Arco Vara poolaasta müügitulu kasvas 83 protsenti 3,2 miljonini

Arco Vara 2020. aasta teise kvartali müügitulu oli 951 000 eurot, mis on 37 protsenti enam kui mullu samal ajal; ettevõtte poolaastakäive oli aga ligi 3,2 miljonit eurot, mis markeerib eelmise aastaga võrreldes 83-protsendilist kasvu.

Kinnisvaraettevõtted, Arco Vara

Ettevõtte käesoleva aasta teise kvartali ärikasumiks kujunes 42 000 eurot ja puhaskahjumiks 69 000; poolaasta ärikasum oli 175 000 eurot ja puhaskahjum oli 49 000 eurot, teatas ettevõte börsile.

Grupi laenukoormus tõusis poolaastaga 2,4 miljoni euro võrra, tasemele ligi 13,9 miljonit eurot 30. juuni seisuga. Grupi intressikandvate kohustuste kaalutud keskmine intressimäär oli 30. juuni seisuga 4,7 protsenti, mis on 0,5 protsendi võrra kõrgem võrreldes 2019. aasta 31. detsembri seisuga.

2020. aasta teises kvartalis müüdi grupi poolt arendatavates projektides viis korterit – kuue kuuga kokku 15 korterit. Kinnisvara müük grupi enda arendusprojektides moodustas teises kvartalis 782 000 eurot ja poolaastaga ligi 2,8 miljonit eurot. 

Ettevõtte teatel on seoses COVID-19 jätkuva puhanguga teise kvartali alguses kinnisvarasektori müügitempo võrreldes paari eelneva aastaga selgelt aeglasem, kuid siiski on õnnestunud kõik arendused hoida kindlalt ehitusgraafikus ja tööd kordagi seiskunud ei ole.

Muust müügitulust moodustas suurema osa kaubandus- ja kontoripindade renditulu Madrid Blvd hoonest Sofias, mis 2020. aasta teises kvartalis oli 148 000 eurot ja kuue kuuga 310 000 eurot.

Käesoleva aasta teine kvartal ja COVID-19 tõid kaasa muudatusi rentnike majanduslikus olukorras. Mitmed rentnikud on lähikuude jooksul vahetunud, aga seda üllatuslikult Arco Varale soodsamas suunas, mistõttu näeb ettevõte võimalust, et 2020. aasta sügisest on kõik kaubandus- ja kontoripinnad koos kaasnevate parkimiskohtadega välja renditud.

2020. aasta teises kvartalis jätkusid ehitustööd Kodulahe kvartali kolmandas etapis, kuhu tuleb 50 korteriga eluhoone aadressile Soodi 4 Merimetsas. Ehitus on plaanis valmis jõuda 2021. aasta esimeses kvartalis, kuid soodsate ehitustingimuste jätkumisel võib maja valmida juba ka käesoleva aasta neljandas kvartalis. Vahearuande avaldamise päevaks on eelmüüdud 26 korterit.

Kodulahe neljandal ja viiendal etapil on olemas ehitusluba, projekteerimine on lõppenud. Kõnealuste etappide ühist ehitust on plaanis alustada hiljemalt 2021. aastal. Lõppmüügi faasi jõuavad kortermajad umbes poolteist aastat pärast ehituse alustamist.

2020. aasta teises kvartalis jätkusid ehitustööd Oa tänava kinnistutel Tartus, kuhu on rajamisel neli väiksemat kortermaja Kodukalda projektinime all. Ehitus peaks plaanide kohaselt lõppema 2020. aasta neljandas kvartalis. Vahearuande avaldamise päevaks on eelmüüdud 30 korterist 13.

Iztok Parkside projekti realiseerimine Sofias jätkus 2020. aasta teise kvartali lõpus, kuid on suuremas osas planeeritud 2020. aasta kolmandasse kvartalisse peale kasutusloa saamist. Aruande avaldamise päevaks on eelmüügi lepinguta 10 korterit. Projekt koosneb kolmest kortermajast kokku 67 korteriga.

Botanica Lozeni projekti projekteerimistööd Bulgaarias Sofia lähedal on lõppenud. Kuna kavandatud oli preemiumklassi arendus, siis hetkel on otsustatud projekt ajutiselt külmutada ning oodata turu taastumist koroonakriisist.

Ehitus võiks soodsate turutingimuste jätkudes alata 2021. aasta kolmandas kvartalis, jaotatuna väiksemateks etappideks. Projekti raames on plaanis rajada 179 kodu – korterid ja eramud –, kaubanduspinnad ja lasteaed. Oodatav ehitusaeg on vähemalt kaks aastat.

Arco Vara juhatus on 2020. aasta teise kvartali jooksul saanud kinnitust, et tänane olukord erineb paljuski eelmisest kriisist, mida kinnitab turuaktiivsuse tõus juunis ja erakordselt aktiivne juuli. Seega on juhatuse vaade Eesti arenduste osas optimistlik, aga tervishoiu seisu arvestades Bulgaarias konservatiivne.

Jooksval aastal on ettevõtte peamisteks küsimusteks, millisesse arendusse suunata kapitali, kasutamaks ära kõikuvaid ehitushindu, tõstmaks omakapitali tootlust ning soov leida võimalused maapanga suurendamiseks tulevaste arenduste jaoks Eestis.

Allikas: BNS

Fotol: Vaade Arco Vara Kodukalda arendusele Tartus / Arco Vara

5 asja, millele uut kodu valides tähelepanu pöörata

30.07.2020

alt
alt

Koroonakriis pani suvilaid soetama soomlased, aga mitte eestlased

31.07.2020

Sarnased uudised

alt

Pro Kapitali puhaskahjum süvenes esimesel poolaastal ligi 8 miljonini

alt

Ärikinnisvarafond Baltic Horizon Fund maksab investoritele 1,7 miljonit eurot

alt

Kinnisvarahaldaja Stell Eesti sai loa Balti Haldusgrupi ostmiseks

alt

US Real Estate juhatuse esimehena alustas tööd Aavo Kokk

alt

Efteni kolmanda fondi üüritulu kasvas mais 772 000 euroni

alt

Mainor Ülemiste kinnitas mulluseks puhaskasumiks 12,1 miljonit eurot

alt

Pro Kapitali kahjum süvenes esimeses kvartalis 4 miljonini

alt

Kuhu tõttad, maakleriamet?

alt

1Partneri käive kasvas ligi 9 miljoni euroni

Kõige populaarsemad

1

5 asja, millele uut kodu valides tähelepanu pöörata

2

Tagashoidlik loto mängimine kodulaenu ei välista

3

Efteni kolmas fond langes poolaastaga ligi 1,1 miljoniga kahjumisse

4

Kinnisvaraturul valitsevad optimism ja pessimism segamini

5

Kuidas kinnisvara hindamisest maksimumi võtta?

6

Koroonakriis pani suvilaid soetama soomlased, aga mitte eestlased

Toimetaja valik

alt

5 asja, millele uut kodu valides tähelepanu pöörata

alt

Kuidas valida kinnisvara hindajat?

alt

Kinnisvaratehinguid saab edaspidi tõestada üle videosilla