Pankrotihaldur müüb Rakvere Targa Maja hoonestusõigust

Esmaspäeva pärastlõunal algas avalik enampakkumine, millel pankrotihaldur Martin Krupp müüb pisut üle poole miljoni euro suuruse alghinnaga sihtasutuse Virumaa Kompetentsikeskus kuni 2025. aasta lõpuni kehtivat hoonestusõigust, kirjutab Virumaa Teataja. 

Enampakkumine, Martin Krupp, Kinnisvaraoksjon, Rakvere, City24.ee, Tark maja

Kompetentsikeskuse ehk Targa Maja ehk Rakvere linnavalitsuse Laial tänaval asuva hoone kolmanda korruse hoonestusõigust on müüa üritatud varemgi, kuid ostjat pole leidunud. Laias laastus tähendab hoonestusõiguse omandamine seda, et suhteliselt krõbeda hinna eest, sel korral on see 550 000 eurot, omandab ostja õiguse anda üürile pankrotis oleva Targa Maja ruumid kuni 2025. aasta lõpuni või siis kasutada neid ruume ise. Pärast nimetatud tärminit hakkavad need ruumid vastavalt lepingule kuuluma Rakvere linnale.

SA Virumaa Kompetentsikeskus pankrotivara müük pole edenenud. Või õigemini – ega sealt midagi võtta polegi. Suurim võlausaldaja on Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) 2,7 miljoni euroga, mida küsib tagasi, sest kompetentsikeskus ei kasutanud omaaegset 3,3 miljoni euro suurust EAS-i toetust nõuetele vastavalt. On ka mõned väiksemad võlausaldajad, sealhulgas Rakvere linn. Kompetentsikeskuse vallasvara müügist on saadud aga ainult 16 800 eurot.

“Müüdud on vallasvara, mis asus Targa Maja ruumides, sealhulgas mööbel ja kontoritehnika,” lausus pankrotihaldur Martin Krupp. “Kindlasti on võimalik eraldada hoone külge kinnitatud vallasasju, kuid me ei ole hetkel soovinud Targa Maja terviklikkust ja funktsionaalsust muuta. Küll kasutab neid seadmeid tasuta ja oma huvides Rakvere linn.”

Nõuete täitmiseks saab müüa veel hoonestusõigust, aga nagu mainitud, pole see seni õnnestunud. Lisaks loodab pankrotihaldur Krupp pooleli kohtuvaidlustele Rakvere linnaga, sest tema hinnangul on omal ajal linna ja sihtasutuse vahel sõlmitud lepingud tugevasti linna poole kaldu. Haldur palub tunnistada kehtetuks kokkuleppe, mille kohaselt hoonestusõiguse Rakvere linnale langemise korral 2025. aasta lõpus hoonestajale ehk SA-le Virumaa Kompetentsikeskus hüvitist ei maksta.

Samuti palub ta tunnistada kehtetuks kokkuleppe, mille kohaselt linn SA-le Virumaa Kompetentsikeskus ehitiste eest hüvitist ei maksa. Kõnealustele küsimustele lahenduse leidmine kerkis päevakorda juba kaks aastat tagasi, kuid asi pole edenenud.

“Linn pani selle maja ehitusse omal ajal ikka kõvasti sisse, lepingud olid ausad,” sõnas Rakvere linnavolikogu esimees Mihkel Juhkami. “Nii-öelda betoon on ikka meie raha eest valatud, linn pani sellesse projekti 2,5 miljonit eurot. Kompetentsikeskuse panus, see nende EAS-ilt saadud toetus, rahastas pigem majja paigaldatud tehnoloogiat.”

Ka ei nõustunud ta pankrotihaldur Krupi vihjetega hoone küljes olevate vallasasjade kohta. “Kõike seda, mis on maja lahutamatu osa, müüa ei saa,” ütles Juhkami. “Ei ole ikka nii, et veetorud või elektrikaablid müüakse antud juhtumis maha.”

Targa Maja arendamine lõpetas kriminaalasjade tõttu mõne inimese karjääri ja laastas ühe asjaosalise tervise. Nii-öelda kadudeta paistab asjast välja tulevat vaid üks pooltest – Rakvere linn, kes sai endale uue linnavalitsuse hoone ja saab 2025. aastal ilmselt sellesse majja ruume juurdegi. “Oleme ausad – linn selles protsessis kahju ei kandnud,” tõdes Juhkami. “Nende 2,5 miljoniga, mis Targa Maja ehitusele kulus, poleks me suutnud vana linnavalitsuse hoonet renoveerida. Või võtame sellisegi lihtsa asja nagu küttekulud: vanas majas olid need 5000 eurot kuus, nüüd on ka kõige külmemal ajal 160–170 eurot kuus.”

Allikas: BNS

Foto: Pixabay

Tallinna Sadam tahab Vanasadama lähistele rajada ujumisbasseinid

17.08.2020

alt
alt

Bureau Veritas tunnistas Ibise ja Swissôteli Eesti turvaliseimateks hotellideks

19.08.2020

Sarnased uudised

alt

Pärnu Mai keskus läheb jälle enampakkumisele

alt

RKAS müüb Väimela mõisakompleksi

alt

Pärnu Mai keskus ei leidnud taas oksjonil omanikku

alt

Kutsehariduskeskuse Põltsamaa hooned läksid müüki

alt

Kohtla-Järve müüb kortereid 50 euroga

alt

Tallinn müüb enampakkumisel 1,5 miljoni euroga kesklinna parklat

alt

Eesti Raudtee enampakkumine Suurtüki 12 müümiseks nurjus

alt

Viljandi müüb enampakkumisel 300 000 euroga kümmet Järveotsa krunti

alt

RKAS-i WTC kvartali enampakkumisele ei laekunud ühtegi pakkumust

Kõige populaarsemad

1

Uus ehitisregister jõudis kasutajate ette

2

Lidli pood kerkib ka Tartu kesklinna

3

Kas eelistada kinkelepingut või testamenti?

4

Uusarendused leiavad praegu väga hästi ostjaid

5

Noblessneri vana miinisadama ikooniline elektrijaam sai uuele elule

6

Ehitusmaht mullu vähenes, nõudlus uute eluruumide järele aga püsib

Toimetaja valik

alt

Kuidas koostada kinnisvarakuulutust, mis köidab tähelepanu ja tekitab usaldust?

alt

Kuidas korteri üürilt õigesti makse tasuda?

alt

Kinnisvaraturu struktuurimuutus: korteriomanditehingud jäid kinnisasjade tehingutele alla