Kuidas veenduda kummuti ohutuses?

Uue kodu sisustamine on alati lõbus, kuid samas keeruline  läbi tuleb mõelda nii disain, praktilisus kui ka ohutus. Viimane on just oluline peredes, kus on väiksed lapsed, kes armastavad avastada ja katsuda kõike. Madalad mööbliosad pakuvad alati laste jaoks ohtu just oma teravate nurkade ning kergesti ümber lükatavuse tõttu. Siin on paar nõuannet, kuidas leida parim ohutu kummut oma kodu interjööri, mis hoiaks ära kõikvõimalikud õnnetused.

Sisekujundus, Nõuanne, Kuidas valida mööblit, Kummutite müük, Kaup24, Kummut, Mööbli ostmine, Mööbli soetamine, City24.ee, Mööbel, Mööbli valimine, Kodudisain

Kummuti disain ja kinnitatavus

Kummuti ohutuses mängib suurenisti rolli selle mõõtmed. Väikesed lapsed armastavad avastada ning katsuda ja tirida erinevaid asju, mispärast on oluline tagada, et kummut ei oleks piisavalt väike ja kerge, et laps saaks kummuti endale peale kogemata kukutada. Rasked ja suured kummutid võivad ümber kukkumisel põhjustada õnnetusi, mis võivad lõppeda surmaga. Seepärast võiksid eelistada kappe, mida on võimalik kinnitada seina külge - olgu see siis puurides või muud moodi.

Kummuti nurkade kaitse

Ümarate nurkadega kappe on peaaegu võimatu leida, mispärast peame olema eriti ettevaatlikud just kummuti nurkade poole pealt. Lapsed võivad mänguhoos komistada vastu teravaid nurki, mis on igal juhul lapse jaoks ebameeldiv ja valus. Sellepärast ära unusta muretseda kapile lisaks nurgakaitsmed - need on pehmest materjalist nurgakujulised peaaegu märkamatud vahendid, mis asendatakse kapi nurkadele. Nii saad olla kindel, et kui laps peaks kukkuma vastu kummuti nurka, ei saa ta haiget.

Eemalda kapist ohtlikud esemed

Lapsed armastavad avastada, mispärast nad soovivad kindlasti mingi hetk minna ka kummutite sahtlite kallale. Sellepärast tasub sealt eemaldada kõik esemed, mis ei ole mõeldud lastele kättesaamiseks. Selleks võivad olla nii ravimid, kodukeemia, noad ja paljud teised tooted, mida võivad lapsed süüa või kasutada valesti ning olla lapse elule ohtlikud. Eelista paigutada need kõrgematesse sahtlitesse, kust laps neid kätte ei ulata.

Muuda sahtlid lapsekindlaks

Esmapilgul võib tunduda, et rohkem ohuks on hoopis riiulite sisemus. Tegelikkuses omavad palju riske ka sahtlid ise - lapsed võivad jätta oma näppe sahtlite vahele, kasutada sahtleid ronimiseks, tõmmata sahtlid kapist välja. Sellepärast on soovituslik kasutada erinevaid vahendeid, et sahtlid püsiksid kinni. Üheks lahenduseks on kasutada magnetlukke - sahtli sisse paigutatakse magnet ning seejärel on seda võimalik avada vaid siis, kui teisele poole asetada teine magnet või magnetvõti. Kui sahtlil on uksenuppude asemel lingid, siis on võimalik kasutada ka spetsiaalseid stoppereid, mis ei lase lastel uksi avada, sest selle kinnitamist ja lahti tegemist oskad vaid ise. Sahtlite puhul võid leida ka mõne kodus oleva pika pulga, mis asetada sahtli käepidemete sisse, mis ei lase ühelgi sahtlil lahti tulla siis, kui laps on järelvalveta.

Seda ka kapi ustega

Kui tegu on suurema kummutiga, kus sahtleid või riiuleid ei ole, siis ikka tekib lastel suur huvi ja tahtmine minna seda avastama ja ka sisse ronida. Küll aga on oht sisse ronimisel koos kapiga ümber kukkuda, millest võivad lapsed saada peapõrutusi või juhtuda hullemaid õnnetusi. Sellepärast on oluline paigutada uksestopperid just kapi ustele, mis keelavad lastel ukse avamist. Teine soodne ja lihtne meetod on ukse nuppudele panna ümber kumm, mis on mõlema nupu ümber - küll aga võivad targemad lapsed osata seda ära võtta. Õnneks on aljudel kappidel juba lukustamisvõimalus olemas, mispärast Sa ei pea eraldi lisatarvikute pärast muretsema, et muuta kummuti sisu lapse jaoks kättesaamatuks.

Osta just lastetuppa mõeldud kapp

Laste kapid ja kummutid on spetsiaalselt disainitud nii, et need oleksid laste jaoks turvalised. Üldiselt on see mööbel juba ümaramate nurkadega ning uste ja sahtlite turvalisuse peale. Need sobivad ideaalselt just lastetuppa ning on sageli ka põneva disainiga, mis annavad lastetoa interjööri palju lisa. Kui oled otsimas oma koju sobivat kummutit, tasub tutvuda soodsa valikuga siit.

Kodu sisustades mõtle alati oma laste turvalisusele – kappide ja kummutite valimisel on oluline tähelepanu pöörata erinevatele pisidetailidele, mis hoiavad ära erinevaid võimalikke õnnetusi. Kui oled valimas oma koju sobivat kummutit, tutvu kindlasti valikuga Kaup24 veebipoes.

Põletav küsimus: Kas praegu on mõistlik kodu osta või mitte?

21.07.2020

alt
alt

Kinnisvaraturg kukkus teises kvartalis viiendiku võrra

21.07.2020

Sarnased uudised

alt

Kuidas säästa vannitoa sisustamisel ruumi?

alt

Kuidas pikendada nõudepesumasina eluiga?

alt

Uuring: iga kolmas välisreisist loobuja veedab selle suve maamajas

alt

Õhupuhastaja valimine avatud köögiga korterisse

alt

Kevadhõng elutuppa! 10 lihtsat näpunäidet selle saavutamiseks

alt

Ideid vannitoa valgustamisel

alt

Kuidas paigaldada valgustit, kui juhe on vales kohas?

alt

Kuidas tellida kodu sisustamise ja kujundamise teenust?

alt

Kuidas sisustada stiilset ja hubast koduaeda, terrassi või rõdu?

Kõige populaarsemad

1

Merko käivitab Noblessneri sadamalinnakus uue korteriarendusprojekti

2

Uuring: Eesti noored valivad kodu asukoha, Läti noored hinna järgi

3

Pandeemia on tõstnud toitlustuspindade pakkumiste arvu rekordkõrgusele

4

Patarei Merekindluses algasid siselammutustööd

5

Kinnisvarafirma Kapitel ostab Logassetsilt pool Nordassetsi

6

Saabuv sula paneb lumise katuse vastupidavuse proovile

Toimetaja valik

alt

Eesti elamuhinnad kasvasid kolmandas kvartalis EL-i keskmisest vähem

alt

Üürilepingute sõlmimiseks rakenduvad olulised muudatused

alt

City24 Aasta Tähed 2020 on selgunud!