Kuidas nutikalt sisustada väikest elutuba?

Omades väiksemat korterit või maja võib sisustamine tunduda keerulisem kui muidu - kuidas mahutada tuppa kõik vajalik ilma, et tuba näeks välja segamini ning kuidas säilitada ruumis tänapäevane minimalistlikkus? Väikese elutoa kujundamine peaks olema mõnes mõttes kui visuaalne manipuleerimine - kaval mäng ruumi ning selles paiknevate esemete ja värvide vahel. Nii on võimalik mõjutada meie ruumi taju ja tunnetust, samal ajal jättes väike elutuba hubaseks ja stiilseks.

Sisuturundus, Kodudisain, Elutoa sisustamine, Kaup24, Kodukujundus, Kuidas sisustada elutuba, Mööbel, Kodukujundusideed, Mööbli valimine

Kasuta läbipaistvaid ja heledaid värve

Heledad ja ühevärvilised sisustuselemendid panevad meid automaatselt tajuma ruumi avaramalt, kui see tegelikult on. Eriti on oluline seda tehnikat kasutada suuremate pindade ja elementide puhul - seinad, põrandad, diivanid, kapid jne. Isegi kui eelistad diivanite ja tugitoolide puhul siiski mustreid, tasuks seda ikkagi teha neutraalsetes ja heledates toonides. Kui võimalik, tuleks leida mööbel, kus on kasutatud läbipaistvaid materjale nagu näiteks klaas või akrüül.

Kasuta minimalistlikuma disainiga mööbliesemeid

Igasse elutuppa kuulub üldiselt diivan, kapid, tugitoolid, vaibad ja muud sisustuselemendid, mis on oma olemuselt suured. Avarama mulje jätmiseks peaksid pöörama täheleapnu sellele, et nende konstruktsioon oleks lihtne  ja värvid neutraalsed - vastupidiselt valitud mööbel võib tunduda toasolijale massiivne. Hea nipp on kasutada jalgadega mööblit - näiteks sellised diivanid ja kapid, mis ei ole tervenisti vastu põrandat, tekitavad elutoas õhulisema ja ruumilisema mulje. Ruumi aitavad säästa ka näiteks nurgadiivanid, mis tekitavad koheselt ruumi keskpaika rohkem ruumi - tutvu näiteks nendega siit . Kui oled otsimas elutuppa vaipa, tuleks eelistada neid suuremate mõõtudega ja heledates toonides, mis sobivad seinte värvidega. Kindlasti tasub piirduda ühe vaibaga - vastasel juhul võib jätta üleni kaetud põrand ruumist täistuubitud mulje.

Eelista mitmeotstarbelisi elemente

Kui võimalik, siis proovi erinevaid sisustuselemente omavahel ühendada. Näiteks kui Sinu elutoas on suur aknalaud, võid selle katta pehme katte ja dekoratiivpatjadega, muutes see diivani asenduseks ning samal ajal hoides kokku ruumi ja muret diivani leidmise pärast. Kui Sinu kodus esineb palju esemeid, mis igapäevaselt otsest kasutust ei leia, tasub soetada endale hoiukastid ning need omakorda muuta toolideks. Kokkupandavaid laudu ja toole on ülimalt kerge kõrvale panna ja hoiustada mujal nii, et saad seda iga hetk uuesti kasutada. Kasulikud on ka diivanid, mille sisemust saab kasutada kui panipaika, kus hoiustada näiteks tekid, linad ja padjad - selleks saad erinevate diivanitega tutvuda näiteks Kaup24 veebipoes.

Kasuta praktilisi aksessuaare

Samuti on mõistlik aksessuaaridega sisustada tuba just pidades meeles praktilisust - näiteks küünlad, rahakassad, padjad, väikesed karbid jne. Hea nipp on kasutada toas peegleid või peegliga aksessuaare - nendel on ruumi avardav ja sära andev effekt. Eriti mõjub see hästi akna läheduses, sest peeglile minev valgus peegeldub üle toa, muutes tuba valgemaks ja avaramaks. Kui toas on siiski vähe valgust, tasub lampide valimisel eelistada seinalampe.

Kasuta kardinaid teadlikult

Kui Sul on kodus suured aknad, on need kindlasti toa eeliseks. Sellisel juhul ei pea neid suurte ja paksude kardinatega katma - las loomulik valgus tuleb sisse. Kui kõrvalised pilgud ikkagi häirivad, siis tasub soetada heledates toonides (soovitavalt seintega samas või sarnases toonis) päevakardinad. Kardinapuud ise aga peaksid akendest paiknema paarkümmend sentimeetrit aknaraamist kõrgemal ning kardinad ulatuma kuni maani.

Kasuta riiuleid

Kuigi tuleks väikese ruumi puhul mõelda vertikaalselt, kuna kõrgustesse jäetud vaba ruum tekitab toast avarama mulje, siis  ei ole soovituslik ka üleliia madalamates kohtades sisustada. Valides riiulit, tasub tegelikult üldsegi seda valida põrandast laeni või seinast seina. Kuigi tegu on ülimalt suure sisustuselemendiga, tekitab see visuaalse efekti justkui seinad ja lagi oleks kaugemal kui tegelikult. Kindlasti ei tasu kappe või riiuleid üleliia sisustada, vaid asetada sinna paar praktilisemat eset.

Too tuppa taimed

Lillede ja taimede rohelisus tekitab hetkega tuppa avarama mulje, olles ise suurepärased täiendused Sinu elutoa interjööri. Lisaks on võimalik lillede ja taimede puhul võimalik ka mängida pottide ja vaasidega, andes heledatele toonidele juurde värvi ja kirevust. Kui päris lillede eest hoolitsemine tundub Sinu jaoks kui tüütu kohustus, võid kasutada kunstlilli.

Head sisustamist!

Kinnisvaraturul toimuvad korterite hinnamuutused praegu veel aeglaselt

24.04.2020

alt
alt

Maa-amet tellib 300 000 euroga Rail Balticu kinnisasjade hindamist

27.04.2020

Sarnased uudised

alt

Kuidas luua kodus mugav töökoht väiksema eelarvega?

alt

Kuidas valida elutoa diivanit?

alt

Kas Sina oled hooliv kodusisustaja?

alt

Kuidas sisustada säästlikult, ent samas praktiliselt?

alt

Kuidas plokiahela tehnoloogia kinnisvarasektorit muudab

alt

Kuidas valida ja soetada koju uus köök?

alt

Elamuarenduse trende põhjanaabrite elamumessilt

alt

Eestimaalased on senisest rohkem kodukaunistusele ja aiatöödele pühendunud

alt

Kuidas veenduda kummuti ohutuses?

Kõige populaarsemad

1

Segased signaalid kinnisvarasektoris

2

Kui palju kinnisvara Eestis kingitakse?

3

Startis sügise suurim valmismajade kampaania

4

Kuidas valida elutoa diivanit?

5

Mis on väikese korteriühistu aruandluses teisiti?

6

Invego rajab Tiskreoja elurajooni juurde ulatusliku ridaelamukompleksi

Toimetaja valik

alt

5 asja, millele uut kodu valides tähelepanu pöörata

alt

Kuidas valida kinnisvara hindajat?

alt

Kinnisvaratehinguid saab edaspidi tõestada üle videosilla