Parimad läbirääkimiste nipid kinnisvara müüjatele

Kinnisvara müümisel tuleb järgida mõningaid nippe, mis aitavad sul tunduvalt kiiremini tehinguni minna, vahendab Ruutmeetrid Kinnisvara maakler Jorma Liivalaid.

Nõuanne, Ruutmeetrid Kinnisvara, Kinnisvaramaakler, Kinnisvara müük, Kuidas müüa kinnisvara, Kinnisvaraturundus, Maakler, Jorma Liivalaid

Suhtlemine

Kui teemaks on läbirääkimised, siis peab alustama suhtlemisest. See on kõige alus. Tegelikult on päris kurb, kuivõrd tihti tuleb ette suhtumist, et küll ostjad ise helistavad, kui huvi tunnevad. 

Esiteks - sellise suhtumisega ei soovi keegi sinult isegi osta ja teiseks, kui keegi ostjatest kadus sellise suhtumise tagajärjel, siis võis sellega kaduda ka reaalne müügivõimalus.

Tihti juhtub nii, et plaanime midagi teha, aga elu tuleb vahele ja kui tahtsimegi järgmisel nädalal helistada, siis lihtsalt ei jõudnud. Nüüd on juba nädal möödas ja tundub, et nii hilja on juba imelik helistada, kuigi portaalis on kuulutus üleval ja endal huvi jätkuvalt olemas. 

Samuti võib olla kartus midagi lihtsat küsida. Seega - suhtlus on kõige esimene ja ka kõige tähtsam samm. Kasuta alati ära võimalust anda ostjale infot. Kui klient käis kinnisvara vaatamas, siis kirjuta või helista talle, et käisite vaatamas, oli meeldiv tutvuda. Paku, et saadad järele aasta kommunaalkulud, millega saab tutvuda ning palu küsimuste korral märku anda. See on koht, kus ostja saab öelda, kas jah tänan, aga ei ole huvitatud või aitäh info eest ning näiteks pakub oma hinna. Hind pakutud, saab juba alustada läbirääkimisi.

Kompromiss

Teine samm on juba kindel strateegia, kompromiss. Kui ostja küsib natuke hinnast alla, mis sulle ka sobib, siis vasta viisakalt aitäh, pakkumine sobib, saadan omapoolsed tingimused. Uus hind oleks näiteks 70 000, kuid ostja maksab täies ulatuses notaritasu, sisse jääb köök ja garderoobid, ülejäänud mööbli võtan kaasa, jne. Kompromissi mõte ongi selles, et anna ostjale see, mida ta tahtis, kõik muu võta ära. Tehingut see enam ohtu ei sea, sest ostja sai allahindluse kätte. Nende väikeste võitudega teenid juba poole antud allahindlusest tagasi.

Põhi

Viimane strateegia on põhi. Kui sulle laekus mingi pakkumine, võta seda kui uut põhja ostjate jaoks. Kui tuli pakkumine, on see sinu võimalus kommunikeerida seda teistele ostjatele. Kõigile, kes on juba käinud, samuti uutele tulijatele. Neile, kes hakkavad hinda kauplema, saab öelda, et juba on pakutud 75 000, sealt on vaja nüüd üle pakkuda. Need, kes on juba varem käinud vaatamas, saab saata sõnumi, et laekus pakkumine 75 000, kas olete võimelised üle pakkuma.

Iga uus pakkumine ongi uus põhi. Kuni ei ole laekunud sobivat pakkumist, ei pea jah ütlema. Iga pakkumist annab ära kasutada ja kommunikeerida seda ka teistele. Kui pakkumine on laekunud, on teil võimalik kolme moodi vastata: pakkumine vastu võtta ning tehingusse liikuda; teha vastupakkumine; pakkumisele mitte vastata või ära öelda. Pakkumisele mittevastamine võib mõnikord isegi toimida.

Kokkuvõtvalt on kolm põhilist nippi või soovitust kinnisvara müüjale:

● Suhtlemine klientidega

● Kompromissid

● Põhi

Foto: Pixabay

Kliendipäevakampaania „Kodukohting“ tõi uusi kodusid uudistama ligi sada potentsiaalset klienti

29.07.2020

alt
alt

Patarei Merekindlus avas kõigile uksed

29.07.2020

Sarnased uudised

alt

Mida sauna rajamisel silmas pidada?

alt

Kuidas parketti paigaldada ja mida selleks vaja on?

alt

Mida teha, et kinnisvara väärtus oleks kõrgem?

alt

Soovitused jõulutulede ohutuks kasutamiseks

alt

Millised erinevused on maja ja korteri müümisel?

alt

Miks on kodu müües targem võtta appi maakler?

alt

Kuus äraspidist müüti kinnisvaraturul

alt

Kuidas säästa vannitoa sisustamisel ruumi?

alt

Andree Raid: üürnikel on aeg sõlmida pikaajaline üürileping

Kõige populaarsemad

1

Euro kehtivusajal on mitmetes Eesti piirkondades korterite hinnad kahekordistunud

2

Merko arendab Nõmme keskväljaku kõrvale uue kortermaja

3

Mustamäele kerkib ligi miljon eurot maksev staadion

4

Swedbank: laenuintress korteriühistutele hakkab sõltuma energiamärgisest

5

Mullu novembris külastas majutusettevõtteid üle poole võrra vähem turiste

6

Kohanimeregistri kaardil saab nüüd vaadata nii mägede kui ka bussipeatuste nimesid

Toimetaja valik

alt

Eesti elamuhinnad kasvasid kolmandas kvartalis EL-i keskmisest vähem

alt

Üürilepingute sõlmimiseks rakenduvad olulised muudatused

alt

City24 Aasta Tähed 2020 on selgunud!