Kohus keelas Viljandi randa teise spaahotelli rajamise

Kaks aastat kestnud kohtuvaidluse järel tuli otsus, et teist spaahotelli Viljandi randa kavandama hakata ei tohi ning linnavalitsus peab ta kohtusse kaevanud kahele kodanikule maksma ligi 9000 eurot kohtukulude eest, kirjutab Sakala. 

Ärikinnisvara, Viljandi veekeskus, Viljandi hotellid, Madis Timpson, Toomas Uustalu, Viljandi majutusasutused, Majutus Viljandis, Viljandi spaa, Viljandi

«Kõik need väited, millega me detailplaneeringu tühistamist nõudsime, leidsid kohtus rahuldamist,» lausus kohtuvaidluses oma Järve tänava kinnistu omanikust isa esindanud Toomas Uustalu.

Viljandi linnapea Madis Timpson nentis pärast kohtuotsuse läbilugemist, et linn oli otsuseid tehes liiga palju usaldanud riigiameteid. Protsessiga riigikohtusse minekul ei näinud ta mõtet. Ringkonnakohtu otsus jõustus 16. aprillil.

Kui esimese astme kohus jäi seisukohale, et linn on teinud randa kuuekorruselist spaahotelli lubades küll vigu, aga seda otsust ei pea tühistama, siis ringkonnakohtunik leidis, et detailplaneering tuleb tühistada ja linn peab kahele kohtusse läinud Järve tänava kinnistuomanikule kõik kohtukulud tasuma. See summa on Uustalu sõnul ligi 9000 eurot.

Olulisemate eksimustena leidis kohus, et kahe kõrvuti asetseva spaahotelli kumulatiivset mõju ei ole kaalutud, planeeringu lahenduse eelhinnangut ei ole koostatud, planeering on vastuolus Viljandi maastikukaitseala kaitsekorralduskavaga ning muinsuskaitse eritingimusi ei ole nõuetekohaselt kooskõlastatud ja detailplaneering ei ole eritingimustega kooskõlas.

Linnapea Madis Timpson meenutas, et kui 2014. aastal alustati planeeringu koostamist, taheti seda esmalt järvele lähemale ehitada, kuid siis nihutati ehitusalust pinda kaldajoonest eemale ja linnale lähemale. «Selle kohta andsid oma nõusoleku kaks asjasse puutuvat riigiasutust. Nüüd sedastab kohus, et oleks pidanud uue keskkonnamõjude strateegilise hindamise tegema,» nentis Timpson, kelle hinnangul oli just see osa kohtuotsusest kõige määravam.

Tema sõnul usaldas linnavalitsus riigiameteid, sest teisiti poleks ka võimalik.

Kahe võimaliku suure spaahotelli kõrvuti asetsemises nägid mõned kohalikud elanikud oma tavaelu suurt häirimist, linnavalitsus aga investeeringuid ja piirkonna arengut. 

Allikas: BNS

Tallinn ehitab trammitee Vanasadamani

22.04.2020

alt
alt

Suvilaga on praegu võimalik head raha teenida

22.04.2020

Sarnased uudised

alt

EfTEN Real Estate Fund 4 ostis Riias suure logistikakeskuse

alt

Kolmanda MotorCenteri sarikapidu tähistanud YIT kavandab juba uut auto-moto ärihoonet

alt

Äripindade allahindlused said selleks korraks läbi

alt

Tartu Kandi arenduses peeti kahekordset sarikapidu

alt

Seli müüs Danske peahoone Bigbankile

alt

A. Lauteri tänavale kavandatakse kõrghoonet

alt

DEPO avab Tallinnas Eesti suurima aia- ja ehituskaupade poe

alt

Lumi Capital avas logistikakinnisvarale keskenduva ärisuuna

alt

Swedbanki peakontor kolib Hipodroomi kvartalisse

Kõige populaarsemad

1

Segased signaalid kinnisvarasektoris

2

Kui palju kinnisvara Eestis kingitakse?

3

Startis sügise suurim valmismajade kampaania

4

Kuidas valida elutoa diivanit?

5

Mis on väikese korteriühistu aruandluses teisiti?

6

Invego rajab Tiskreoja elurajooni juurde ulatusliku ridaelamukompleksi

Toimetaja valik

alt

5 asja, millele uut kodu valides tähelepanu pöörata

alt

Kuidas valida kinnisvara hindajat?

alt

Kinnisvaratehinguid saab edaspidi tõestada üle videosilla