Kohus keelas Viljandi randa teise spaahotelli rajamise

Kaks aastat kestnud kohtuvaidluse järel tuli otsus, et teist spaahotelli Viljandi randa kavandama hakata ei tohi ning linnavalitsus peab ta kohtusse kaevanud kahele kodanikule maksma ligi 9000 eurot kohtukulude eest, kirjutab Sakala. 

Ärikinnisvara, Viljandi veekeskus, Viljandi hotellid, Madis Timpson, Toomas Uustalu, Viljandi majutusasutused, Majutus Viljandis, Viljandi spaa, Viljandi

«Kõik need väited, millega me detailplaneeringu tühistamist nõudsime, leidsid kohtus rahuldamist,» lausus kohtuvaidluses oma Järve tänava kinnistu omanikust isa esindanud Toomas Uustalu.

Viljandi linnapea Madis Timpson nentis pärast kohtuotsuse läbilugemist, et linn oli otsuseid tehes liiga palju usaldanud riigiameteid. Protsessiga riigikohtusse minekul ei näinud ta mõtet. Ringkonnakohtu otsus jõustus 16. aprillil.

Kui esimese astme kohus jäi seisukohale, et linn on teinud randa kuuekorruselist spaahotelli lubades küll vigu, aga seda otsust ei pea tühistama, siis ringkonnakohtunik leidis, et detailplaneering tuleb tühistada ja linn peab kahele kohtusse läinud Järve tänava kinnistuomanikule kõik kohtukulud tasuma. See summa on Uustalu sõnul ligi 9000 eurot.

Olulisemate eksimustena leidis kohus, et kahe kõrvuti asetseva spaahotelli kumulatiivset mõju ei ole kaalutud, planeeringu lahenduse eelhinnangut ei ole koostatud, planeering on vastuolus Viljandi maastikukaitseala kaitsekorralduskavaga ning muinsuskaitse eritingimusi ei ole nõuetekohaselt kooskõlastatud ja detailplaneering ei ole eritingimustega kooskõlas.

Linnapea Madis Timpson meenutas, et kui 2014. aastal alustati planeeringu koostamist, taheti seda esmalt järvele lähemale ehitada, kuid siis nihutati ehitusalust pinda kaldajoonest eemale ja linnale lähemale. «Selle kohta andsid oma nõusoleku kaks asjasse puutuvat riigiasutust. Nüüd sedastab kohus, et oleks pidanud uue keskkonnamõjude strateegilise hindamise tegema,» nentis Timpson, kelle hinnangul oli just see osa kohtuotsusest kõige määravam.

Tema sõnul usaldas linnavalitsus riigiameteid, sest teisiti poleks ka võimalik.

Kahe võimaliku suure spaahotelli kõrvuti asetsemises nägid mõned kohalikud elanikud oma tavaelu suurt häirimist, linnavalitsus aga investeeringuid ja piirkonna arengut. 

Allikas: BNS

Tallinn ehitab trammitee Vanasadamani

22.04.2020

alt
alt

Suvilaga on praegu võimalik head raha teenida

22.04.2020

Sarnased uudised

alt

Millised muutused toimuvad büroopindadega?

alt

Kas allüürimine oleks lahendus?

alt

Avati Eesti esimene hübriidhotell Oru Hub Hotell

alt

Viljandi vald hakkab kriisi ajal ettevõtjatele krunte müüma

alt

Ärimaa hind oli mullu viimase kümnendi rekordtasemel

alt

Kuidas sisustada nõupidamisruum videokonverentside tarbeks õige tehnikaga?

alt

Märts viis majutusettevõtetest üle poole turistidest

alt

Riia lähistel alustas tegevust Baltikumi suurim ostuküla

alt

Tallinna Vanasadamas sai nurgakivi kruiisiterminal

Kõige populaarsemad

1

Riik suurendab väikeelamute omanikele mõeldud rekonstrueerimistoetust

2

Korterimüüjad hoiavad hindu paigal

3

Tallinn ehitab Mustamäele enam kui 120 korteriga sotsiaalhoone

4

Eraklientide käitumine ennustab lööki linnakorteritele

5

Ühistud tõmbavad kulusid alla

6

Kinnisvaratehingute arv kukkus aprillis aastases võrdluses kolmandiku võrra

Toimetaja valik

alt

Kuidas valida kinnisvara hindajat?

alt

Kinnisvaratehinguid saab edaspidi tõestada üle videosilla

alt

Kinnisvaratehinguid tehakse ka tänases kriisiolukorras