Kuidas pikendada nõudepesumasina eluiga?

Kodumasinate soetamine on kallis lõbu, mispärast peaksid alati veenduma, et masinate kasutusiga oleks võimalikult pikk. Nõudepesumasinad on äärmiselt mugavad vahendid, mis teevad nõudepesu Sinu eest - küll aga võib nende kasutusiga olla lühem kui arvata. Paraku kiputakse arvama, et nõudepesumasin peseb ennast enda eest, siis tegelikkuses on lugu aga teine - siin 8 nippi, mis aitavad pikendada nõudepesumasina eluiga märgatavalt.

Sisuturundus, Nõuanne, Nõudepesumasin, Kodumasinate müük, Kaup24, Kodumasinate soetamine, Nõudepesumasinate müük, Nõudepesumasinate remont, Sisekujundus, Köögi sisustamine, Nõudepesumasinate hooldus1. Hoolda masinat regulaarselt

Üheks olulisemaks faktoriks, mis aitab Sul pikendada nõudepesumasina iga, on eemaldada sellelt üleliigne mustus, mis nõudelt pesu käigus tekkinud. See aitab vältida mustuse teket nõudepesumasina põhja, mis lisaks ebameeldivale mustusele võib tekitada ka hallitust. Kindlasti tasub kord 3 kuu jooksul teha masinale ka sügavpuhastus - see aitab pikendada Sinu nõudepesumasina iga tunduvalt. Regulaarne puhastamine aitab lükata hooldust ka pikema aja peale. Sage puhastamine aitab veel ära hoida ka masina pindade tuhmumist, mida tekitab vee suur lubjasisaldus.

2. Enne nõude asetamist hõõru tugevam mustus lahti

Nõudepesumasin ei pruugi eemaldada kogu mustust, eriti kui see on nõude külge tugevasti kinni jäänud. Seepärast oleks mõistlik enne masina kasutamist hõõruda kareda svammi või harjaga nõude pindasi - see aitab eemaldada ka kõige tugevama mustuse, mis omakorda soodustab masina tööd - sageli pannakse nõud mustuse avastamisel teisele ringile, mis ei ole nõudepesumasina suhtes just kõige säästlikum.

3. Enne hooldamist tühjenda masin

Selleks, et pesumasina hooldamine ja puhtuse hoidmine oleks kergem, on oluline eemaldada masinast kõik nõud. See aitab Sul paremini ligi pääseda ka kitsastesse nurkadesse ja muudesse kohtadesse, mida muidu blokivad nõud. Kui nõud on eemaldatud, eemalda nõudepesumasina põhjast filter. See tuleb pesta kraani all koos nõudepesuvahendi ja svammiga puhtakse. Seejärel aseta filter oma kohale tagasi ning samade vahenditega puhasta ka masina tihendid ja uste küljed - sinna kogunevad toidujäätmed, mida masin ise maha pesta ei suuda.

4. Kasuta pesemisel koduseid vahendeid

Vala kruusi sisse äädikat ning kalla see masina põhja. Seejärel pane masin kõige pikema ja kõrgeima temperatuuriga režiimile. Äädikas eemaldab masinasse jäänud toiduosakesed, katlakivi ning eemaldab ka halva lõhna, mis on vanaks jäänud toiduosakestest tekkinud. Pärast programmi lõppemist puista masina põhja söögisoodat ning pane masin tööle kõige lühemale režiimile. See aitab eemaldada mistahes plekid, eemaldab ebameeldiva lõhna ning teeb nõudepesumasina sisemiselt säravalt puhtaks. Võid kasutada ka poest ostetavaid pesutablette ja muid vahendeid, kuid kui eelistad keemiavaba vahendeid, tasub kindlasti eelistada siiski äädikat ja soodat.

5. Pööra tähelepanu ka äravoolule

Äravoolu filtri külge võivad jääda kinni toiduosakesed, mis takistavad vee korrektset äravoolu, tekitab ummistusi ning võib avaldada kahju ka masinale ja nõudele. Seepärast eemalda masina hooldamisel alumine riiul eest, võta suuremad tükid koos kummikinnastega ära ning puhasta filter ja äravoolu ümbrus. Seepärast on oluline enne nõude asetamist masinasse eemaldada toidutükid, mis võivad äravoolu hakata takistama.

6. Ära kasuta hooldamisel kuivatusprogrammi

Katlakivi tekib kareda vee kuumutamisel. Iseenesest see tervisele ohtu ei valmista, küll aga võib see suurendada elektritarvet. Nagu mainitud, aitab katlakivi eemaldamisele kaasa äädikas või ka sidrunhape. Üks hea nipp on vältida kuivatamisprogrammi - kasuta programmi, mis ei lõppe kuivatamisega või katkesta programm pärast loputamist. Nimelt võib nõusid kuivatav kuum õhk kinnitada katlakivi uuesti masina sisemistele pindadele.

7. Kontrolli üle ka välised pinnad ja põrand

Kindlasti tasub tähelepanu pöörata ka välistele elementidele - torud, põrand, välimine pind. Selleks eemalda pesumasin vooluallikast ning eemalda kõik mustus, mis võimalik. Kindlasti käi lapiga üle ka lingid, pesumasina juures ning võimalusel all olev pind ning muud välised pinnad. Pea meeles, et nõudepesumasina põhjas asub kuumutuselement - hooletul kasutamisel võid saada põletada, seega ole kindlasti ettevaatlik.

8. Soeta kvaliteetne masin

Nõudepesumasinad on turul mitmeid, mispärast oleneb mudeli seisukorrast ja kvaliteedist masina kasutusiga. Kui Sul veel nõudepesumasinat pole, tasub kindlasti tutvuda lähemalt siin, kust leiad kvaliteetsed tooted tuntud ja kõrgelt hinnatud tootjatelt.

Kui oled otsimas oma koju kodutehnikat, mis muudaks kodused toimetamised tunduvalt mugavamaks ja kergemaks, tasub tutvuda valikuga Kaup24 veebipoes.

Tallinn on Balti pealinnade kinnisvaraturgude võrdluses väheke paremas seisus

25.06.2020

alt
alt

East Capital ostab 45,75 miljoni euroga SEB peakontori hoone Tallinnas

26.06.2020

Sarnased uudised

alt

Kas sinu aed on suveks valmis?

alt

Millest sõltub sise- ja välisukse hind?

alt

Kui palju maksab maakütte paigaldus?

alt

Kuidas sisustada nõupidamisruum videokonverentside tarbeks õige tehnikaga?

alt

Millistel juhtudel tasub korter müüa koos sisustusega?

alt

Murutrimmerid - elektri- või bensiinitrimmer murupuhmaste eemaldamiseks

alt

4 kõige tavalisemat viga, mida kinnisvaraarendajad teevad rahastuse kaasamisel

alt

Õhupuhastaja valimine avatud köögiga korterisse

alt

Kuidas sisustada väikest vannituba?

Kõige populaarsemad

1

Saaremaal üüritakse välja imelist spaamaja

2

Oktoobri kinnisvaraturul koroonaviiruse mõju ei peegeldunud

3

Rail Baltica Ülemiste ühisterminali ehituseks läheb järgmisel aastal

4

Citycon omandas Kristiine Keskusega piirnevad krundid

5

LHV Varahaldus ostab Jüril kolm kinnistut

6

LVM laiendab müügihitiks kujunenud eramupiirkonda Kuressaare piiril

Toimetaja valik

alt

5 asja, millele uut kodu valides tähelepanu pöörata

alt

Kuidas valida kinnisvara hindajat?

alt

Kinnisvaratehinguid saab edaspidi tõestada üle videosilla