Stroomi rannahoone arhitektuurikonkursi võitjaks valiti „Rannahoov“

Stroomi rannahoone parima arhitektuurse lahenduse selgitas välja Tallinna linna esindajaid ja arhitektuurivaldkonna erialaspetsialiste koondav žürii, mille võitjaks valiti „Rannahoov“.

Linnauuendus, Arhitektuur, Tallinn, Stroomi rand, Peeter Järvelaid, City24.ee, Andrei Novikov, Tallinna rannad, Põhja-Tallinn

Žürii esimehe ja Tallinna abilinnapea Andrei Novikovi sõnul olid Stroomi rannahoone võistlustööde hulgas väga tugevad tööd, mille hulgast võitja valimine oli žüriiliikmete jaoks väga keeruline.

„Võidutöö „Rannahoov“ puhul sai kaalukeeleks väljapakutud arhitektuurse lahenduse multifunktsionaalsus, mis võimaldab pakkuda hooajalisi vaba aja tegevusi aastaringselt nii sise- kui ka välisruumides.

Lisaks toetab hoone ja maastiku terviklik ning elegantne arhitektuur parimal viisil mere ääres viibimist ja kõnetab ümbritsevat looduskeskkonda,“ rääkis abilinnapea ning lisas, et Stroomi rannahoone ehitamine üks osa Tallinna suuremast randade korrastamise programmist, mille eesmärgiks on muuta Tallinna populaarsemad rannad sinilipu vääriliseks, nii et tekiks A-kategooria supelrannad.

Põhja-Tallinna linnaosavanem Peeter Järvelaid rääkis, et lisaks ametlikule erialaspetsialistidest koosnevale žüriile korraldati rannahoone uue kavandi leidmiseks ka rahvahääletus, mis osutus väga populaarseks. „Stroomi rannahoone konkursi info jõudis Facebooki vahendusel enam kui 77 000 inimeseni. Seda on tervelt 17 000 rohkem kui on Põhja-Tallinna linnaosas elanikke. Rahva lemmik „Mere ärkamine“ võidutööks paraku ei osutunud, kuid jõudis äärmiselt tasavägise žüriiliikmete hääletuse järel kahe parema hulka,“ rääkis Järvelaid.

Stroomi rannahoone arhitektuurikonkursi žürii valis võidutöö väljaviie parima töö vahel:  „Laine“, „Randevuu“, „Rannahoov“, „Kaarik“ ja Mere ärkamine“. Üksmeelse otsuse järel otsustati premeerida võidutööd „Rannahoov“ 3 000 euroga ja kahe parema  hulkajõudnud „Mere ärkamine“ 2 000 euroga. Parima arhitektuurse lahenduseselgitas  välja Tallinna linna esindajaid ja arhitektuurivaldkonna erialaspetsialiste koondav žürii, mille esimeheks Tallinna abilinnapea Andrei Novikov. 

Foto: Tallinna LV

Mais oli kinnisvaraturu aktiivsus ligi kolmandiku madalam kui aasta eest

22.06.2020

alt
alt

Tallinn on Balti pealinnade kinnisvaraturgude võrdluses väheke paremas seisus

25.06.2020

Sarnased uudised

alt

Patarei Merekindluses algasid siselammutustööd

alt

Pärnu Seileri Kvartali arhitektuurivõistluse võitis arhitektuuribüroo „3+1 arhitektid“

alt

Stroomi rand saab uue rannahoone

alt

Selgusid Raadi piirkonna visioonivõistluse tulemused

alt

Rail Baltica Ülemiste ühisterminali ehituseks läheb järgmisel aastal

alt

Hiiumaa pealinn sai uue keskväljaku

alt

Valminud on Pärnu kolmanda silla eskiislahendus

alt

Rakvere Vallimäel valmis unikaalne vabaõhukeskus

alt

Patarei Merekindlus avas kõigile uksed

Kõige populaarsemad

1

Kuidas on võimalik, et Tallinna korterite hinnad on kõrgemad kui kunagi varem?

2

Elamus elamust

3

Merko käivitab Noblessneri sadamalinnakus uue korteriarendusprojekti

4

Kuressaare ringtee äärde kerib uus kaubandushoone

5

Kinnisvarafirma Kapitel ostab Logassetsilt pool Nordassetsi

6

Saabuv sula paneb lumise katuse vastupidavuse proovile

Toimetaja valik

alt

Eesti elamuhinnad kasvasid kolmandas kvartalis EL-i keskmisest vähem

alt

Üürilepingute sõlmimiseks rakenduvad olulised muudatused

alt

City24 Aasta Tähed 2020 on selgunud!