EfTEN Real Estate Fund III ostis büroohoone Vilniuses

EfTEN Real Estate Fund III AS-i tütarettevõte Rutkausko UAB ostis Vilniuses asuva büroohoone, mille ankurrentnik on rahvusvaheline IT-firma Atea. Tehing viidi lõpule reedel, 14. augustil 2020.

Investeerimine, Ärikinnisvara, Eften Capital, Vilnius, Kinnisvarainvesteeringud, Viljar Arakas, Eften Real Estate Fund III AS, Leedu ärikinnisvara, Leedu

Tehingu maksumus on 11,8 miljonit eurot, millest 4,5 miljonit eurot finantseeritakse EfTEN Real Estate Fund III investeerimata kapitaliga ning 7,3 miljonit eurot SEB Panga laenuga, mille marginaal on 2,1 protsenti. Keskmine puhastootlus projekti sisenemisel on 7,1 protsenti. Büroohoone müüb Sonex Consulting UAB ning käesoleva tehinguga saab fondi kogu kapital täielikult investeeritud.

”Ajal, kus tehingud kommertskinnisvaraga pole tavalised, otsustasime ujuda vastuvoolu ning laiendada EfTEN Real Estate Fund III portfelli kaasaegse ning tugeva ankurrentnikuga büroohoonega Vilniuses. Olles hoolikalt kaardistanud Baltimaade ärikinnisvara turgu, leidsime et Rutkausko büroohoone, mille rendipinna ruutmeetri müügihind on 1700 eurot, oli parim saadaolev variant ning tegime investeerimisotsuse,” ütles EfTEN Real Estate Fund III AS-i juhatuse liige Viljar Arakas.

Rutkausko büroohoone valmis 2014. aastal ning selle kaheksal korrusel on üle 6800 ruutmeetri rendipinda, millest 71% pikaajaline rentnik on Atea. Hoone, kus on veel kaks rentnikku, paikneb Vilniuse Viršuliškėsi piirkonnas, peamise ärilinnaku, vanalinna ja elurajooni vahetus läheduses. Hoone juures ristuvad kaks elava liiklusega tänavat, Pilaitėse puiestee ning Vilniuse läänepoolne ringtee, millest viimane on linna põhja- ja lõunaosa strateegiline ühenduslüli.

Ärihoone ostab EfTEN Real Estate Fund III AS-i tütarettevõte Rutkausko UAB, mis on registreeritud aadressil Verkių tn 25C, Vilnius, Leedu Vabariik. Ettevõtte asutaja ja 100-protsendiline omanik on EfTEN Real Estate Fund III AS ning ettevõtte osakapital on praegu 2500 eurot, mis koosneb 100 osast ning iga osa nimiväärtus on 25 eurot. Tehinguga suurendatakse ettevõtte kapitali 1500 euro võrra, milleks EfTEN Real Estate Fund III teeb ettevõtte kapitali 1500-eurose sissemakse ülekursiga 4 556 000 eurot. Peale osakapitali suurendamist ulatub osakapital 4000 euroni. Rutkausko UAB tegevjuht on EfTEN Capitali Leedu juht Laurynas Žilys.

Ühes Rutkausko büroohoonega kuulub fondi investeerimisportfelli 14 objekti: lisaks veel Piepilsetase logistikakeskus ning airBalticu peakontor Riias, DSV logistikakeskused Tallinnas, Riias ja Vilniuses, ABC Motors AS-i müügi- ja teeninduskeskus Tallinnas, Hortese aianduskeskus Laagris ning Tähesaju Hortese aianduskeskus Lasnamäel, Laagri Selver, ärikeskus Evolution Vilniuses, Saulės Miestase kaubanduskeskus Šiauliais ning Laisves 3 ja Ulonų büroohooned Vilniuses.

EfTEN Real Estate Fund III AS-i portfellist moodustavad praegu 40% kaubanduspinnad, 31% logistika- ja tootmispinnad ja 29% büroohooned. Riikide lõikes on portfellist Leedus 56%, Eestis 25% ja Lätis 19%.

Foto: EfTEN Capital

Rotermann valmib 2021

17.08.2020

alt
alt

Sõõrumaa koondas kinnisvara haldusega seotud ettevõtted ühe firma alla

17.08.2020

Sarnased uudised

alt

EfTEN Real Estate Fund III ostis Panevėžyses kaks tööstushoonet

alt

Efteni kolmas fond tegi septembris rekordkäibe

alt

Sõõrumaa ei saanud Kredexist Patarei projekti jaoks laenu

alt

Porto Franco sõlmis 102 miljoni eurose laenulepingu

alt

EfTEN-i fondide ühinemisel tekib ligi 350-miljoniline Balti ärikinnisvarafond

alt

Eften ostab Lätis 16 miljoniga tootmishoone ja Air Balticu peahoone

alt

Tallinna kontoripindade turg jätkab kasvamist

alt

Colonna portfell kasvas eelmisel aastal 95 ärihooneni

alt

Eften ostab 3 miljoniga ABC Motorsi Paldiski maantee teeninduskeskused

Kõige populaarsemad

1

IT-miljonärid on ära ostnud pealinna suured ja kallid korterid

2

Pensioniraha voolab kinnisvarasektorist mööda

3

Elupindade nappuses Hiiumaa rajab Kõrgessaarde valla kortermaja

4

Esmaspäeval algab Arco Vara uute aktsiate märkimine

5

City24 Kuumad pakkumised – number 1 uusarenduste kampaania Eestis

6

Kuidas kinnisvara ostuks vastutustundlikult laenu võtta?

Toimetaja valik

alt

Kiire hinnakasv vähendas Tallinna korterite taskukohasust

alt

Juurdepääsutee on krundi väärtuse oluline komponent

alt

Olulised põhjused, miks kaasomandit vältida