Viljandi vald hakkab kriisi ajal ettevõtjatele krunte müüma

Viljandi vallavanem on veendunud, et järgmisele majandustõusule tuleb alus panna praeguse kriisi ajal, ning seepärast korraldab vald 26. mail oksjoni, et müüa ettevõtjatele krunte Viiratsi külje alla kavandatavasse Mäeltküla tööstusparki, kirjutab Sakala. 

Ärikinnisvara, Alar Karu, City24.ee, Viljandimaa, Mäeltküla tööstusala, Kruntide müük, Viljandi

Müüki lähevad 25 krundi hoonestusõigused ja need krundid moodustavad umbes kolmandiku 62 hektarile planeeritud tööstuspargi alast.

Vallavanem Alar Karu meelest pole koroonaviiruse puhangust tingitud majanduskriis põhjus tööstuspargi arendamine seisma panna ning oksjoniga võiks vähemalt katsetada. «Kriisid mööduvad, aga kriisi ajal tehakse otsuseid,» lausus ta. «Need, kes julgevad nüüd investeerida, on hiljem võitjad.»

Kui palju krunte kahe nädala pärast müügiks võiks minna, ei osanud vallavanem ennustada. «Kui suudame müüa vähemalt neli-viis krunti, siis lähme rahataotlusega edasi, et tööstusala arendamiseks toetusraha saada. Kui müüme vähem, siis arendame edasi valla rahaga,» rääkis ta.

Viljandi vald püüab vältida naabri, Põhja-Sakala valla kogemust. Too alustas Suure-Jaani tööstusala loomist sellest, et sai 1,4 miljonit eurotoetust, arendas välja kogu taristu ja asus siis avalikult kruntide hoonestusõigusi pakkuma. Paraku ei leidunud esimesel kolmel oksjonil ühtegi krundisoovijat. Neljandal katsel tegi pakkumise üks firma. Samas on vallal kohustus tagada, et kolme aasta pärast on tööstusalal 70 uut töökohta, vastasel juhul võib riik toetusraha tagasi nõuda.

«Tahame olla kindlad, et suudame võetud kohustusi täita,» ütles Viljandi vallavanem Alar Karu.

Mäeltküla tööstusala arendamine algas juba 2006. aastal ja sai hoogu juurde 2015. aastal. Seni on sinna asutatud angerjakasvandus ning seal tegutseb eriolukorra ajal palju tähelepanu pälvinud toidutootja Tactical Solution. Viis aastat tagasi püüdis vallavõim Viiratsi külje alla meelitada kavandamisel olevat Eesti suurimat piimatööstust, kuid ettevõtmine jäi pooleli ja seda tööstust pole seniajani. Vallavanema kinnitusel on sel aastal tema jutul käinud mitu ettevõtjat, kes on kruntide vastu huvi tundnud. Nende seas olevat ka tema hinnangul väga suuri ja põnevaid tegijaid, kuid avaldada ta nende nimesid ei saanud.

Valla kodulehe andmetel lähevad 26. mail kell 10 vallamajas algaval oksjonil enampakkumisele 25 krundi hoonestusõiguse lepingud. Kruntide suurused on 4600–25 500 ruutmeetrit ning kui pakkuja soovib, võib ta osta mitu krunti ja need hiljem liita. Alghind on kõikidel kruntidel kaks eurot ruutmeetri eest. Enampakkumise tagatisraha ühe krundi kohta on 5000 eurot. Osavõtutasu on 100 eurot.

Allikas: BNS

Kortereid antakse üürile 20-30 protsenti odavamalt

14.05.2020

alt
alt

6 näitajat, mis näitavad kinnisvaraturu tervist

15.05.2020

Sarnased uudised

alt

Millised muutused toimuvad büroopindadega?

alt

Kas allüürimine oleks lahendus?

alt

Avati Eesti esimene hübriidhotell Oru Hub Hotell

alt

Ärimaa hind oli mullu viimase kümnendi rekordtasemel

alt

Kuidas sisustada nõupidamisruum videokonverentside tarbeks õige tehnikaga?

alt

Märts viis majutusettevõtetest üle poole turistidest

alt

Riia lähistel alustas tegevust Baltikumi suurim ostuküla

alt

Tallinna Vanasadamas sai nurgakivi kruiisiterminal

alt

Kohus jättis võimaluse Tartu Lidli ehitust alustada

Kõige populaarsemad

1

Kriis toob uute kortermajade projektidesse muudatused

2

Kas poolikud arendused muutuvad tondilossideks?

3

Pro Kapitali kahjum süvenes esimeses kvartalis 4 miljonini

4

Mainor Ülemiste kinnitas mulluseks puhaskasumiks 12,1 miljonit eurot

5

Kui palju maksab maakütte paigaldus?

6

I kvartalis maksis haritava maa hektar 3500 eurot

Toimetaja valik

alt

Kuidas valida kinnisvara hindajat?

alt

Kinnisvaratehinguid saab edaspidi tõestada üle videosilla

alt

Kinnisvaratehinguid tehakse ka tänases kriisiolukorras