Arco Vara poolaasta müügitulu kasvas 83 protsenti 3,2 miljonini

Arco Vara 2020. aasta teise kvartali müügitulu oli 951 000 eurot, mis on 37 protsenti enam kui mullu samal ajal; ettevõtte poolaastakäive oli aga ligi 3,2 miljonit eurot, mis markeerib eelmise aastaga võrreldes 83-protsendilist kasvu.

Kinnisvaraettevõtted, Arco Vara

Ettevõtte käesoleva aasta teise kvartali ärikasumiks kujunes 42 000 eurot ja puhaskahjumiks 69 000; poolaasta ärikasum oli 175 000 eurot ja puhaskahjum oli 49 000 eurot, teatas ettevõte börsile.

Grupi laenukoormus tõusis poolaastaga 2,4 miljoni euro võrra, tasemele ligi 13,9 miljonit eurot 30. juuni seisuga. Grupi intressikandvate kohustuste kaalutud keskmine intressimäär oli 30. juuni seisuga 4,7 protsenti, mis on 0,5 protsendi võrra kõrgem võrreldes 2019. aasta 31. detsembri seisuga.

2020. aasta teises kvartalis müüdi grupi poolt arendatavates projektides viis korterit – kuue kuuga kokku 15 korterit. Kinnisvara müük grupi enda arendusprojektides moodustas teises kvartalis 782 000 eurot ja poolaastaga ligi 2,8 miljonit eurot. 

Ettevõtte teatel on seoses COVID-19 jätkuva puhanguga teise kvartali alguses kinnisvarasektori müügitempo võrreldes paari eelneva aastaga selgelt aeglasem, kuid siiski on õnnestunud kõik arendused hoida kindlalt ehitusgraafikus ja tööd kordagi seiskunud ei ole.

Muust müügitulust moodustas suurema osa kaubandus- ja kontoripindade renditulu Madrid Blvd hoonest Sofias, mis 2020. aasta teises kvartalis oli 148 000 eurot ja kuue kuuga 310 000 eurot.

Käesoleva aasta teine kvartal ja COVID-19 tõid kaasa muudatusi rentnike majanduslikus olukorras. Mitmed rentnikud on lähikuude jooksul vahetunud, aga seda üllatuslikult Arco Varale soodsamas suunas, mistõttu näeb ettevõte võimalust, et 2020. aasta sügisest on kõik kaubandus- ja kontoripinnad koos kaasnevate parkimiskohtadega välja renditud.

2020. aasta teises kvartalis jätkusid ehitustööd Kodulahe kvartali kolmandas etapis, kuhu tuleb 50 korteriga eluhoone aadressile Soodi 4 Merimetsas. Ehitus on plaanis valmis jõuda 2021. aasta esimeses kvartalis, kuid soodsate ehitustingimuste jätkumisel võib maja valmida juba ka käesoleva aasta neljandas kvartalis. Vahearuande avaldamise päevaks on eelmüüdud 26 korterit.

Kodulahe neljandal ja viiendal etapil on olemas ehitusluba, projekteerimine on lõppenud. Kõnealuste etappide ühist ehitust on plaanis alustada hiljemalt 2021. aastal. Lõppmüügi faasi jõuavad kortermajad umbes poolteist aastat pärast ehituse alustamist.

2020. aasta teises kvartalis jätkusid ehitustööd Oa tänava kinnistutel Tartus, kuhu on rajamisel neli väiksemat kortermaja Kodukalda projektinime all. Ehitus peaks plaanide kohaselt lõppema 2020. aasta neljandas kvartalis. Vahearuande avaldamise päevaks on eelmüüdud 30 korterist 13.

Iztok Parkside projekti realiseerimine Sofias jätkus 2020. aasta teise kvartali lõpus, kuid on suuremas osas planeeritud 2020. aasta kolmandasse kvartalisse peale kasutusloa saamist. Aruande avaldamise päevaks on eelmüügi lepinguta 10 korterit. Projekt koosneb kolmest kortermajast kokku 67 korteriga.

Botanica Lozeni projekti projekteerimistööd Bulgaarias Sofia lähedal on lõppenud. Kuna kavandatud oli preemiumklassi arendus, siis hetkel on otsustatud projekt ajutiselt külmutada ning oodata turu taastumist koroonakriisist.

Ehitus võiks soodsate turutingimuste jätkudes alata 2021. aasta kolmandas kvartalis, jaotatuna väiksemateks etappideks. Projekti raames on plaanis rajada 179 kodu – korterid ja eramud –, kaubanduspinnad ja lasteaed. Oodatav ehitusaeg on vähemalt kaks aastat.

Arco Vara juhatus on 2020. aasta teise kvartali jooksul saanud kinnitust, et tänane olukord erineb paljuski eelmisest kriisist, mida kinnitab turuaktiivsuse tõus juunis ja erakordselt aktiivne juuli. Seega on juhatuse vaade Eesti arenduste osas optimistlik, aga tervishoiu seisu arvestades Bulgaarias konservatiivne.

Jooksval aastal on ettevõtte peamisteks küsimusteks, millisesse arendusse suunata kapitali, kasutamaks ära kõikuvaid ehitushindu, tõstmaks omakapitali tootlust ning soov leida võimalused maapanga suurendamiseks tulevaste arenduste jaoks Eestis.

Allikas: BNS

Fotol: Vaade Arco Vara Kodukalda arendusele Tartus / Arco Vara

5 asja, millele uut kodu valides tähelepanu pöörata

30.07.2020

alt
alt

Koroonakriis pani suvilaid soetama soomlased, aga mitte eestlased

31.07.2020

Sarnased uudised

alt

Arco Vara nõukogu otsustas teha jaeinvestoritele suunatud aktsiaemissiooni

alt

Scandium Kinnisvara siseneb tugevalt äri- ja elukondlikku kinnisvarasse

alt

Kinnisvarafirmade Liit sai uue juhatuse

alt

Bonava pälvis esimese kinnisvaraarendajana Eestis vastutustundliku ettevõtte kuldmärgise

alt

Kapitel lisas oma hoonestamata kinnistute portfelli neli kinnistut

alt

Tallinna südames avati kinnisvarabutiik Luxum

alt

Algab EfTEN Real Estate Fund III uute aktsiate emissioon

alt

Efteni kasum kasvas esimeses kvartalis ligi kolmandiku võrra

alt

Kaamos alustab Lätis teise suure elamuarendusega MoHo Park

Kõige populaarsemad

1

Kinnisvaratehingute koguväärtus püstitas II kvartalis uue rekordi

2

Tabasallu kerkib 15 miljonit eurot maksev kogukonnakeskus

3

Kuidas luua lastele aeda mõnus ja turvaline mänguala?

4

Eesti puitmajatootja ehitas Soome elamumessile eksklusiivse villa

5

Materjalide kallinemine tõstis ehitushinnaindeksi rekordtasemele

6

Arco Vara nõukogu otsustas teha jaeinvestoritele suunatud aktsiaemissiooni

Toimetaja valik

alt

Juurdepääsutee on krundi väärtuse oluline komponent

alt

Olulised põhjused, miks kaasomandit vältida

alt

Mida jälgida vana (maa)maja renoveerimisel?