Kui palju maksab maakütte paigaldus?

Suve jooksul salvestub maapinda suures koguses soojusenergiat, mida on võimalik ära kasutada hoonete kütmiseks ja tarbevee soojendamiseks. Maasoojuspump on kütteseade, mis kasutab maapinda akumuleerunud soojusenergiat eramute ja büroohoonete kütmiseks ja vee soojendamiseks. Lühidalt võib seda nimetada maakütteks. 

Sisuturundus, Nõuanne, maakütte paigalduse hind, maakütte hind, maasoojuspumba paigaldus, maakütte kollektori paigalduse hind, kui palju maksab maakütte paigaldus, maakütte elektriarve, City24.ee, maasoojuspumba hind koos paigaldusega, maaküte, maakütte paigaldus, maakütte tasuvus, maakütte elektrikulu

Maasoojuspump kogub soojusenergia maapinna pealmistest kihtidest, veekogust või maapinna põuest.

Mida näeb ette maakütte paigaldus?

Maakütte paigaldus on mitmeetapiline ja aeganõudev protsess. Maakütte paigaldus eeldab erialaspetsiifilisi ehitustöid, mistõttu tuleb see teostada vaid vastava koolituse läbinud professionaalide poolt.

Bestair on Eesti turul olnud juba üle 15 aasta, nende spetsialistid soovitavad maakütte soetamisel kaasata kindlasti oma ala eksperte kvaliteetse projektijuhtimise ja lõpptulemuse garanteerimiseks. 

Maakütte paigaldus koos standardtöödega võib võtta aega umbes 4-5 päeva.  

Esimese paari päeva jooksul (u 1-3 päeva) paigaldatakse maakollektor. Maakollektor paigaldatakse umbes 1-1,5 m sügavusele maapinda nii, et torude minimaalne vahekaugus oleks vähemalt 1 m. 

Teiseks oluliseks sammuks on maasoojuspumba paigaldus ja selle ühendamine maakütte kollektoriga. Kõige viimasena tuleb külmakandja lisada maakütte kollektorisse ja kogu küttesüsteem soojuskandjaga. Kõikidele eelnevalt nimetatud töödele lisanduvad ka maasoojuspumba seadistamine, komponendid, elektrilised tööd ja kogu paigaldatud süsteemi toimimise kontrollimine.

Sisuturundus, Nõuanne, maakütte paigalduse hind, maakütte hind, maasoojuspumba paigaldus, maakütte kollektori paigalduse hind, kui palju maksab maakütte paigaldus, maakütte elektriarve, City24.ee, maasoojuspumba hind koos paigaldusega, maaküte, maakütte paigaldus, maakütte tasuvus, maakütte elektrikulu

Kui palju maksab maakütte paigaldus?

Maasoojuspumba hind koos paigaldusega ehk maakütte hind sõltub enamasti maasoojuspumba seadme, vajaminevate komponentide ja paigalduse hinnast.

Alustame maasoojuspumba maksumusest - hind sõltub eelkõige seadme võimsusest. Ehk, kui suure pinna kütmiseks on seade mõeldud, sellest tulenevalt on maasoojuspumpade tehnilised näitajad ja hinnad erinevad. Maasoojuspumba keskmine hind jääb 4 000 - 6 000€ vahemikku. 

Maakütte paigalduse hind sõltub eelkõige maakollektori pikkusest, 1 m pikkuse maakütte kollektori paigalduse hind on keskmiselt 3€/m. Maakollektori pikkus on tihtipeale väga erinev sõltuvalt objektist, kuid orienteeruva pikkuse välja arvestamiseks võib kasuta järgmist reeglit: 1 m2 pinna kütmiseks on vaja vähemalt 3 m maakollektorit. Lõplik maakütte kollektori pikkus sõltub hoone pindalast ja maapinnast kuhu see paigaldatakse

Standardne maakontuuri paigalduse hind jääb 2 000€ lähedale ja maasoojuspumba hind koos paigaldusega umbes 7 000 - 9 000€ vahemikku.

Täpne maakütte paigalduse hind arvestatakse välja projektijuhtide poolt, kes on tutvunud detailsete objekti andmete ja hoone soojavajadusega. 

