Mille eest kaitseb kindlustus koduaias?

Kodukindlustus kaitseb muuhulgas mitmete ootamatute juhtumite eest, millest mõnda ei oska ettegi kujutada. Välihooajal sagenevad õnnetused sageli just koduaias – tihti on need seotud grillimise või tormiga, kuid reaalsed on ka näiteks olukorrad, kus karu lõhub mesitaru või katusetööde käigus hävivad ilutaimed.

Kindlustamine, Annika Mällo, Kodu kindlustamine, City24.ee, Kodukindlustus

ERGO kodukindlustuse tootejuht Annika Mällo soovitab kindlustades täpselt läbi mõelda, kas soovitakse kaitsta ainult kinnisvara või näiteks ka kodus ja aias olevaid asju. „Enamik kodukindlustuspakette sisaldab tulekahju, tormi, üleujutuse, torustiku purunemise ja vandalismi kaitseid. Kõige laiema kaitse saab siis, kui on lisaks valitud koguriskikindlustus, mis katab kõik muud õnnetused, mis pole kindlustustingimustes välistatud.”

ERGO toob välja kuus olukorda, millega koduomanikud võivad alanud välihooajal lisaks klassikalistele õnnetusjuhtumitele silmitsi seista.

Ehitustööde tõttu hävinenud ilutaimed

Paljud koduomanikud rajavad kodu ümber kauni iluaia. Kui purunenud torustiku või ära lennanud katuse tõttu vajab hoone aga ettenägematuid ehitustöid ja seetõttu hävineb maja ümbritsev ilutaimestik, kuulub see kodukindlustuse juhtumi alla ning saab koduomanikule hüvitatud.

Metsloomade tekitatud kahjud koduaias

Metsa lähedal elavad koduomanikud satuvad aeg-ajalt olukordadesse, kus õnnetus on juhtunud metslooma külaskäigu tõttu. Näiteks võib põder lõhkuda koduaia, karu rünnata mesitaru või metskitsed hävitada rookatust. Mägrad ja rebased on aga vahele jäänud suvilatesse uru ehitamisega.

Katki puuritud veetoru

Kevadel võetakse sageli ette kodu värskendamine ja tegeletakse erinevate parandustöödega. Nii sagenevad ka juhtumid, kus kogemata puuritakse läbi veetoru, mis peitis end seina taga.

Koera toidumürgitus

Lisaks kodule soovivad paljud kindlustada oma lemmikloomi. Selleks pakub kaitset lemmikloomakindlustus, mis on abiks siis, kui lemmikloom haigestub, satub õnnetusse, läheb kaduma või kurvemal juhul hukkub. Alati saab ka ise võimalikult palju ära teha, et sõber oleks kaitstud. Näiteks välihooajal veendu, et koer oleks jalutama minnes kindlalt rihma otsas. Koduaias grillides tasub aga silmas pidada, et grillijäägid pole koeratoit.

Lendu läinud katus

Suvehooajal sagenevad tormikahjud. Tugevatele tuultele jäävad pahatihti ette koduhoovil olevad esemed: nii võib grill vahetada asukohta ja saada tugevalt kahjustada või pesukuivatusrest naabri aeda lennata. Mõni koduomanik on tormi tõttu ilma jäänud suisa maja katusest, mis omakorda aias ringi lennates võib maha niita heki ja taimestiku. Kindlasti tasub välihooajal veenduda, et aias poleks midagi niisama ripakil - pane lahtised asjad kuuri alla peitu või majja ära. Seda lisaks tormile ka kriisiajal sagenevate varguste pärast.

Äikesetabamusest kärssama läinud elektrijuhtmed

Suveajal tuleb ette ka õnnetusi välgutabamusest - ohtlikum on olukord siis, kui äike tabab elektrijuhtmeid, pannes need kärssama või halvemal juhul suure leegiga põlema.

Eesti ühe suurima kindlustusseltsi ERGO kahjukäsitlusstatistika kohaselt juhtub õnnetus iga 50. kodukindlustuse kliendiga ja iga 20. liikluskindlustuse kliendiga. Kindlustusstatistika näitab, et kui võimalike liikluskahjude eest end pigem kindlustatakse, siis ligi pooled kodud on täna Eestis kindlustamata.

Foto: Pixabay

Riia lähistel alustas tegevust Baltikumi suurim ostuküla

05.05.2020

alt
alt

Tartu linn kavandab uusi äri- ja eluhooneid Riia ning Jänese tänavatel

06.05.2020

Sarnased uudised

alt

Kodude suurim vaenlane on jätkuvalt vesi

alt

Jääpurikakahjud tasub kinnistuomanik

alt

Hoone ja seadmete kulumine pole kindlustusjuhtum

alt

Kas kindlustus hüvitab tiiki kukkunud robotmuruniiduki?

alt

Kindlustus ei leevenda automaatselt äikesetormist tekkinud kahjusid

alt

Ehitusjärgus või renoveerimist ootava kodu puhul ei tasu kindlustust alahinnata

alt

Eestlased kardavad põlenguid, kuid pooled kodudest on kindlustamata

alt

Üle poole Eesti elanikest ei oma kodus esmaseid tulekustutusvahendeid

alt

Kütteperiood tõstab kodukindlustuse juhtumite arvu pea kolmandiku võrra

Kõige populaarsemad

1

Uus ehitisregister jõudis kasutajate ette

2

Lidli pood kerkib ka Tartu kesklinna

3

Kas eelistada kinkelepingut või testamenti?

4

Uusarendused leiavad praegu väga hästi ostjaid

5

Noblessneri vana miinisadama ikooniline elektrijaam sai uuele elule

6

Ehitusmaht mullu vähenes, nõudlus uute eluruumide järele aga püsib

Toimetaja valik

alt

Kuidas koostada kinnisvarakuulutust, mis köidab tähelepanu ja tekitab usaldust?

alt

Kuidas korteri üürilt õigesti makse tasuda?

alt

Kinnisvaraturu struktuurimuutus: korteriomanditehingud jäid kinnisasjade tehingutele alla