Maxima püüab pidurdada Tartu Lidli ehitust

Samal ajal kui Narvas on Lidli poe ehitus alanud, käib Maxima Eesti kohut, et hoida ära Tartusse Kalda teele Lidli rajamine, kirjutab Tartu Postimees. 

Seadusandlus, Ehitamine, Ärikinnisvara, Tõnis Arjus, Tartu, Kaubanduspinnad Tartus, Lidl, City24.ee, Tartu kaubanduspinnad, Kaubanduspinnad, Maxima, Kadri Valdre

Tartu linnavalitsus otsustas Kalda 29 krundile poehoone püstitamiseks ehitusloa anda märtsis. Eelmisel nädalal aga esitas Maxima Tartu halduskohtule taotluse see ehitusluba tühistada ja kohaldada ka esmast õiguskaitset. Sellega jätkab Maxima vana vaidlust, mis algas detailplaneeringu üle ja mille tuum on väites, et kõnealuses kohas on kaupluste üleküllus.

Maxima ise peab samas kandis kaht poodi: üks on aadressil Kalda 15, teine Kalda 32 – kunagine Sõpruse pood. Sealsamas on ka Selver. «Kinnistu vahetu naabruskond ja Annelinna piirkond on kaubandushoonetest juba üle küllastatud,» seisab kohtukaebuses.

Vana vaidlus ei ole lõppenud, 20. maiks on määratud istung detailplaneeringu vaidluse asjus. Tartu linnavalitsuse õigusteenistuse vanemjurist Kadri Valdre ütles, et esialgse õiguskaitse taotlus pärast ehitusloa väljastamist oli oodatav, ehitusloa tühistamise taotlus siiski üllatas. «Minu arvates on see perspektiivitu vaidlus, õiguslikus mõttes saab detailplaneeringut vaidlustada igaüks objektiivse õiguspärasuse kaitseks, kui linn on millegi vastu eksinud, kuid ehitusluba saab inimene vaidlustada ainult enda õiguste kaitseks, aga ka see kaebus on üldise õiguspärasuse kaitseks,» selgitas Valdre. «Räägitud on, kuidas see rikub konkurentsiõigust ja nende ettevõtlusvabadust.»

Viidatud on ka looduskaitsealustele taimedele, kuid Valdre sõnul näeb iga mööduja, et see on asfaltplats, kus taimi ei ole. «Kui kohus ehitusloa peatab, siis lähiajal poodi ehitada ei saa. Tavaliselt tuleb otsus kuu pärast istungit, edasi saab minna ringkonnakohtusse ja riigikohtusse, kui võitlusvaimu on,» rääkis Valdre. «Kui kohus ehitusluba ei peata, ei ole takistust ehitada, aga see selgub lähiajal.»

Tartu linnaarhitekt Tõnis Arjus ütles, et Lidl on kaalunud ideed rajada pood ka Lina kvartali kõrvale Turu tänava äärde, seal veel ehitamisest rääkida ei saa, ja ka Tammelinna K-Rauta kaupluse piirkonda, kuid pole teadaolevalt sobivat krunti leidnud.

Lidl kommentaari ei andnud. Septembriski oli nende seisukoht, et pooleliolevaid kohtuvaidlusi nad ei kommenteeri. 

Allikas: BNS

Foto: Pixabay

Pangalaenuta jäänud korteriühistud saavad edaspidi riigilt abi küsida

27.04.2020

alt
alt

Olulise Tallinna liiklussõlme ehitus saab lõpuks hoo sisse

27.04.2020

Sarnased uudised

alt

A. Lauteri tänavale kavandatakse kõrghoonet

alt

Patarei Merekindluse hoovid saavad 5000-ruutmeetrise klaaskatuse

alt

Tallinna kerkib järjekordne pilvelõhkuja

alt

Tallinnas algas Eesti esimese rohekõrghoone ehitus

alt

Viljandi linnavalitsus andis spaahotellile ehitusloa

alt

Rotermann valmib 2021

alt

Mainor ehitab Ülemistele 17 miljoni eurose hariduskompleksi

alt

YIT alustab uue hipodroomi ehitust Tuulasse

alt

Hampton by Hiltoni hotell sai linnalt ehitusloa

Kõige populaarsemad

1

Tartu Kandi arenduses peeti kahekordset sarikapidu

2

III kvartali kinnisvaraturu aktiivsus oli kõrgem kui mullu

3

Uus parkimisnorm on löök koduostja rahakotile

4

Esimesel poolaastal vähenesid Eestis ehitusmahud 2 protsenti

5

Enim vargusi pannakse toime lukustamata ukse või lahtise akna kaudu

6

Patarei Merekindluse arhitektuurikonkursi võitis ideekavand „Taevakaar“

Toimetaja valik

alt

5 asja, millele uut kodu valides tähelepanu pöörata

alt

Kuidas valida kinnisvara hindajat?

alt

Kinnisvaratehinguid saab edaspidi tõestada üle videosilla