Tagashoidlik loto mängimine kodulaenu ei välista

Luminori eralaenude tootejuhi Martin Malinovski sõnul jäävad pangale silma vaid äärmuslikud hasartmänge puudutavad käitumismustrid, kuid tagasihoidlik loto mängimine üldjuhul kodulaenu saamist ei takista.

Kodulaen, Eluasemelaenu leping, Kuidas võtta eluasemelaenu, Kodulaenu taotlemine, Martin Malinovski, Eluasemelaen, Kodulaenu lepingu sõlmimine, City24.ee, Kodulaenu tingimused, Eluasemelaenu tingimused, Laenamine, Luminor, Laenutaotlus, Eluasemelaenu lepingu sõlmimine, Annan laenu, Eluasemelaenu taotlemine, Kuidas saada eluasemelaenu, Laenuvõime hindamine, Loto, Hasartmängude mõju laenuvõimele

"Enne kodulaenu andmist vaatab pank üldjuhul inimese viimase kuue kuu sissetulekuid ja väljaminekuid. Sellega hinnatakse, kui palju jääb kliendil pärast kohustuste täitmist üle vaba raha. Laenumaksetele tohib kuus kuluda kuni 50 protsenti sissetulekust," ütles Malinovski pressiteate vahendusel.

Ta lisas, et see tähendab, et kliendile peaks pärast laenude ja muude kohustuste maksmist alles jääma ka piisav puhver igapäevaste kulude katteks ja säästudeks.

Malinovski sõnul võib aga pank esitada kliendile täiendavaid küsimusi, kui kontoväljavõttest on tuvastatavad negatiivsed mustrid, näiteks regulaarsed ja suured kulutused hasartmängudele, mis võib viidata hooletule finantskäitumisele.

"Kui aga äärmuslikke käitumismustreid silma ei jää, siis pangale inimeste isiklikud ostud, sealhulgas tagasihoidlik loto mängimine, üldjuhul huvi ei paku," täpsustas ta. 

Malinovski tõi välja, et suur ohumärk on korduvad kiirlaenud, mis on enamasti võetud praeguste laenude või teiste võlgade katteks. "Samas ei ole kõik juhtumid alati nii mustvalged. Kui tegu on üksiku ja mõistetava juhtumiga ning laen on korrektselt tagasi makstud, siis ei pruugi me laenutaotlust sellepärast kohe tagasi lükata," täpsustas ta.

Luminori eralaenude tootejuht selgitas, et pank lähtub vastutustundliku laenamise põhimõtetest ning seda oodatakse ka klientidelt.

"Kindlasti tuleb kliendile laenutaotlemisel kasuks oskuslik rahaga ümberkäimine ehk nii-öelda rahatark käitumine ja säästmisharjumused. Suurim ohumärk laenutaotluse hindamisel on varasemad võlgnevused ning seetõttu tuleb oma kohustuste osas olla hoolas ning need õigeaegselt tasuda," rõhutas Malinovski. 

Allikas: BNS

Foto: Pixabay 

Efteni kolmas fond langes poolaastaga ligi 1,1 miljoniga kahjumisse

30.07.2020

alt
alt

5 asja, millele uut kodu valides tähelepanu pöörata

30.07.2020

Sarnased uudised

alt

Kuidas osta korter sissemakseta?

alt

Peamised müüdid, mis kimbutavad koduostjaid

alt

Kas maksepuhkus takistab tulevikus uue laenu võtmist?

alt

Täna ostan, aasta pärast refinantseerin?

alt

Eesti Pank: kodulaenude intressid tõenäoliselt ei tõuse

alt

Luminor: viis protsenti kodulaenuklientidest on võtnud maksepuhkuse

alt

Kuidas mõjutab COVID-19 uusi kodulaene?

alt

SEB: koroonakriis on enim mõjutanud huvi väikelaenude vastu, huvi kodulaenude osas püsib tugevam

alt

Taotletakse nii uusi kodulaene kui maksepuhkust

Kõige populaarsemad

1

Üüritulu deklareeritakse karmi sanktsiooni kartuses üha enam

2

Tallinna üüriturg vaevleb ülepakkumise käes

3

Peamised müüdid, mis kimbutavad koduostjaid

4

Uusarenduste müük kogub uuesti hoogu

5

Ehitusfirmad: kriisi mõjud jõuavad ehitussektorisse tuleval aastal

6

Allahindlused kinnisvaraturul – müüt või tegelikkus?

Toimetaja valik

alt

5 asja, millele uut kodu valides tähelepanu pöörata

alt

Kuidas valida kinnisvara hindajat?

alt

Kinnisvaratehinguid saab edaspidi tõestada üle videosilla