Uuring: üürihindade langusega on selleks korraks kõik

1Partner Kinnisvara viis Eesti suuremate kinnisvarabüroode ekspertide hulgas läbi uuringu, mille kohaselt prognoosib 85% vastanutest, et Tallinna korterite üürihinnad on selle aasta lõpus mullu sama ajaga võrreldes 10-20 protsenti madalamad, kuid langus on juba ära toimunud.

Kinnisvaraturu ülevaated, Üürimine, Martin Vahter, 1Partner Kinnisvara

Üheksa kinnisvarabüroo ekspertidest 45,5 protsenti prognoosis, et pealinna üürihinnad on mullu detsembriga võrreldes viiendiku ning 40 protsenti, et kümnendiku võrra madalamad.

Olenemata sellest hindas 66,7 protsenti kinnisvaraekspertidest, et 2020. aastal on kasulikum kinnisvara omada ning vaid 12,1 protsenti arvas et üürida on mõistlikum. 21,2 protsendi vastanute arvates pole vahet, kas omada või üürida.

1Partner Kinnisvara juhi Martin Vahteri sõnul käis üüriturg põhjas ära kevadel ning praegu paistab küll, et selleks korraks on hinnalangusega ühelpool.

“Kevadel jäi korraga palju üürikortereid seoses turistide, üliõpilaste, aga ka välistööliste kadumisega vabaks, mis koos üldise ebakindlusega tõi hinnalanguse. Siis oli tingijaid omajagu ja paljud saidki tähtajaliselt hinda soodsamaks. Üldiselt klausliga, et mingi aja pärast tõuseb hind endisele tasemele tagasi. Praegu enam naljalt alla ei küsita,” ütles Vahter.

“Üürilangus tabaski peamiselt Tallinna kesklinna, kus tekkis turistide äralangemisega rohkem vakantsi. Muudes piirkondades, kus domineerivaks on pikaajalised üürnikud, toimis elu suhteliselt tavapäraselt ja üüripinnad tühjaks ei jäänud. Praeguseks on paljud Airbnb korterid pikemaks ajaks välja antud ning elu läheb edasi. Pigem küsitakse praegu jälle uute lepingutega sama hinnataset, mis enne karantiini. Näiteks Rotermannis maksis ühetoaline 500 eurot enne ja ka praegu,” ütles Vahter.

“Langused käivad üles-alla ikka, aga fakt on see, et raha koguneb Tallinnasse ja paari suuremasse linna. Pikas plaanis kasvab kinnisvaraturg populaarsetes piirkondades edasi,” nentis Vahter.

2020. aasta juulis läbiviidud küsitluses osales 33 eksperti Eesti suurematest kinnisvarafirmadest 1Partner, Laam, Arco Vara, Pindi, Ober Haus, CKE, LVM, Domus, Remax, Uus Maa.

Foto: Pixabay

Kuidas valida ja soetada koju uus köök?

19.08.2020

alt
alt

Nüüd siis hinnad kukuvad?!

21.08.2020

Sarnased uudised

alt

Üüriturg pole sugugi nii põhjas kui arvatakse

alt

Kas üürileandjad on lahkemaks muutunud?

alt

Kortereid antakse üürile 20-30 protsenti odavamalt

alt

Korterite hindu ei dikteeri enam müüjad, vaid ostjad

alt

Kriis muudab omanike turu üürnike turuks

alt

Üürida end vaeseks või osta end rikkaks?

alt

Ukraiikingid ei lase Tallinna üüriturul hanguda

alt

Laenamine odavam kui üürimine

alt

Üllatus: Tallinna kalleimad üürikorterid ei asugi Kalamajas

Kõige populaarsemad

1

Puhas sissekolimise rõõm ja luksus!

2

DEPO avab Tallinnas Eesti suurima aia- ja ehituskaupade poe

3

Swedbanki peakontor kolib Hipodroomi kvartalisse

4

Andree Raid: Kinnisvarainvestorid, palun rahakott valmis panna!

5

Lumi Capital avas logistikakinnisvarale keskenduva ärisuuna

6

Kui palju maksavad elamud päris-päris maal?

Toimetaja valik

alt

5 asja, millele uut kodu valides tähelepanu pöörata

alt

Kuidas valida kinnisvara hindajat?

alt

Kinnisvaratehinguid saab edaspidi tõestada üle videosilla