5 nõuannet, kuidas vabaneda kodus tolmust ja bakteritest

Viimastel kuudel on inimesed asunud koroonaviiruse tõttu oluliselt rohkem tähelepanu pöörama hügieenile ning erinevate igapäevaselt katsutavate pindade puhtusele. Kuidas õigesti telefoni puhastada, bussis käepuust kinni hoida või inimesi tervitada? Need nipid on saanud kõigil enam-vähem selgeks, ent tähelepanu tasuks pöörata ka oma kodule, kus pesitseb mustmiljon bakterit ning nendest vabanemiseks on oluline kodu koristades tähelepanelik olla.

Nõuanne, Koristustööd, Hooldustööd, City24.ee, Kodu koristamine

Keskeltläbi koguneb igasse kodusse aastas umbes 20 kilogrammi tolmu, milles elavad tolmulestad võivad põhjustada terviseprobleeme ning tolmune kodu näeb peale selle lihtsalt räpane välja. Samsung Eesti koduseadmete tootekoolitaja Alari Pennar annab olulisemad näpunäited, kuidas kodu puhtana hoida.

Korista ülevalt alla

Koristamisel on hea järgida meetodit ülevalt alla, kuna nii on tulemus kõige parem. Esmalt puhasta lapi või spetsiaalse tolmuimeja otsaga riiulid, kapipealsed ja kõrgemal asetsevad pinnad ning alles siis tuleks minna põranda kallale. Vastupidisel juhul kukub tolm juba puhastatud põrandale.

“Riiuleid koristades tasub kindlasti sealt asjad enne eemaldada, muidu jääb tolm asjade ümber ja peale alles,” selgitab Pennar.

“Kapipealsete, ukseliistude äärte ja muude kõrgete pindade koristamisel tuleks kasutada lapikut tolmuimeja eriotsikut, mis aitab tolmu tugevamini imeda,” lisas ta.

Kontrolli ja vaheta tolmuimeja filtreid

Lisaks koristustrikkidele tuleks ka tolmuimeja ise üle vaadata. Kui see ei asuta kvaliteetseid filtreid, puhub see tolmu kodus ringi ja koristuse tulemus on palju kehvem.

„Igal juhul soovitame koristamiseks pruukida HEPA filtreid kasutavaid masinaid, kuna need võtavad sisseimetavast õhust kinni ka peened tolmuosakesed ja lasevad masinast välja puhta õhu. Just seda peent tolmu on kodus rohkelt,“ rääkis Pennar.

Ole tolmuimeja tühjendamisel ettevaatlik

Kui tolmuimeja on täis saanud, tuleb see tühjendada, kuid ka see on väga oluline osa kodu puhastamisest. Kui tolmukott lihtsalt prügikasti visata, võib see suure koguse raskesti nähtavat peent tolmu ja muid allergeene õhku paisata.

„Eriti tähelepanelik tuleb olla nende tolmuimejate puhul, millel on tolmukoti asemel tolmukoguja ehk anum, kuhu tolm koguneb ja mida tuleb tühjaks kallata. Selle tühjendamine võib tolmu õhku paiskamise mõttes olla eriti keeruline. Hea variant on selleks kasutada spetsiaalset Clean Station tolmukogujatühjendajat. Tolmukoguja tuleb asetada masina sisse ja see puhastab koguja tolmust nii, et see toas õhku ei paiskuks. Seadmel on veel oma HEPA filtrid, et sellest tulev õhk oleks puhas,“ sõnas Pennar.

Desinfitseeri üldkasutatavad pinnad

Peale tolmu puhastamist tasub bakterite leviku takistamiseks ka pindu desinfitseerida. Selleks sobib enamjaolt hästi koduseks koristuseks mõeldud pihustatavad puhastusvahendid, mida saab mugavalt lapiga laiali hõõruda.

„Ennekõike suuna tähelepanu pindadele, mida kõik kodus olevad inimesed tihti kasutavad. Näiteks ukselingid, lauad, toolid, valgustite lülitid, köögimasinad ja vannitoas olevad pinnad. Eriti tähtis on välisukse link, kuna seda vajutavad inimesed enne, kui jõutakse käsi pesta,“ sõnas Pennar.

Ära unusta riideid

Lisaks erinevate pindade puhastamisele tasub mõelda ka riiete peale. Erinevad joped ja mantlid on tihtipeale inimeste kasutuses mitmeid kuid, enne kui neid pestakse.

„Arusaadavalt on selliste riiete pesemine keeruline, kuna kõiki õueriideid ei saa pesumasinas pesta. Õnneks on tänapäeval olemas mitmeid nutikaid tehnoloogiaid, millega saab riided puhtaks ilma keemilise puhastuse külastuse või pesumasinata. Näiteks Samsungi AirDresser nutikas riidekapp, mis kasutab kuumust, õhku ja auru, et sinna asetatud riided puhtaks teha,“ rääkis Pennar.

Kinnisvara odavmüük jäi olemata

06.07.2020

alt
alt

Maikuus oli majutuses külastajaid 88 protsenti vähem

07.07.2020

Sarnased uudised

alt

Kinnisvara väärtuse võivad määrata hoopis naabrid

alt

Seitse enamlevinud küsimust kaasomandi kohta

alt

Ehitaks maja, aga millest alustada?

alt

Kinnisvara hinnaralli võib viia broneeringute tühistamiseni

alt

Kuidas mõjutab kodukontoris töötamine kinnisvara müügiga tegelevaid ettevõtteid?

alt

Mis muudab kinnisvara luksuslikuks?

alt

Korstnapühkija: põlev korsten näeb välja kui elav vulkaan

alt

Remondi mõju kinnisvara hinnale: Kuidas vältida ülemaksmist?

alt

Kuidas sisustada boho stiilis kodu?

Kõige populaarsemad

1

Üürnike poole kaldu olnud üüriturg on tasakaalustumas

2

Ehitaks maja, aga millest alustada?

3

Kinnisvaratehingute arv jäi oktoobris septembrile alla

4

Seitse enamlevinud küsimust kaasomandi kohta

5

East Capital Real Estate omandab büroohoone Vilniuse olulisimas ärikvartalis

6

Õnnetusjuhtum kortermajas – kas pöörduda kodukindlustuse või korteriühistu poole?

Toimetaja valik

alt

Kiire hinnakasv vähendas Tallinna korterite taskukohasust

alt

Juurdepääsutee on krundi väärtuse oluline komponent

alt

Olulised põhjused, miks kaasomandit vältida