaanib mööbligigant IKEA rajada 40 000 ruutmeetri suuruse kaubamaja. Kõigile see plaan ei meeldi. Näiteks on välja käidud argument, et teisel pool ringteed asuv Maxima logistikakeskus kasutab oma tegevuses ammoniaaki ja diislikütust.

Vandeadvokaat Kristo Kallas esindab kahte kaubamaja krundi lähistel elavat klienti. Üks nende mure on liikluskoormuse kasv, ent selle kõrval, selgitas Kallas, pole planeeringu vastu võtnud Rae vald arvestanud, et Maxima keskuse näol on tegemist C-kategooria ohtliku ettevõttega, millele on määratud ohuala.

"Võrdluse mastaap on küll ilmselt natukene erinev, aga kindlasti paljud mäletavad hiljutist sündmust Beirutis, kus toimus ammoniaagiladude plahvatus. Maxima logistikakeskuses täpselt samamoodi on tegemist ammoniaagiga, on tegemist diislimahutitega ja selle ohu raadius on 1700 meetrit," rääkis Kallas.

Platsi kaugus Maximast on alla 500 meetri ehk see see asub ohualas. Päästeametist selgitati, et eelkõige tagab ohutuse oma keskuses Maxima ise ja ohuala ei tähenda, et sinna ei tohiks ehitada. Küll soovitasid nad Rae vallal viia läbi täiendava riskianalüüsi.

Rae abivallavanem Priit Põldmäe ütles, et analüüsi vastu pole vallal midagi. "Eks välismaal juhtunud õnnetus on pannud mõtlema rohkem nendele teemadele, et mis võib olla ohtlik. Ma arvan, et kõige õigem ongi, kui spetsialistid, kes oskavad hinnata, et mida see aine tähendab, toovadki välja need ohud," lausus ta.

Ehkki riskianalüüs päästeameti soovitusel tehakse, on laiem mõjude hindamine Kallase sõnul tegemata. "Keskkonnamõjude hindamist ei ole läbi viidud. Tehti küll eelhinnang, see on väga ümar, väga puudulik, olulisi küsimusi ei käsitleta. IKEA keskus on olulise ruumilise mõjuga ehitis. Sellise ehitise asukohta tuleb valida kas üldplaneeringu menetluses või kohaliku omavalitsuse eriplaneeringu menetluses. Praegu tehakse tavaline detailplaneering," märkis ta.

Abivallavanem Põldmäe ütles, et keskkonnamõju hinnatakse ka detailplaneeringu tegemisel ning üldplaneering või eriplaneering on asjakohane kaubanduskeskuse puhul. "IKEA puhul ei ole ju tegemist kaubanduskeskusega. Ta on küll üks suur pood, aga tegemist on ikkagi ühe poega, mis müüb oma tooteid," lausus Põldmäe.

IKEA planeeringut ootab augusti lõpus ees avalikustamine ja arutelud, mille käigus Põldmäe loodab kõik ettepanekud ja probleemid kokku korjata ning neile lahenduse leida.

Allikas: BNS

Foto: Pixabay

Nüüd siis hinnad kukuvad?!

21.08.2020

alt
alt

Koroonakriisi õppetund bürooturule: Kas on oodata büroode tühjenemise teist lainet?

21.08.2020

Sarnased uudised

alt

Tartu Kandi arenduses peeti kahekordset sarikapidu

alt

Seli müüs Danske peahoone Bigbankile

alt

A. Lauteri tänavale kavandatakse kõrghoonet

alt

DEPO avab Tallinnas Eesti suurima aia- ja ehituskaupade poe

alt

Lumi Capital avas logistikakinnisvarale keskenduva ärisuuna

alt

Swedbanki peakontor kolib Hipodroomi kvartalisse

alt

Patarei Merekindluse hoovid saavad 5000-ruutmeetrise klaaskatuse

alt

Efteni kolmas fond tegi septembris rekordkäibe

alt

LVM: majutus-toitlustuspindadel algas suurem omanikevahetus

Kõige populaarsemad

1

Puhas sissekolimise rõõm ja luksus!

2

DEPO avab Tallinnas Eesti suurima aia- ja ehituskaupade poe

3

City24.ee toob reaalsed kliendid

4

Swedbanki peakontor kolib Hipodroomi kvartalisse

5

Andree Raid: Kinnisvarainvestorid, palun rahakott valmis panna!

6

Lumi Capital avas logistikakinnisvarale keskenduva ärisuuna

Toimetaja valik

alt

5 asja, millele uut kodu valides tähelepanu pöörata

alt

Kuidas valida kinnisvara hindajat?

alt

Kinnisvaratehinguid saab edaspidi tõestada üle videosilla