5 kodust tegevust, mis aitavad kasulikult aega veeta

Mõnikord võib juhtuda, et kodus peab olema palju rohkem, kui sa ise sooviksid. Olgu siis põhjuseks õues möllav maruilm, liikumist raskendav vigastus või ülemaailmne pandeemia. Mida aga teha, kui tunned, et kõik sarjad on juba vaadatud, kodus olemasolevad raamatud läbi loetud ning toad puhtaks küüritud? Õnneks jagub siiski võimalusi, et sunnitud kodusolek huvitavamalt mööda saata.

Nõuanne, City24.ee, Kodu

Lugemine

Kuigi kodus olevad raamatud võivad olla juba kaanest kaaneni läbi loetud, ei tähenda see, et peaks lugemise lõpetama. Raamatud võib endale mugavalt pakiautomaati tellida, ent e-raamatud on veel üheks suurepäraseks variandiks. Ja kui ei taha e-raamatuid osta, pole probleemi. Elisa Raamat on kasulik rakendus, mis pakub kuutasu eest ligipääsu väga paljudele raamatutele ning ka valitud ajakirjadele. Tallinna keskraamatukogu veab aga tasuta e-raamatute laenutamise programmi ELLU. Laenutada ja nutivahendis või arvutis saavad lugeda kõik, mitte ainult Tallinna elanikud.

Nõuanne, City24.ee, Kodu

Õpi midagi uut

Kui aega on käes liiga palju, on see heaks võimaluseks alustada mõne uue asja õppimisega, mis algul võtab ehk natuke rohkem aega. Variante on väga palju. Võimalik on registreeruda erinevatele kursustele ning koolitustele. Selliseid võimalusi pakuvad mitmed ülikoolid, aga ka erinevad veebiportaalid nagu näiteks Skillshare või Masterclass. Kui sa oled huvitatud millestki omapärasemast, näiteks pokkeri mängima õppimisest või spordiennustuste maailmast, siis on abiks Betsafe kasiino.

Nõuanne, City24.ee, Kodu

Trenn

Kodus aktiivselt tegutsemine võib tunduda keeruline, ent tänu internetile ei ole see võimatu. Omaette kodus olemine võib olla ideaalne võimalus mõne uue spordiala katsetamiseks. Youtube’i ning teistegi videoplatvormide vahendusel on võimalik leida videotreeninguid, mis on mõeldud nii algajatele, kui ka edasijõudnutele. Äkki oleks just nüüd aeg koos elukaaslasega võtta ette tantsusammude õppimine? Või äkki oled alati tahtnud joogaga tegeleda? Ning kui oled kodus ka mõne vigastuse tõttu, leiad kindlasti harjutusi, mis oleksid sulle sobilikud. Füüsiliselt aktiivne olemine aitab kaasa ka paremale meeleolule.

Nõuanne, City24.ee, Kodu

Kokka midagi erinevat

Kiire igapäevaelu juures on keeruline hakata köögis katsetama. Tahaks lihtsalt kindlat ja lihtsat sööki, mida oled varem valmistanud ja mille retsept ei aja juhet kokku. Kui aga aega on rohkem käes, võib see olla suurepäraseks hetkeks, et katsetada uusi retsepte ning kes teab, ehk leiad isegi uue lemmiku! Lastega pered võivad proovida ka laste kaasamist retseptide valikusse. Jalutage näiteks kaupluse köögiviljaosakonnas ja las laps valib välja kõige huvitavama välimusega köögivilja või puuvilja. Koju jõudes sukelduge retseptimaailma, valige välja üks retsept ning vaadake, kuidas see õnnestub. Isegi kui tulemuseks ei ole maailma parim roog, on see kindlasti lõbus ning meeldiv ühistegevus. Ja kui läheb hästi, on ehk juures üks uus toit, mida ka tulevikus proovida.

Nõuanne, City24.ee, Kodu

Avasta minevikku

Kodus olemine võib olla ka hea võimalus teha asju, mille oled ammu unustanud või mille jaoks pole lihtsalt aega olnud. Millal sa viimati kellelegi käsitsi kirjutatud kirja või postkaardi saatsid? See on positiivne üllatus, kui rämpsposti vahel ootab sõbralt saadud kiri või seitsme maa ja mere tagant tulnud postkaart. Kas kuskil kodus on äkki peidus lauamäng, mida pole ammu mänginud? Nüüd on aeg karbilt tolm maha puhuda ja mäng ette võtta. Kui peres on lapsed, on see neile väga omapärane ja äge kogemus aga ka vaid täiskasvanutega mängides on lauamängud toredaks ajaveetmisviisiks. 

Maa-ameti ajalooliste kaartide rakendus uuenes

12.05.2020

alt
alt

Praegu võib olla parim aeg kodu ostmiseks

13.05.2020

Sarnased uudised

alt

Kui palju maksab maakütte paigaldus?

alt

Kuidas mõjutab COVID-19 uusi kodulaene?

alt

Millised tegurid mõjutavad kinnisvara väärtust?

alt

Mille alusel valida kinnisvaramaaklerit?

alt

Kuidas sisustada nõupidamisruum videokonverentside tarbeks õige tehnikaga?

alt

Kuidas valida kinnisvara hindajat?

alt

Millele pöörata tähelepanu eriolukorra ajal kodu ostes?

alt

Kas eriolukord annab õiguse nõuda üürisumma vähendamist?

alt

Mis toimub täna kinnisvara müügimaastikul?

Kõige populaarsemad

1

Riik suurendab väikeelamute omanikele mõeldud rekonstrueerimistoetust

2

Korterimüüjad hoiavad hindu paigal

3

Tallinn ehitab Mustamäele enam kui 120 korteriga sotsiaalhoone

4

Eraklientide käitumine ennustab lööki linnakorteritele

5

Ühistud tõmbavad kulusid alla

6

Kinnisvaratehingute arv kukkus aprillis aastases võrdluses kolmandiku võrra

Toimetaja valik

alt

Kuidas valida kinnisvara hindajat?

alt

Kinnisvaratehinguid saab edaspidi tõestada üle videosilla

alt

Kinnisvaratehinguid tehakse ka tänases kriisiolukorras