Hästi lähevad kaubaks ülikoolide lähiümbrusesse jäävad korterid

Kodulaenu taotlejate eelistuste järgi on võimalik kliendid jaotada peamiselt kolme rühma: esmakordsed koduostjad, uue ja parema kodu ostjad ning investeerijad. Luminori partnersuhete juhi Kristjan Jasinski sõnul paistis nii panga kui ka kinnisvarapartnerite statistikast välja, et eriolukorra ajal lisandus hetkeks veel neljaski grupp ehk suvila või maakodu ostjad.

Kinnisvaraturu ülevaated, Luminor, Eluasemelaen, Tudengikorterid, Kristjan Jasinski, Korterite müük

„Esimest kodu ostetakse tavaliselt üksi või vanemate abiga ning peamiselt eelistatakse järelturu kortereid. Uusarendusse ostetakse esimest kodu harvemini, sest selle ruutmeetri hind on liialt kallis,“ rääkis Luminori partnersuhete juht Kristjan Jasinski. „Mida lähemale sügisele, seda rohkem näeme, et Tallinnas ja Tartus lähevad kaubaks peamiselt ülikoolide lähiümbrusesse jäävad korterid. Näiteks TalTechi lähedal müüki pandud 1–2-toaline korter läheb väga kiiresti müügiks. Samuti leiavad kiiresti ostja kesklinna korterid.“

Teise suurema osa moodustavad need kodulaenu taotlejad, kes soovivad olemasoleva kodu välja vahetada. „Enamasti soovivad nad üldiselt sarnast, kuid uuemat ja kvaliteetsemat kodu. Paljud soovivad juba koduseks saanud piirkonnas edasi elada, kuid tahavad lihtsalt uuemat ja võibolla ka suuremat korterit – nüüd siis juba samas piirkonnas asuvas uusarenduses. Aga leidub ka neid, kes soovivad kolida kesklinnale lähemale või siis ka vastupidi – rahulikumasse linnaäärsesse korterisse,“ selgitas Luminori partnersuhete juht.

Mis puudutab investeerimiseks korterit ostvaid inimesi, siis Jasinski sõnul on neile oluline eelkõige hea üüritootlus. „Väga palju ostetakse Mustamäe kortereid. Need on populaarsed üüriobjektid nii eestlaste kui ka välistudengite seas. Valikul hinnataksegi peamiselt tootlust ning seisukord ja hind pole niivõrd olulised,“ märkis ta ja lisas, et investorite seas on populaarsed ka mikrokorterid.

Jasinski tõi välja, et eriolukorra ajal hakati rohkem väärtustama maapiirkonda. „Maamajad ja suvilad hakkasid huvi pakkuma nendele inimestele, kel tekkis eriolukorra tõttu kaugtöö võimalus. Korraks tõusis maamajade nõudlus järsult, kuid viimastel kuudel pole erilist kasvu selles osas siiski märgata olnud,“ lisas ta.

Olenemata sellest, millist kodu osta soovitakse, tasub esimese sammuna pöörduda panka. „Pangaga võib julgelt ühendust võtta ka enne reaalse objekti väljavalimist. Kui inimene soovib teada, millised on ta võimalused, siis oleme igati valmis talle sellekohast nõu andma,“ julgustas Luminori partnersuhete juht.

Foto: Pixabay

Uusarenduste müük kogub uuesti hoogu

10.08.2020

alt
alt

5 tegurit, mis aitavad turbulentsetel aegadel hoida ärikinnisvara väärtust

11.08.2020

Sarnased uudised

alt

Ärikinnisvara nõudlus püsib lähiajal madalam

alt

Mullu valmis kõige rohkem eluruume 3-5 korruselistes majades

alt

Paldiski kinnisvaraturu mootorid: töökohad ja hea ühendus Tallinnaga

alt

Jaanuari tehinguaktiivsus oli mullusega võrreldaval tasemel

alt

Tartu uusarenduste müügiturg kasvas mullu kriisist hoolimata

alt

Eelmisel aastal tõusis Keilas nii korterite, majade kui maa hind

alt

Uuring: eksperdid prognoosivad Tallinna kinnisvarahindade jätkuvat tõusu

alt

Korteritehingute ruutmeetri hinna vahe on kärisemas hiiglasuureks

alt

Tänavu jaanuaris osteti mullusest märksa kallimaid kortereid

Kõige populaarsemad

1

Uue pilvelõhkuja ankurrentnikuks saab Coop

2

Uutele hoonetele peab paigaldama elektriautode laadimistaristu

3

Lasnamäele rajatakse Tondiraba park

4

Luksustooted käivad paljudele uusarenduste asukatele üle jõu

5

Pärnus sai nurgakivi ajaloo kalleim kortermaja

6

Eluasemelaenude kasvu tõukab tagant suur nõudlus

Toimetaja valik

alt

Kuidas koostada kinnisvarakuulutust, mis köidab tähelepanu ja tekitab usaldust?

alt

Kuidas korteri üürilt õigesti makse tasuda?

alt

Kinnisvaraturu struktuurimuutus: korteriomanditehingud jäid kinnisasjade tehingutele alla