Kortereid antakse üürile 20-30 protsenti odavamalt

1Partner Kinnisvara üüripindade konsultandi Helen Shanki sõnul antakse praegu palju kortereid 20-30 protsenti soodsamalt üürile kui enne eriolukorda.

Kinnisvaraturu ülevaated, Üürimine, Üür, Üürikorterid Tallinnas, Üürikorter, Koroonakriis, Üürnik, Airbnb, Koroonaviirus ja kinnisvaraturg, Üürileping, Helen Shank, Üürikinnisvara, Üüripind, Üürihinnad Tallinnas, City24.ee, 1Partner Kinnisvara, Üüritingimused, Üürikorteri tasuvus, Üüri suurus, Lühiajaline üürimine, Üüri maksmine, Üürile andmine

Helen Shanki kinnitusel on peamine põhjus üldine ebakindlus ning suur hulk korraga üüriturule jõudnud kortereid. “Näiteks lisandusid Airbnb korterid ja paljud üliõpilased andsid oma pinnad ära,” rääkis Shank.

“Erinevalt müügist toimub üüriturul tegelikult senisest märksa aktiivsem tegevus. Ostusoovist on vähemalt ajutiselt saanud üürihuvi, sest paljud ei julge osta, mõnele ei anna pank laenu jne,” ütles Shank ja lisas, et üürimaakleritel on praegu väga palju tööd.

“Üürnikud küsivad päris tihti, kuidas oma olemasolevad lepingud odavamaks muuta. Hinnalangetust küsivad peamiselt need üürnikud, kes seni tasusid maksimumi, näiteks 2-toalise kesklinna korteri eest 700-800 eurot. Samuti on rohkem pihta saanud vanalinna ja väikeste ühetoaliste korterite hinnad. Pikaajaliste rentnike ja mõistliku hinnaga üürijate poolt päris sellist survet pole,” lisas Shank.

1Partneri konsultant toob reaalsed näited viimase kuu tehingutest: “Näiteks 1000-eurose kuuüüriga korteri hind langes 700 peale, et üürnik sisse jääks. 650 euro pealt langes hind 450le, 550 pealt 400le ning 360 eurolt 250le,” ütles Shank.

“Soovitan üürileandjal vähemalt ajutiselt järeleandmisi teha, sest kui elanik välja kolib, siis uuelt niikuinii enam vana hinda ei saa ning vahepeal seisab pind tühjalt. Pigem lepitakse hinnalangetus kokku lühemaks ajaks, näiteks kolmeks kuuks, et see siis perioodi möödudes uuesti üle vaadata,” soovitas Shank.

Kinnisvarakonsultandi sõnul on praegu võimalik korter unistuste hinnaga üürida. “Ühes seni Airbnb jaoks hoitud Kalamaja kortermajas läksid kolmetoalised kaubaks 420 euroga kuus ning huvi oli väga suur,” selgitas Shank.

“Veidi üllatavalt ongi kasvanud üürihuvi suurte, 3-toalist korterite ning langenud väikeste 1-toaliste osas. Suurtes elavad paljud need, kes vastu kevadet oma senise korteri maha müüsid ning ei riski praegu uut osta,” lisas Shank.

Foto: Pixabay

Uusi kodusid uudistati üle saja tuhande külastuse võrra rohkem kui sügisel

14.05.2020

alt
alt

Viljandi vald hakkab kriisi ajal ettevõtjatele krunte müüma

14.05.2020

Sarnased uudised

alt

Üüriturg pole sugugi nii põhjas kui arvatakse

alt

Uuring: üürihindade langusega on selleks korraks kõik

alt

Kas üürileandjad on lahkemaks muutunud?

alt

Korterite hindu ei dikteeri enam müüjad, vaid ostjad

alt

Kriis muudab omanike turu üürnike turuks

alt

Üürida end vaeseks või osta end rikkaks?

alt

Ukraiikingid ei lase Tallinna üüriturul hanguda

alt

Laenamine odavam kui üürimine

alt

Üllatus: Tallinna kalleimad üürikorterid ei asugi Kalamajas

Kõige populaarsemad

1

Kas eelistada kinkelepingut või testamenti?

2

Uusarendused leiavad praegu väga hästi ostjaid

3

Nõmme keskuse areng on sisse saanud uue hoo

4

Merko Ehitus käivitab 130 korteriga Metsatuka arendusprojekti Nõmmel

5

Pirita velodroomist võib saada spordikeskus

6

Ärikinnisvara nõudlus püsib lähiajal madalam

Toimetaja valik

alt

Kuidas koostada kinnisvarakuulutust, mis köidab tähelepanu ja tekitab usaldust?

alt

Kuidas korteri üürilt õigesti makse tasuda?

alt

Kinnisvaraturu struktuurimuutus: korteriomanditehingud jäid kinnisasjade tehingutele alla