Saades hinnapakkumise maakütte paigalduse kohta, siis veendu, millised ehitustööd ja -materjalid on pakkumise sees. Tihtipeale sisaldab soodsam pakkumine standardlahendust ja ei ole koostatud just sinu hoonetüübile või reaalseid vajadusi silma pidades. 

Miks valida maaküte?

Maaküte on loodussõbralik ja soodne kütteallikas aastaringseks sooja tootmiseks. Soojusenergia toodetakse maasoojusest, mida nimetatakse taastuvaks energiaks. Soojusenergia kogumiseks maapinnast ja selle juhtimiseks siseruumi vajab seade elektrienergiat. Kõik maasoojuspumbad töötavad väga efektiivselt ja suudavad 4-5 korda enam soojusenergiat toota kui selleks ise elektrienergiat kulutavad. 

Maakütte elektrikulu on suhteliselt madal: keskmiselt 1 kWh energia kasutamisega suudab maasoojuspump toota 4-5 kWh soojusenergiat. Soojuspumba kasutegur ehk COP iseloomustab seadme töö efektiivsust. Kui COP on 4, siis toodab seade 4 korda rohkem soojusenergiat kui selleks peab kulutama. 

Maakütte elektriarve sõltub hoone suurusest ja seadme võimsusest: keskmise hoone (kõrgus 2,5 m, keskmise suurusega uksed ja aknad) umbes 1 m2 kütmiseks kulub 50-60 W energiat. Aastas kulutab üks inimene keskmiselt 1 200-1 500 kWh soojusenergiat tarbevee soojendamiseks. Antud andmete põhjal saab välja arvestada orienteeruva maakütte elektrikulu ühe hoone jaoks. 

Maakütte paigaldus on üha enam tasuvam, mida suurem on küttevajadus, seda kiirem on maakütte tasuvus. Tulenevalt säästlikust toimimisest hoiab maaküte küttekulud madalad ja säästab meie loodust - suurte hoonete puhul on seetõttu ka maakütte tasuvus kiire ja tasuvusaeg lühike, kuna maakütte süsteemid on mõeldud pikaajaliseks kasutamiseks. Kompressori keskmine eluiga on 20 ja maakütte kollektorite vastupidavus umbes 100 aastat. 

Maaküte tagab madalad küttekulud ja aastaringselt hea sisekliima sinu koju - pöördu ekspertide poole, et uurida võimalusi kütteallika vahetamiseks soodsama ja mugavama lahenduse kasuks.

Mainor Ülemiste kinnitas mulluseks puhaskasumiks 12,1 miljonit eurot

25.05.2020

alt
alt

I kvartalis maksis haritava maa hektar 3500 eurot

26.05.2020

Sarnased uudised

alt

Kuidas valida professionaalset koristusteenust?

alt

Kuidas luua lastele aeda mõnus ja turvaline mänguala?

alt

5 nippi, kuidas hoida korteris normaalset õhuniiskuse taset

alt

Milliseid seadmeid vajad nutikodu loomiseks?

alt

Kuidas kinnisvaraturu hinnarallist riske maandades osa saada?

alt

Platsiehitus versus elementmaja versus moodulmaja

alt

Kuidas muuta äsja valminud korter hubaseks?

alt

Kuidas panna kokku vettpidav remondieelarve?

alt

Kuidas kaitsta WC-potti katlakivi kahjuliku mõju eest?

Kõige populaarsemad

1

Renoveeritud Viljandi mõisa peahoones avatakse butiikhotell

2

Uuring: naabritevaheline suhe peaks piirduma viisaka tervitamisega

3

Arco Vara nõukogu otsustas teha jaeinvestoritele suunatud aktsiaemissiooni

4

Haaberstis jätkub kaasaegsete ja energiatõhusate ärihoonete arendus

5

Kaamos tahab Lätis jõuda 10-protsendise turuosani

6

Kuressaare golfialale kavandatakse elamukvartalit

Toimetaja valik

alt

Juurdepääsutee on krundi väärtuse oluline komponent

alt

Olulised põhjused, miks kaasomandit vältida

alt

Mida jälgida vana (maa)maja renoveerimisel?