Pärnu endise Masinatehase territooriumist saab Seileri Kvartal

Nordecon kuulutab välja avaliku arhitektuurivõistluse Pärnu kesklinnas loodavale Seileri Kvartalile parima arhitektuurse ilme leidmiseks. Seileri Kvartal asub Pärnus vahetult jõe kaldal endise Masinatehase territooriumil aadressil Rääma 7. Arhitektuurivõistluse tingimused on kooskõlastatud Eesti Arhitektide Liiduga. Arhitektuurivõistlusel osalemise tähtaeg on 30. oktoober 2020.

Uusarendused, Arhitektuur, Katrina Šokman, City24.ee, Pärnu, Ando Voogma, Seileri kvartal, Nordecon, Henri Eessalu, Eesti Arhitektide Liit

„Masinatehase ala on olnud pikka aega arenduse ootel, kuid nüüd saame öelda, et Pärnu jõe kaldale kerkib tulevikus suurepärase asukohaga järk-järgult 10 korterelamut kokku 133 uue koduga,“ sõnas Nordeconi kinnisvaraarenduse osakonna juht Katrina Šokman. „Arendatav ala on üsna suur, hõlmates krunte Rääma 7, 7a, 7b, 7c, 7d, seetõttu on arendus kavandatud mitmeetapiliselt, millest esimene samm ongi läbi avaliku arhitektuurivõistluse parima arhitektuurse lahenduse leidmine.“

2017. aastal kehtestatud detailplaneeringuga on piirkonnale sätestatud ümbritsevat keskkonda silmas pidavad nõuded, mis on aluseks ka toimuvale arhitektuurivõistlusele. Näiteks vastavalt planeeringu arhitektuursele ideele tuleb jõe poole jäävate hoonete projekteerimisel mh järgida nö kaarjat ehitusjoont, mis tähendab, et  jõeäärsete hoonete katusemaastik peab moodustama tervikliku „laine“.

Esimesed korrused kasutatakse ära trepikodadena, korterite panipaikadena ja kohati avaliku ruumina, kus võiksid funktsioneerida näiteks kaubanduspinnad, restoranid, kohvikud jne. Alates teisest korrusest on planeeritud korterid. Hoonestuse projekteerimisel on kavas lähtuda peresõbralikkuse printsiibist ehk arendusprojektis saavad olema eri suurusega kortereid. Samuti tuleb tagada, et hoonete vaheline ruum oleks huvitav ja meeldiv hoonetest vaadetel ja hoonete vahel viibides.

Korraldatav arhitektuurivõistlus on avalik ühes etapis läbiviidav arhitektuurivõistlus, tööde esitamise tähtaeg on 30. oktoober 2020. Võistluse parimatele on Nordecon välja pannud auhinnafondi suurusega 15 000 eurot, mis jaguneb preemiateks 1.– 3. vahel vastavalt 7000, 5000 ja 3000 eurot. Žürii valib ühe parima lahendus, mille autori(te)ga jätkatakse koostööd hoonete projekti tellimiseks. Žürii lõpetab töö hiljemalt 1. detsembril 2020.  Žüriiliikmed on Ando Voogma ja Katrina Šokman Nordeconist, Pärnu linnaarhitekt Henri Eessalu ja arhitektid Eesti Arhitektide Liidust.

Foto: Pixabay

Ülemiste City avas oma esimesed kodud

19.08.2020

alt
alt

Tallinna korterimüüjate hinnasoov on kui kivisse raiutud

19.08.2020

Sarnased uudised

alt

Pärnus saab nurgakivi südalinna uus kvartal

alt

PIN Arhitektid loovad arhitektuurse lahenduse 45-miljonilisele elamurajoonile

alt

Patarei Merekindluse arhitektuurikonkursi võitis ideekavand „Taevakaar“

alt

Uus parkimisnorm on löök koduostja rahakotile

alt

Puhas sissekolimise rõõm ja luksus!

alt

Valminud on Pärnu kolmanda silla eskiislahendus

Kõige populaarsemad

1

A. Lauteri tänavale kavandatakse kõrghoonet

2

Kui palju maksavad elamud päris-päris maal?

3

Seli müüs Danske peahoone Bigbankile

4

Laenupakkujad võistlevad taas koduostjate nimel

5

Tartu Kandi arenduses peeti kahekordset sarikapidu

6

III kvartali kinnisvaraturu aktiivsus oli kõrgem kui mullu

Toimetaja valik

alt

5 asja, millele uut kodu valides tähelepanu pöörata

alt

Kuidas valida kinnisvara hindajat?

alt

Kinnisvaratehinguid saab edaspidi tõestada üle videosilla