Tallinn ehitab Mustamäele enam kui 120 korteriga sotsiaalhoone

Tallinna Linnavalitsus võttis vastu A. H. Tammsaare tee 135 kinnistu detailplaneeringu, mille alusel kavandatakse sotsiaalkorteritega hoonet koos teenindavate ruumidega.

Ehitus, Tallinn, Sotsiaalkorterid, Eha Võrk, Artes Terrae OÜ, Tallinna sotsiaalkorterid, Kes saavad sotsiaalkortereid, Mustamäe, Sotsiaalkorterite ehitamine

Abilinnapea Eha Võrgu sõnul kavandatakse kinnistule sotsiaalkorteritega hoonet koos seda teenindavate ruumidega, kuna linnaosas on vajadus sotsiaalkorterite ning -teenuste järgi. „Hoonesse on kokku planeeritud üle 120 korteri, millest peaaegu pooled on kavandatud kööktubadena ja neljandik 1-toaliste korteritena (tuba ja köök). Detailplaneeringus lahendatakse ala heakorrastus, haljastus, juurdepääsud, parkimine ja tehnovõrkudega varustamine,“ rääkis Võrk.

Abilinnapea lisas, et eluruumid on mõeldud eelkõige eakate majutamiseks. Lisaks on kavandatud rajatavasse hoonesse ka kahe- ja kolmetoalised kortereid, mis on mõeldud lastega perede majutamiseks. Täpsem lahendus korterite arvu, suuruse, parkimiskohtade arvu jms suhtes lahendatakse projekteerimise käigus.

Õuealale rajatakse mänguväljak, välijõusaal jms. Hoones nähakse ette võimalused eakatele ja liikumispuuetega inimestele vajaduse korral rehabilitatsiooniteenuse osutamiseks (massaaž, ravivõimlemine jms).

Lisaks korraldavad sotsiaaltöötajad pesupesemise, toitlustamise ja isikliku hügieeni teenuste osutamise. Sotsiaaltöötajad organiseerivad elanikele erinevaid vaba aja veetmise võimalusi (huviringe, klubitegevust) esimesel korrusel ühistegevuse ruumis. Samuti tagatakse elanikele vältimatu meditsiiniline abi ning vajadusel ka perearsti, psühhiaatri ja psühholoogi konsultatsioon.

Kinnistul paiknenud Mustamäe Linnaosa Valitsuse hoone lammutati möödunud aasta novembris. Detailplaneeringu koostamise eesmärk on määrata A. H. Tammsaare tee 135 kinnistule ehitusõigus kuni kaheksa maapealse ja ühe maa-aluse korrusega hoone ehitamiseks. Hoone maa-alusele korrusele on kavandatud parkimine. Võimalik hoolekandeasutus koos teenustega on planeeritud hoone esimesele ja osaliselt teisele korrusele.

Tallinna Linnaplaneerimise Amet on A. H. Tammsaare tee 135 detailplaneeringu koostamiseks sõlminud lepingu arhitektuuribüroo Artes Terrae OÜ-ga. Detailplaneeringu avaliku väljapaneku korraldab linnaplaneerimise amet koostöös Mustamäe Linnaosa Valitsusega. Hoone projekteerimisega on võimalik alustada pärast detailplaneeringu kehtestamist.

Kuidas mõjutab COVID-19 uusi kodulaene?

18.05.2020

alt
alt

Ühistud tõmbavad kulusid alla

19.05.2020

Sarnased uudised

alt

Kolmandas kvartalis ehitati uusi hooneid vähem

alt

Aasta esimestel kuudel tehti rohkem remondi- ja ümberehitustöid

alt

Tallinna Vanasadamas sai nurgakivi kruiisiterminal

alt

Coop ehitab Tartusse ujula ja veekeskuse

alt

Võrru võib tulla miljonieurone parkimismaja

alt

Eesti kinnisvaraarendaja ehitab Riia IKEA kõrvale hiiglaslikku kaubanduskeskust

alt

Sõlmiti leping Porto Franco esimese maja ehitamise peatöövõtuks

alt

Ehituse kasv aeglustus

alt

Tallinna linnaplaneerimise amet uuendas planeeringuregistrit

Kõige populaarsemad

1

Tallinna südalinnas avab varsti uksed uus kauba- ja teenindustänav

2

Ahjud ja korstnad vajavad kontrolli, aga kui sageli?

3

Kinnisvaraarendaja Liven pea kahekordistas möödunud aastal kasumi

4

Hüpoteegiga laenu tagades riskite enda kodust ilma jäämisega

5

Omanike keskliit: riik kohtleb eramaja omanikke ebavõrdselt

6

Paldiski maantee ja Madara tänava nurgale kerkib uus maamärk

Toimetaja valik

alt

Kiire hinnakasv vähendas Tallinna korterite taskukohasust

alt

Juurdepääsutee on krundi väärtuse oluline komponent

alt

Olulised põhjused, miks kaasomandit vältida