Millest sõltub sise- ja välisukse hind?

Uksed on meie kodude peegliks - me kasutame neid igapäevaselt, et liikuda toast-tuppa või hoopiski õue. Kuna uste näol on tegu enamasti pikaajalise investeeringuga, siis tasuks enne soetamist, põhjalikult läbi mõelda, millised uksed just teie kodu iseloomuga sobivad. Kaup24 veebipood pakub laias valikus soodsaid ja stiilseid siseuksi iga kodu jaoks. Uste hinnad on aga varieeruvad ja olenevad mitmetest aspektidest nagu näiteks materjalid ja suurused. Jagame teiega veel ka teisi punkte, millest uste hinnad sõltuvad, et saaksite otsustamisel parema ülevaate.

Sisuturundus, Nõuanne, Uste tellimine, Kaup24, Siseuste hind, Välisuksed, Ukse vahetamine, Välisuste hind, Uksed, Siseuksed, Uste hind, Kuidas osta uksi, Ukselukud

Millest sõltub siseukse hind?

Siseuste valik on tänapäeval väga lai - vastavalt oma maitsele ja kodu interjöörile saate te valida mitmete lahenduste vahel.

Materjal

Materjal on üks peamisi aspekte hinna kujunemisel. Te võite valida endale täispuidust või spoonitud ukse, värvitud ukse või hoopis plastikuga kaetud ukse vahel. Puidust uksed on enamasti kõige kallimad, kuid kui soovite selle võimalikut hea hinnaga saada, võite osta viimistlemata männipuidust ukse ning see oma maitse järgi lakkida ja värvida.

Mõõdud ja detailid

Teada on, et mida suurem uks, seda kallim hind. Kui soovite oma uksele juurde ka pisikest akent või eelistate hoopiski klaasist ust, on hind palju kallim kui uksel, mis on ilma detailideta.

Välimuse kõrval on mõistagi oluline vaadata, kas tegu on parema või vasaku käe uksega ehk kummale poole uks avaneb. Mõned uksed on ka universaalsed ehk kasutatavad mõlemale poole avanevana. Kui soovite universaalset ust, peate arvestama ka kallima hinnaga.

Kvaliteet

Ukse kvaliteet sõltub suuresti materjalist, kuid ka soojustusest, heli-, niiskuse- ja ka tulekindlustest. Enamikel siseustel neid omadusi pole, kuid küll on poes saada ka eritöötlusega uksi, mis omavad kõiki neid aspekte, on oluliselt kõrgema hinnaklassiga ja enamasti ka massiivsemad.

Millest sõltub välisukse hind?

Korralik välisuks sinu majal või korteril on väga tähtsaks investeeringuks. Uks peab olema tugev, ilus ja peegeldama edasi sinu stiili. Suure valiku erinevas stiilis välisuksi leiate siit.

Välisuks on esimene asi, mida näevad teised tänavalt ja sinu külalised tuppa sisenedes. Omapärase sissepääsuga saate luua unikaalse esmamulje. Eelkõige täidab see eesmärki eraldada hoone sisekliimat väliskliimast ning seetõttu peaksite seadma välisuksele palju kõrgemad nõudmised kui siseuksele.

Ilmastikukindlus

Teie välisuks peab olema vastupidav nii tuulele, vihmale, kui ka lumetormile. Uks peab olema kvaliteetne ja soojapidav, et ükski külmalaine teile tuppa ei pääseks. Soojapidav uks aitab kokku hoida küttekulusid, kuid on seetõttu ka kulukam. Kindlasti tasub investeerida ustesse, mis energiakulusid tulevikus võimalikult madalal hoiaksid.

Mürapidavus

Helikindlus on välisuste puhul väga oluliseks teguriks, kuna tänapäevane elukeskkonna müratase on linnas eriti lärmakas. Seega on inimesed hakanud järjest rohkem panustama heliisolatsioonile. Kui soovite, et teie uks oleks täiesti helikindel peate arvestama rohkemate kuludega, kuna sellise ukse ehitus võtab rohkem ressursse. Samuti on helikindel uks palju massiivsem, kui tavauks.

Kujundus

Teie välisuks võib olla aknaga või ilma. Klaasiga välisuks on lisaks kaunile disainile, ka praktiline, muutes teie esiku valgemaks ja visuaalselt avaramaks. Kui aga kardate, et keegi võib sisse piiluda, võite kaaluda muster- või satiinklaasi kasutamist – nii jõuab valgus ikkagi õuest tuppa.

Kujunduse alla läheb ka ukselink, mis on enamasti mõeldud maksimaalse turvalisuse tagamiseks. Sõltuvalt vajadusest kohandatakse spetsiaalsed käepidemed teie välisustele ning kvaliteetne lukk aitab kaitsta teie vara. Hinnad on varieeruvad ja sõltuvad suuresti sellest, millist stiili te soovite.

Materjalid

Nagu siseuste puhul, on ka välisuste valimisel tähtis jälgida materjale. Uksi saab ehitada paljudest erinevatest materjalidest, alates tavalisest puituksest kuni uuemate klaaskiudmudeliteni.

Kõige populaarsemaks valikuks on täispuidust uksed, mis on valmistatud tervetest puitdetailidest. Samuti ka alumiinium-, ja terasest uksed, mis on ideaalsed turvauste jaoks. Klaaskiust uksed on turul suhteliselt uus täiend, pakkudes suurepärast tugevust, veekindlust, heliisolatsiooni ja soojuspidavust.

Hinnad on kõikide mudelite puhul väga erinevad, kuid kindlasti ei soovitata teha valikut puhtalt hinda jälgides. Materjali valikul lähtuge ikkagi oma eelistustest ja funktsioonidest, mis on teie jaoks tähtsad.

Aasta esimestel kuudel tehti rohkem remondi- ja ümberehitustöid

26.05.2020

alt
alt

Kas poolikud arendused muutuvad tondilossideks?

26.05.2020

Sarnased uudised

alt

Kuidas luua lastele aeda mõnus ja turvaline mänguala?

alt

5 nippi, kuidas hoida korteris normaalset õhuniiskuse taset

alt

Milliseid seadmeid vajad nutikodu loomiseks?

alt

Kuidas kinnisvaraturu hinnarallist riske maandades osa saada?

alt

Platsiehitus versus elementmaja versus moodulmaja

alt

Kuidas muuta äsja valminud korter hubaseks?

alt

Kuidas panna kokku vettpidav remondieelarve?

alt

Kuidas kaitsta WC-potti katlakivi kahjuliku mõju eest?

alt

Kuidas pikendada nõudepesumasina eluiga?

Kõige populaarsemad

1

Kinnisvaratehingute koguväärtus püstitas II kvartalis uue rekordi

2

Tabasallu kerkib 15 miljonit eurot maksev kogukonnakeskus

3

Kuidas luua lastele aeda mõnus ja turvaline mänguala?

4

Eesti puitmajatootja ehitas Soome elamumessile eksklusiivse villa

5

Materjalide kallinemine tõstis ehitushinnaindeksi rekordtasemele

6

Arco Vara nõukogu otsustas teha jaeinvestoritele suunatud aktsiaemissiooni

Toimetaja valik

alt

Juurdepääsutee on krundi väärtuse oluline komponent

alt

Olulised põhjused, miks kaasomandit vältida

alt

Mida jälgida vana (maa)maja renoveerimisel?