Tartu endisest kunstimuuseumist saab eksklusiivne korterelamu

Juuni lõpus algas Tartu vanalinnas asuvas endises kunstihoones ümberehitus, mille tulemusena valmib seal 2021. aasta juuliks miljööväärtuslik korterelamu Vallikraavi Villa.

Uusarendused, Tartu uusarendused, Hausers Grupp, Martin Viiask, Valli Villa OÜ, Margit Aule, City24.ee, KAOS Arhitektid OÜ, Uued korterid Tartus, Gustav Suits

Ajaloolise hoone projekteeris 1876. aastal kuulus Tartu ehitusinsener Otto Schröder kortermajaks. Nõukogude ajal kohandati maja, kus on teiste seas elanud ka tuntud luuletaja Gustav Suits, ümber Tartu kunstimuuseumiks, mis tegutses ligi 70 aastat.

2019. aastal ostis ajaloolise hoone avalikul enampakkumisel OÜ Hausers Grupp. Koostöös arhitektibürooga KAOS Arhitektide ja arendajaga Valli Villa OÜ taastatakse hoone luksuslikuks kortermajaks.

Historitsistliku arhitektuuriga ajaloolisse Vallikraavi Villasse rajatakse 29 ühe- kuni kolmetoalist korterit, selle juurde kuuluv hoovipealne hoone jaotatakse kaheks majaosaks.

“Olukorras, kus paljud ehitusettevõtted koondavad töötajaid ja panevad projekte pausile, võtsime riski alustada uue olulise arendusega ja jätkata julgelt ehitamist. Kuigi paljud kartsid ehk hullemat, pole koroonaviirus huvi korterite vastu vähendanud ning hetkel ei näe me ka vajadust kinnisvaraarendustele pidurit tõmmata. Vastupidi, Vallikraavi Villa on hea näide sellest, et meie optimism on päriselt vilja kandnud – kuigi kopp sai alles maasse, on enam kui pooled korterid selles erilises majas juba müüdud,“ ütles Vallikraavi Villa arenduse ja ehituse peatöövõtuga tegelev Hausers Ehitus OÜ juhatuse liige Tomy Saaron.

Vallikraavi Villa projekteerinud, arhitektibüroo KAOS partner Margit Aule sõnul on tulevane korterelamu muinsuskaitsealale sobilik sümbioos kaasaegsest ja ajaloolisest arhitektuurist, kus on säilitatud võimalikult palju algupärast.

„Säilitame ajaloolised fassaadid, uksed, väärtuslikud kahhelahjud ja palju muud. Nõukogudeaegse pealeehitise asendame uue vintskappidega kaasaegse katusekorrusega. Hoovipoolne juurdeehitus järgib sama soliidset stiili, mis seob ajaloolist ja moodsat. Ajaloolised munasest tellisest seinad on dialoogis uue tumeda tellise ja valtsplekiga,“ kirjeldas Aule.

Uue hingamise saav Vallikraavi Villa on pälvinud tunnustust maailma ühe maineka arhitektuuri visuaalvõistluse konkursil Architizer: One Rendering Challenge. Konkursil toodi esile hoone austust ajaloo vastu ning arhitekti oskust luua nähtamatu side mineviku, oleviku ja kaasaegse õhkkonna vahel.

Miljööväärtuslik hoone asub Tartu vanalinnas Toomemäe naabruses, aadressil Vallikraavi 14.

„Uue kodu leiavad siin inimesed, kes hindavad ajaloo väärtust ja arhitektuuri, soovivad elada Tartu parimas piirkonnas, ent samas nautida vaikust ja rohelist elukeskkonda. Korterid on sobilikud nii peredele püsivaks koduks kui väljaüürimiseks, kuid täheldame ka seda, et Vallikraavi kortereid peetakse heaks investeerimisvõimaluseks – ehk et paljud ei otsi mitte lihtsalt kodu, vaid midagi erilisemat,” kommenteeris Valli Villa OÜ juhatuse liige Martin Viiask.

Vallikraavi 14 arendaja Valli Villa OÜ kuulub Hausers Gruppi, mis o kinnisvaraarenduse ja ehituse peatöövõtuga tegelev ettevõte. Hausers Grupp loob korterelamuid, ridaelamuid, büroo-, lao- ja tootmishooneid, kaubanduspindasid ja erinevaid ärihooneid.

Vallikraavi Villa projekteeris KAOS Arhitektid, mille tööd paistavad silma moodsa eksperimenteeriva arhitektuuri poolest ning on sageli dialoogis mälestistega. Ettevõtte edust annavad tunnistust auhinnatud projektid, nagu näiteks Haapsalu linnus, Park Hotell Viljandi, Noblessneri valukoda, Eesti suursaatkonnad Moskvas ja Londonis, Energia avastuskeskus Tallinnas ja mitmed teised.

Justiitsministeerium lubab üüriturule paindlikkust

09.07.2020

alt
alt

Mida tähele panna, kui ehitate oma maja pangalaenuga?

10.07.2020

Sarnased uudised

alt

Tiskreoja arendaja: uute kodude järele on nõudlus jätkuvalt kõrge

alt

Merko arendab Nõmme keskväljaku kõrvale uue kortermaja

alt

Ambassador saavutas oma tipukõrguse

alt

Uus tänav avab esmakordselt ligipääsu Tallinna ülemisele tuletornile

alt

TOP 10: Vaata, milliste uute kodude vastu on sel aastal olnud kõige suurem huvi

alt

Tallinna kesklinna kerkib luksuslik butiikmaja

alt

Metro Capital rajab Kadriorgu mere äärde kaks luksuslikku korterelamut

alt

Uusarenduste jääk aina langeb

alt

Tartus said nurgakivi kaks Tüve tänavale ehitatavat munitsipaalmaja

Kõige populaarsemad

1

Merko arendab Nõmme keskväljaku kõrvale uue kortermaja

2

Mustamäele kerkib ligi miljon eurot maksev staadion

3

Kohanimeregistri kaardil saab nüüd vaadata nii mägede kui ka bussipeatuste nimesid

4

Elamus elamust

5

Eesti elamuhinnad kasvasid kolmandas kvartalis EL-i keskmisest vähem

6

Kinnisvaraturu uus sihtrühm on vanavanemad

Toimetaja valik

alt

Eesti elamuhinnad kasvasid kolmandas kvartalis EL-i keskmisest vähem

alt

Üürilepingute sõlmimiseks rakenduvad olulised muudatused

alt

City24 Aasta Tähed 2020 on selgunud!