Luuslangi kodud ei ole kummalise, vaid hoopis loogilise nimega projekt

Liveni loovjuht Alina Kester selgitab, miks Luuslangi kodud ei ole kummalise, vaid hoopis loogilise nimega projekt.

Sisuturundus, Uusarendused, Alina Kester, Luuslangi kodud, Liven, Korterite müük Tallinnas, Liven Kinnisvara, Uued korterid Tallinnas, Luuslangi, Korterite müük

Luuslangi kodud. See ei ole just tavapärane nimi. Millest selline valik?

Tegelikult ei saanud see projekt muidugi alguse nimest, vaid ikkagi sisust. Me tundsime, et 90ndatel tekkinud mõtteviis, kus lõputud tööpäevad ja välja võtmata puhkus oli auasi, on mõnes mõttes möödunud. Inimesed (muuhulgas ka meie, Livenis) saavad aru, et puhkamine ja rahulikult võtmine ei ole ainult osa elust, vaid ka osa edust.

Kui meil avanes võimalus luua Harku järve lähedale uute kodude piirkonda, tundsime ära, et just siia saame luua need kodud, kuhu inimesed saavad pärast tühjaks töötamist tulla, end korralikult välja puhata ja metsa all jalutamas käia. Niiöelda jalad seinale lüüa.

Aga siiski. Luuslangi?

See minevikuhõnguline sõna oli jah tihedamini kasutuses pigem Lutsuaegses maailmas. Aga see kõlab piisavalt huvitavalt ja võtab meie arvates rahulikult võtmise ambitsiooni kenasti kokku. Kodu ei pea olema su teine töö, vaid koht, kus sa saad madala pulsiga normaalselt elada, lapsi kasvatada ja ennast hästi tunda. Luuslanki lüüa. Sisuliselt me tahame, et sa tunneks end nagu suvilas. Aga siin ei pea katust parandama.

Kuidas see "luuslank" siis lisaks nimele väljendub?

Hea küsimus. See on tegelikult mitmetahulisem ja ma alustaks isegi kaugemalt. Me teadsime, et tahame luua elukohta, mis pakuks inimesele rahulikku olemist. See tundus nii õige mõte, et otsustasime korraldada arhitektuurikonkursi. Kodude puhul, mis asuvad kesklinnas väljas, ei ole konkursi korraldamine sugugi tavapärane. Konkursi võitis Kadarik Tüür Arhitektide töö, mis meie hinnangul sobib kõige paremini selliseks looduslähedaseks, rahulikuks eluks.

Luuslanki tulevad kolme- ja neljakorruselised hubased majad, mille vahel on suur hooviala. Sellised, kus oleks hubane olla ja elada ja muidugi – luuslanki lüüa.

Sa mainisid mitu korda "hubane". Mida peab tegema, et üldse luua hubast piirkonda?

Selle saab kokku võtta väga lihtsalt – eraldatus ja loomulik valgus. Praktikas tähendab see näiteks mast algavaid aknaid, ‘õhulisi’ klaasrõdusid ja terrasse, mis liiguvad nö. kodust edasi välisõue. Teiselt poolt annab eraldatud hooviala piisavalt privaatse tunde, et see hubasus päriselt tekiks.

Hiljuti avaldatud uuringu järgi on Liven Eesti TOP3 mainekatest arendajatest. Samas te ei ole väga tuntud. Miks keegi teist midagi ei tea?

Ma sellel tuntusel isegi liiga pikalt ei peatuks, sest tuntus ei ole meile oluline eesmärk olnud. Ma ütleks, et me oleme selline õnnelik ettevõte, kelle loodud kodud on inimestele meeldinud. Mida see tähendab? Nad soovitavad meid teistele ja säästavad meid uute projektide puhul suurtest reklaamikampaaniatest. Iga järgmise maja valmimisega soovitajate arv jälle kasvab. Ja tuntus – eks iga asi omal ajal.

Üks hea lugu. Mõned aastad tagasi saatsime ühe arengufaasis oleva maja tutvustuse 4-le inimesele. Et vaadake, kuidas tundub. Tagasi tuli 5 huvilist. Jah, soovitamine on igal juhul tähtsam kui tuntus.

Liveni slogan on “Loome hingega kodusid”. Iga kord, kui seda loen, mõtlen, et kuidas üks arendaja suudab minu kodule hinge anda?

See on väga hea tähelepanek. Tegelikult me üksi ei suudagi. Liven on algusest peale liikunud suunas, et luua kodusid tulevaste elanikega koos. Ühelt poolt on muidugi meie enda töö luua väga häid planeeringuid, otsida uusi sisekujunduslahendusi, mõtestada hoove lähtuvalt inimeste vajadustest ja nii edasi. See tähendab väga põhjalikku eeltööd, aga nüüd tuleb sama oluline osa – kuulamine. Liveni parimad kliendid on juba eos oma uue kodu fännid. Meie ülesanne on anda neile konkreetseid valikuid ja neid aidata. Et sa valiksid oma elule kõige optimaalsema planeeringu, kõige sobivama sisekujunduslahenduse, mõne lisa (Luuslangi puhul näiteks kas sauna, walk-in garderoobi või majapidamisruumi). Ja kui see kõik läbi saab ja kolid sisse koju, mis on just sinu jaoks loodud, siis on seal lihtsam hingega elada. Nii me loomegi hingega kodusid. Koos tulevaste elanikega.

Nii et kõik Luuslangi hingega kodusid ostma?

Ei-ei, see ei oleks kuidagi mõistlik, kui ma niimoodi ütleks. Pigem ma soovitan tutvuda Luuslangiga meie kodulehel ja huvist märku anda. Näiteks jätta e-mail, sest siis saab juba arenduse algusfaasis Luuslangi kodudest infot ja on aega rahulikult valida õige kodu ja õige kujundus. Ja muidugi, puhake ka vahepeal. Kodu valimine ei tohiks muutuda täiskohaga tööks.

luuslangi.liven.ee

Eften Capital plaanib laiendada Viljandis Uku kaubanduskeskust

22.04.2020

alt
alt

Bonava alustab Uus-Mustamäe teise etapi ehitusega

23.04.2020

Sarnased uudised

alt

Bonava alustab Uus-Mustamäe teise etapi ehitusega

alt

Uus-Veerenni - Tallinna kesklinna suurim terviklik elamuarenduse ala

alt

Ainulaadne ÖÖD – investeering, mis tasub end kahe aastaga

alt

Uus-Mustamäe – kaasaegseim elupiirkond Mustamäel

alt

Skyline Residence pakub parimaid linnavaateid

alt

Koidu Kodu: Mõnus elu Uues Maailmas

alt

Vali täisväärtuslikum elu suurlinna äärses uuselamus

alt

Ehitus algas! Vaata, millised eksklusiivsed korterid on saadaval

Kõige populaarsemad

1

Kas eelistada kinkelepingut või testamenti?

2

Uusarendused leiavad praegu väga hästi ostjaid

3

Nõmme keskuse areng on sisse saanud uue hoo

4

Merko Ehitus käivitab 130 korteriga Metsatuka arendusprojekti Nõmmel

5

Pirita velodroomist võib saada spordikeskus

6

Ärikinnisvara nõudlus püsib lähiajal madalam

Toimetaja valik

alt

Kuidas koostada kinnisvarakuulutust, mis köidab tähelepanu ja tekitab usaldust?

alt

Kuidas korteri üürilt õigesti makse tasuda?

alt

Kinnisvaraturu struktuurimuutus: korteriomanditehingud jäid kinnisasjade tehingutele alla