Eesti Energia hakkas kodudele pakkuma kindlustuskaitset elektririkete ja tulekahju vastu

Eesti Energia klientidel on nüüdsest võimalik kindlustada oma vara äikese, elektrikatkestuste, voolukõikumiste ja tuleõnnetustest põhjustatud kahjude vastu. Eesti Energia loodab, et nii saab suurem hulk eestimaalasi abi taoliste ootamatuste puhul kaasneda võivate suurte väljaminekute korvamiseks.

City24.ee, Kodukindlustus, Eesti Energia, Jaak Jõgi

„Elekter meie kodudes on sedavõrd tavaline, et kipume unustama sellega seotud ohte. Päästeameti statistika on kõnekas: pea veerand kõikidest tulekahjudest on põhjustatud elektriseadmete riketest. Selleks, et ära hoida järgmisi traagilisi elektririkkest põhjustatud tulekahjusid, kutsume kõiki eestimaalasi üles veenduma, kas nende elektrisüsteem on ohutu kasutada,“ ütles Eesti Energia Eesti turu juht Jaak Jõgi.

Kahjuks kõiki õnnetusi ennetada ei õnnestu ning Jõgi sõnul on murettekitav fakt, et ligi pool Eesti kodudest on kindlustamata. See tähendab, et ilma kindlustuskaitseta tuleb õnnetusjuhtumi korral kulud ise katta, mis võib paljudele inimestele üle jõu käia.

„Selleks, et oma kodu kindlustamine oleks kõigile lihtsam ja jõukohasem, oleme välja töötanud lahenduse, mille klient saab valida oma tänase elektri- või gaasilepingule lisaks. Valida on võimalik elektriseadmete kindlustus, tulekahjukindlustus või mõlemad koos. Sealhulgas on kindlustuse kuutasu kõigile klientidele alati sama, sõltumata maja, suvila või korteri asukohast või vanusest,“ selgitas Jõgi.

Elektriseadmete kindlustus aitab korvata elektriseadmete äkilist ja ettenägematut välise asjaolu tõttu (nt äike, lühis, ülekoormus, üle- või alapinge) rikki minekut. Seadmed on kaitstud summas kuni 2000 eurot juhtumi kohta. Samuti katab kindlustus elektripaigaldise kahjustumisest tekkivad parandamise või asendamise kulud, sealhulgas elektriku väljasõidukulud kuni 200 euro ulatuses.

Tulekahjukindlustuse abil on kliendil võimalik saada rahaline hüvitis 10 000 euro väärtuses sinu kahjustunud elukoha taastamiskulude ulatuses.

Tulekahju korral on võimalik saada esmane hüvitis summas 2000 eurot kolme tööpäeva jooksul peale kahjuteate esitamist.

Kindlustuslahenduse töötas Eesti Energia välja koostöös Aon Kindlustusmaakleriga, kindlustusteenust pakuvad IF Kindlustus ning BTA Kindlustus.

Foto: Pixabay

Tohutu kukkumine: aprillis oli majutusettevõtetes 95 protsenti vähem külastajaid

05.06.2020

alt
alt

Efteni kolmanda fondi üüritulu kasvas mais 772 000 euroni

09.06.2020

Kõige populaarsemad

1

Üüritulu deklareeritakse karmi sanktsiooni kartuses üha enam

2

Tallinna üüriturg vaevleb ülepakkumise käes

3

Peamised müüdid, mis kimbutavad koduostjaid

4

Uusarenduste müük kogub uuesti hoogu

5

Ehitusfirmad: kriisi mõjud jõuavad ehitussektorisse tuleval aastal

6

Allahindlused kinnisvaraturul – müüt või tegelikkus?

Toimetaja valik

alt

5 asja, millele uut kodu valides tähelepanu pöörata

alt

Kuidas valida kinnisvara hindajat?

alt

Kinnisvaratehinguid saab edaspidi tõestada üle videosilla