Kohus keelas Viljandi randa teise spaahotelli rajamise

Kaks aastat kestnud kohtuvaidluse järel tuli otsus, et teist spaahotelli Viljandi randa kavandama hakata ei tohi ning linnavalitsus peab ta kohtusse kaevanud kahele kodanikule maksma ligi 9000 eurot kohtukulude eest, kirjutab Sakala. 

Ärikinnisvara, Viljandi veekeskus, Viljandi hotellid, Madis Timpson, Toomas Uustalu, Viljandi majutusasutused, Majutus Viljandis, Viljandi spaa, Viljandi

«Kõik need väited, millega me detailplaneeringu tühistamist nõudsime, leidsid kohtus rahuldamist,» lausus kohtuvaidluses oma Järve tänava kinnistu omanikust isa esindanud Toomas Uustalu.

Viljandi linnapea Madis Timpson nentis pärast kohtuotsuse läbilugemist, et linn oli otsuseid tehes liiga palju usaldanud riigiameteid. Protsessiga riigikohtusse minekul ei näinud ta mõtet. Ringkonnakohtu otsus jõustus 16. aprillil.

Kui esimese astme kohus jäi seisukohale, et linn on teinud randa kuuekorruselist spaahotelli lubades küll vigu, aga seda otsust ei pea tühistama, siis ringkonnakohtunik leidis, et detailplaneering tuleb tühistada ja linn peab kahele kohtusse läinud Järve tänava kinnistuomanikule kõik kohtukulud tasuma. See summa on Uustalu sõnul ligi 9000 eurot.

Olulisemate eksimustena leidis kohus, et kahe kõrvuti asetseva spaahotelli kumulatiivset mõju ei ole kaalutud, planeeringu lahenduse eelhinnangut ei ole koostatud, planeering on vastuolus Viljandi maastikukaitseala kaitsekorralduskavaga ning muinsuskaitse eritingimusi ei ole nõuetekohaselt kooskõlastatud ja detailplaneering ei ole eritingimustega kooskõlas.

Linnapea Madis Timpson meenutas, et kui 2014. aastal alustati planeeringu koostamist, taheti seda esmalt järvele lähemale ehitada, kuid siis nihutati ehitusalust pinda kaldajoonest eemale ja linnale lähemale. «Selle kohta andsid oma nõusoleku kaks asjasse puutuvat riigiasutust. Nüüd sedastab kohus, et oleks pidanud uue keskkonnamõjude strateegilise hindamise tegema,» nentis Timpson, kelle hinnangul oli just see osa kohtuotsusest kõige määravam.

Tema sõnul usaldas linnavalitsus riigiameteid, sest teisiti poleks ka võimalik.

Kahe võimaliku suure spaahotelli kõrvuti asetsemises nägid mõned kohalikud elanikud oma tavaelu suurt häirimist, linnavalitsus aga investeeringuid ja piirkonna arengut. 

Allikas: BNS

Tallinn ehitab trammitee Vanasadamani

22.04.2020

alt
alt

Suvilaga on praegu võimalik head raha teenida

22.04.2020

Sarnased uudised

alt

Ettevõtted otsivad võimalust bürooruumide ristkasutuseks

alt

5 asja, mille arvelt ei tohiks kontorit valides kokku hoida

alt

Ärikinnisvara nõudlus püsib lähiajal madalam

alt

Pirita velodroomist võib saada spordikeskus

alt

Lidli pood kerkib ka Tartu kesklinna

alt

Uue pilvelõhkuja ankurrentnikuks saab Coop

alt

Algatati Estiko Grupi arendatava ärikvartali planeering

alt

Tartu kavandab Turu tänavale uut kaubandushoonet

alt

Kodukontor on tore küll, aga kes katab kulud?

Kõige populaarsemad

1

Kas eelistada kinkelepingut või testamenti?

2

Uusarendused leiavad praegu väga hästi ostjaid

3

Nõmme keskuse areng on sisse saanud uue hoo

4

Merko Ehitus käivitab 130 korteriga Metsatuka arendusprojekti Nõmmel

5

Soodsa üürihinna nautimise asemel tasub tegeleda kodu ostmisega

6

Pirita velodroomist võib saada spordikeskus

Toimetaja valik

alt

Kuidas koostada kinnisvarakuulutust, mis köidab tähelepanu ja tekitab usaldust?

alt

Kuidas korteri üürilt õigesti makse tasuda?

alt

Kinnisvaraturu struktuurimuutus: korteriomanditehingud jäid kinnisasjade tehingutele alla