Tagashoidlik loto mängimine kodulaenu ei välista

Luminori eralaenude tootejuhi Martin Malinovski sõnul jäävad pangale silma vaid äärmuslikud hasartmänge puudutavad käitumismustrid, kuid tagasihoidlik loto mängimine üldjuhul kodulaenu saamist ei takista.

Kodulaen, Eluasemelaenu leping, Kuidas võtta eluasemelaenu, Kodulaenu taotlemine, Martin Malinovski, Eluasemelaen, Kodulaenu lepingu sõlmimine, City24.ee, Kodulaenu tingimused, Eluasemelaenu tingimused, Laenamine, Luminor, Laenutaotlus, Eluasemelaenu lepingu sõlmimine, Annan laenu, Eluasemelaenu taotlemine, Kuidas saada eluasemelaenu, Laenuvõime hindamine, Loto, Hasartmängude mõju laenuvõimele

"Enne kodulaenu andmist vaatab pank üldjuhul inimese viimase kuue kuu sissetulekuid ja väljaminekuid. Sellega hinnatakse, kui palju jääb kliendil pärast kohustuste täitmist üle vaba raha. Laenumaksetele tohib kuus kuluda kuni 50 protsenti sissetulekust," ütles Malinovski pressiteate vahendusel.

Ta lisas, et see tähendab, et kliendile peaks pärast laenude ja muude kohustuste maksmist alles jääma ka piisav puhver igapäevaste kulude katteks ja säästudeks.

Malinovski sõnul võib aga pank esitada kliendile täiendavaid küsimusi, kui kontoväljavõttest on tuvastatavad negatiivsed mustrid, näiteks regulaarsed ja suured kulutused hasartmängudele, mis võib viidata hooletule finantskäitumisele.

"Kui aga äärmuslikke käitumismustreid silma ei jää, siis pangale inimeste isiklikud ostud, sealhulgas tagasihoidlik loto mängimine, üldjuhul huvi ei paku," täpsustas ta. 

Malinovski tõi välja, et suur ohumärk on korduvad kiirlaenud, mis on enamasti võetud praeguste laenude või teiste võlgade katteks. "Samas ei ole kõik juhtumid alati nii mustvalged. Kui tegu on üksiku ja mõistetava juhtumiga ning laen on korrektselt tagasi makstud, siis ei pruugi me laenutaotlust sellepärast kohe tagasi lükata," täpsustas ta.

Luminori eralaenude tootejuht selgitas, et pank lähtub vastutustundliku laenamise põhimõtetest ning seda oodatakse ka klientidelt.

"Kindlasti tuleb kliendile laenutaotlemisel kasuks oskuslik rahaga ümberkäimine ehk nii-öelda rahatark käitumine ja säästmisharjumused. Suurim ohumärk laenutaotluse hindamisel on varasemad võlgnevused ning seetõttu tuleb oma kohustuste osas olla hoolas ning need õigeaegselt tasuda," rõhutas Malinovski. 

Allikas: BNS

Foto: Pixabay 

Efteni kolmas fond langes poolaastaga ligi 1,1 miljoniga kahjumisse

30.07.2020

alt
alt

5 asja, millele uut kodu valides tähelepanu pöörata

30.07.2020

Sarnased uudised

alt

Uuring: noored on valmis kodulaenule kulutama 300 eurot kuus

alt

Swedbanki kodulaenude suur ülevaade

alt

Keskmine eluasemelaenude summa on kasvanud 88 000 euroni

alt

Swedbank toob turule eramute energiatõhususe parandamise laenu

alt

Suurem omafinantseering toob kodulaenu kergemalt

alt

Eluasemelaenuturg on koroonakevadest kiiresti kosunud

alt

Pangad finantseerivad taas keerulisemaid koduoste

alt

SEB: eluasemelaenude väljastamise maht kasvas aastaga 2 protsenti

alt

Laenupakkujad võistlevad taas koduostjate nimel

Kõige populaarsemad

1

Merko arendab Nõmme keskväljaku kõrvale uue kortermaja

2

Mustamäele kerkib ligi miljon eurot maksev staadion

3

Kohanimeregistri kaardil saab nüüd vaadata nii mägede kui ka bussipeatuste nimesid

4

Elamus elamust

5

Eesti elamuhinnad kasvasid kolmandas kvartalis EL-i keskmisest vähem

6

Kinnisvaraturu uus sihtrühm on vanavanemad

Toimetaja valik

alt

Eesti elamuhinnad kasvasid kolmandas kvartalis EL-i keskmisest vähem

alt

Üürilepingute sõlmimiseks rakenduvad olulised muudatused

alt

City24 Aasta Tähed 2020 on selgunud!