Kalaranna Kvartali suurarendus sai nurgakivi

18. juunil sai nurgakivi Tallinnas asuv Kalaranna Kvartali ehitus, mille käigus kerkib 2022. aasta alguseks hinnatud rajooni kaheksa 4–5 korruselist maja koos 240 korteri, mitmete äripindade, eraldi pargi ning maa-aluse parklaga. Arendus on Kalamaja ja kesklinna piirkonna üks suurimaid, andes uue ilme Tallinna mereäärsele siluetile ja kultuurikilomeetri ümbrusele.

Ehitamine, Uusarendused, Pro Kapital Grupp, Mihkel Tüür, Erlend Štaub, Ott Kadarik, Paolo Michelozzi, Andrei Novikov, Kalaranna kvartal, Gerd Müller, Kadarik Tüür Arhitektid

Kalaranna Kvartali ligi 39 000 ruutmeetrisele alale ehitatakse esimeses etapis kaheksa ning teises etapis veel neli hoonet. Hoonete vahelisele platsile on planeeritud kohvikud, restoranid, kauplused ja kunstigalerii. Kvartali loomisel säilib looduslik liivarand koos naturaalse rannikualaga, mida hakkab täiendama merepark koos mänguväljaku ja talvel ka uisuplatsiga.

Hoonete esimesed korrused on peamiselt kavandatud äripindadeks, ülejäänud on mõeldud elamupindadeks. Tänaseks on esimese etapi 240 korterist müüdud juba pooled.

Kalaranna Kvartalit arendab Pro Kapital Grupi tütarettevõte ja ehitab Nordecon. Pro Kapitali Grupi tegevjuht Paolo Michelozzi sõnul saab tegu olema tervikliku keskkonnaga, kus kohtuvad kaasaegne suurlinnalik arhitektuur ning avalik linnaruum.

"Kalaranna Kvartal saab olema moodne, kuid samas ajatu disainiga elamupiirkond, mille puhul on hoolikalt läbimõeldud kõik detailid. Elanikel on võimalus nautida lummavaid mere- ja linnavaated otse koduaknast ning soovi korral astuda õue ja lõõgastuda näiteks mõnes lähedal asuvas uues välikohvikus või liivarannal. Kuigi piirkonnas on käinud kiire arendus juba aastaid, siis näeme, et kvaliteetse elamupinna järgi on endiselt väga suur nõudlus ning tänasel nugakivi paigaldamisel saame tähistada ehituse edenemist juba koos 120 uue korteriomanikuga," lausus ta.

Tänasel nurgakivi paigaldamisel võttis sõna ka Tallinna linna abilinnapea Andrei Novikov, kelle sõnul on kultuurikilomeetri lähistel toimunud suuri arenguid, mis aitavad avada Tallinna linna merele. "Kalaranna piirkonda on hoogsalt edasi arendatud juba aastaid ja nii on valminud näiteks Lennusadam kui ka Reidi tee, mis toob ülejäänud linna merele lähemale. Meil kõigil on ühine huvi seda väärtuslikku piirkonda korrastada ja edasi arendada, mistõttu on Kalaranna Kvartal siia ideaalne täiendus," lausus ta.

„Kalaranna Kvartal on nii oma mahult kui asukohalt täna Tallinnas unikaalne projekt, mis oma merelähedusega seab kõrgendatud nõudmised ka ehituse insenertehnilistele lahendustele,“ sõnas Nordecon ASi juhatuse esimees Gerd Müller. „Panime täna nurgakivi hoonete kompleksile, mis aitab lisaks kvaliteetsele elukeskkonnale luua läbimõeldud lahenduse ka siinse mereäärse ala avalikule ruumile.”

Nordecon ja Pro Kapital Grupi kontserni kuuluv OÜ Kalaranna Kvartal sõlmisid 2019. aastal lepingu Kalaranna Kvartali kaheksa maja projekteerimiseks ja ehitamiseks. Kui toona oli plaanis ehitada projekt kolmes etapis, siis suure huvi tõttu otsustati hiljem esimesed etapid omavahel ühendada, mistõttu käib kogu ehitus nüüd kahes etapis. Esimeses valmib kaheksa maja ning teises viimased neli maja.

Aadressil Kalaranna 8 asuva Kalaranna Kvartali arhitektideks on Mihkel Tüür ja Ott Kadarik koos Kadarik Tüür Arhitektid meeskonnaga.

Pro Kapital Grupp on üks vanimaid ja suuremaid kinnisvaraarendajaid Baltikumis. Ettevõte arendab terviklikke piirkondi ühes ümbritseva taristu ja avaliku ruumiga parimates asukohtades Tallinnas, Riias ja Vilniuses. Pro Kapital on asutatud 1994. aastal ning on arendanud kokku üle 250 000 m². 

Fotod: Erlend Štaub

Eluaseme hinnaindeksi muutus oli viimase viie aasta suurim

19.06.2020

alt
alt

Uus kaugtõestamise teenus on kinnisvaratehingutes tõestanud oma töökindlust

19.06.2020

Sarnased uudised

alt

Tabasalu südamesse kerkiv elukvartal sai nurgakivi

alt

Merko käivitab Noblessneri sadamalinnakus uue korteriarendusprojekti

alt

Tallinna kesklinna kerkib luksuslik butiikmaja

alt

Metro Capital rajab Kadriorgu mere äärde kaks luksuslikku korterelamut

alt

Tartus said nurgakivi kaks Tüve tänavale ehitatavat munitsipaalmaja

alt

Triple Net Capital pani nurgakivi Peetris asuvale Veskikodu elurajoonile

alt

Tartu DUO Loftid pidasid sarikapidu

alt

Tartu ehitab Ihastesse neli kortermaja

alt

Pro Kapital sõlmis Ratsuri majade 3,5-miljonise ehituslepingu

Kõige populaarsemad

1

2020. aasta kinnisvaraturu suurimad võitjad ja kaotajad

2

Luminor: koroonakriisi mõju kinnisvaraturule on möödas

3

Kuidas muutuvad eluruumi üürileandja ja üürilevõtja suhted?

4

Notariaalsete kinnisvaratehingute langus oli mullu marginaalne

5

Põlvamaa korterite kiirmüük ennustab Suur-Tartu teket

6

Lidl avab esimesed kauplused Eestis selle aasta jooksul

Toimetaja valik

alt

Eesti elamuhinnad kasvasid kolmandas kvartalis EL-i keskmisest vähem

alt

Üürilepingute sõlmimiseks rakenduvad olulised muudatused

alt

City24 Aasta Tähed 2020 on selgunud!