Hästi lähevad kaubaks ülikoolide lähiümbrusesse jäävad korterid

Kodulaenu taotlejate eelistuste järgi on võimalik kliendid jaotada peamiselt kolme rühma: esmakordsed koduostjad, uue ja parema kodu ostjad ning investeerijad. Luminori partnersuhete juhi Kristjan Jasinski sõnul paistis nii panga kui ka kinnisvarapartnerite statistikast välja, et eriolukorra ajal lisandus hetkeks veel neljaski grupp ehk suvila või maakodu ostjad.

Kinnisvaraturu ülevaated, Luminor, Eluasemelaen, Tudengikorterid, Kristjan Jasinski, Korterite müük

„Esimest kodu ostetakse tavaliselt üksi või vanemate abiga ning peamiselt eelistatakse järelturu kortereid. Uusarendusse ostetakse esimest kodu harvemini, sest selle ruutmeetri hind on liialt kallis,“ rääkis Luminori partnersuhete juht Kristjan Jasinski. „Mida lähemale sügisele, seda rohkem näeme, et Tallinnas ja Tartus lähevad kaubaks peamiselt ülikoolide lähiümbrusesse jäävad korterid. Näiteks TalTechi lähedal müüki pandud 1–2-toaline korter läheb väga kiiresti müügiks. Samuti leiavad kiiresti ostja kesklinna korterid.“

Teise suurema osa moodustavad need kodulaenu taotlejad, kes soovivad olemasoleva kodu välja vahetada. „Enamasti soovivad nad üldiselt sarnast, kuid uuemat ja kvaliteetsemat kodu. Paljud soovivad juba koduseks saanud piirkonnas edasi elada, kuid tahavad lihtsalt uuemat ja võibolla ka suuremat korterit – nüüd siis juba samas piirkonnas asuvas uusarenduses. Aga leidub ka neid, kes soovivad kolida kesklinnale lähemale või siis ka vastupidi – rahulikumasse linnaäärsesse korterisse,“ selgitas Luminori partnersuhete juht.

Mis puudutab investeerimiseks korterit ostvaid inimesi, siis Jasinski sõnul on neile oluline eelkõige hea üüritootlus. „Väga palju ostetakse Mustamäe kortereid. Need on populaarsed üüriobjektid nii eestlaste kui ka välistudengite seas. Valikul hinnataksegi peamiselt tootlust ning seisukord ja hind pole niivõrd olulised,“ märkis ta ja lisas, et investorite seas on populaarsed ka mikrokorterid.

Jasinski tõi välja, et eriolukorra ajal hakati rohkem väärtustama maapiirkonda. „Maamajad ja suvilad hakkasid huvi pakkuma nendele inimestele, kel tekkis eriolukorra tõttu kaugtöö võimalus. Korraks tõusis maamajade nõudlus järsult, kuid viimastel kuudel pole erilist kasvu selles osas siiski märgata olnud,“ lisas ta.

Olenemata sellest, millist kodu osta soovitakse, tasub esimese sammuna pöörduda panka. „Pangaga võib julgelt ühendust võtta ka enne reaalse objekti väljavalimist. Kui inimene soovib teada, millised on ta võimalused, siis oleme igati valmis talle sellekohast nõu andma,“ julgustas Luminori partnersuhete juht.

Foto: Pixabay

Uusarenduste müük kogub uuesti hoogu

10.08.2020

alt
alt

5 tegurit, mis aitavad turbulentsetel aegadel hoida ärikinnisvara väärtust

11.08.2020

Sarnased uudised

alt

Üüriturg pole sugugi nii põhjas kui arvatakse

alt

Augusti kinnisvaraturu aktiivsus oli võrreldav eelmise aasta sama ajaga

alt

Koroonakriis tõstis korteriturul uusarenduste osakaalu

alt

Liigume stabiilselt ehk Tallinna korteriturg augustis

alt

Vastuvoolu: Tallinna luksuskorterite müük on tänavu hoopis kasvanud

alt

Kõige minevam kaup Tallinna korteriturul on vana korter

alt

Koroonakriis pidurdas esimese poolaasta korterite järelmüügituru aktiivsust

alt

Korterite hinnad küll kasvasid, kuid edaspidi hinnatõus pidurdub

alt

Jõukurid vedasid Tallinna korterituru üles

Kõige populaarsemad

1

Kas korteriühistu tohib paigaldada jälgimiskaamerat?

2

Fahle Park plaanib end linnarahvale järjest enam avada

3

Uuring: Eesti elanike kodune elektriohutus jätab soovida

4

Tabasalu südames algas saja koduga elurajooni ehitus

5

Enne kütteperioodi algust lase spetsialistil korstent kontrollida

6

Kaks bürood liituvad Arco Vara City nime all Arco Vara frantsiisiga

Toimetaja valik

alt

5 asja, millele uut kodu valides tähelepanu pöörata

alt

Kuidas valida kinnisvara hindajat?

alt

Kinnisvaratehinguid saab edaspidi tõestada üle videosilla