Lasnamäe veerele kerkib uus kaubandushoone, ankurrentnikuks on Prisma

Sel nädalal alustasid Hammerhead OÜ ja Eventus Kinnisvara OÜ Tallinnas Lasnamäe veerel uue, 6000 ruutmeetri suuruse pinnaga kaubandushoone ehitust. Aadressil Linnamäe tee 95 kerkiva hoone ankur-rentnikuks on Prisma Peremarket, keskus avatakse plaanide kohaselt 2021. aasta sügiseks.

Ärikinnisvara, Hammerhead OÜ, Eventus Ehitus OÜ, Prisma, Teemu Kilpiä, City24.ee, Kaubanduspinnad, Kaubanduskeskused, Eventus Kinnisvara OÜ, Kaubanduspinnad Tallinnas, Allan Kool, Kaubanduspindade üür, Lasnamäe, Prisma Peremarket, Restate Property Advisors, Kaubanduskeskused Tallinnas

"Lasnamäe taga paiknev piirkond on viimastel aastatel jõudsasti arenenud. Seal on arenduses kaubandus-, lao- ja teeninduspindadega Priisle Äripark, samuti on juba valmis ja veel kerkimas mitmed uued korterelamud, mis näitab selle kasvavat populaarsust elurajoonina," märkis Hammerhead OÜ juhatuse esimees Allan Kool. Uus kaubandushoone kerkib pikalt tühjalt seisnud kinnistule, mis asub kahe suure tee ristmikul. "Strateegiliselt on see väga hea asukoht, mis peaks hoone atraktiivsust tõstma nii tulevastele kauplejatele kui klientidele," ütles Kool.

Prisma Peremarketi tegevdirekori kt Teemu Kilpiä sõnul on tänases olukorras uue kaupluse ehitamisega alustamine märgiline otsus. "Oleme veendunud, et Eesti majandus suudab kriisi järgselt kiiresti taastuda ning teeme omalt poolt pingutusi selleks, et see nii läheks. Selle projektiga alustades tagame esimeses järgus tööd ehitussektori töötajale ning hilisemalt ka oma ala tugevatele jaekaubanduse spetsialistidele," ütles Kilpiä. Uue kaupluse avamine Tallinnas Linnamäel on osa Prisma Peremarketi lähiaastate laienemisplaanidest Eestis. Kokku on hetkel plaanis kümne uue kaupluse avamine.

Eventus Ehituse poolt püstitatava kaubandushoone esimesele korrusele on lisaks 4000-ruutmeetrisele Prisma supermarketile planeeritud apteek ja restoran, hoone teisele korrusele tulevad bürooruumid ja parkla. Koos keskuse ees oleva parklaga rajatakse kokku 166 parkimiskohta. Investeeringute kogumaht ulatub ligi 7,7 miljoni euroni, mis ei sisalda käibemaksu.

Lisaks rekonstrueerib arendaja projekti raames Ussimäe tee ja Linnamäe tee ristmiku, kuhu ehitatakse korralikud ohtussaared, ülekäigurajad, rajatakse uus valgustus ja kergliiklusteed. "Selle investeeringu suurusjärk on 120 000 eurot," ütles Kool ja lisas, et selline investeering arendaja poolt on vajalik, sest korralik ja kaasaegsetele nõuetele vastav infrastruktuur on iga piirkonna konkurentsieelis.

Piirkonna arenguvajadust näitab seegi, et rajatava keskuse ümber paiknevate teede parandamisse panustavad lähiaastatel nii riik kui Tallinna linn. Väo liiklussõlme rekonstrueerimise käigus rajatakse etapiti Rahu tee, mis viib Peterburi teelt Ussimäe tee ja Linnamäe tee ristmikuni. Selle teelõigu projekteerimiseks on 2020. aasta linnaeelarves ette nähtud 800 000 eurot.

Kaubandushoone arendajateks on Hammerhead OÜ ja Eventus Kinnisvara OÜ, ehitustööde peatöövõtjaks on Eventus Ehitus OÜ, rendipindadega tegeleb Restate Property Advisors.

Foto: Hammerhead

Muutused kaubanduskeskustes on ilmselt paratamatud

17.04.2020

alt
alt

Haritava maa hind püsis mullu kasvutrendis

17.04.2020

Sarnased uudised

alt

Ärikinnisvara nõudlus püsib lähiajal madalam

alt

Pirita velodroomist võib saada spordikeskus

alt

Lidli pood kerkib ka Tartu kesklinna

alt

Uue pilvelõhkuja ankurrentnikuks saab Coop

alt

Algatati Estiko Grupi arendatava ärikvartali planeering

alt

Tartu kavandab Turu tänavale uut kaubandushoonet

alt

Kodukontor on tore küll, aga kes katab kulud?

alt

Tallinna Sadam avas D-terminali parkimismaja

alt

Mapri ehitab Pärnu maantee vanast tööstushoonest büroo

Kõige populaarsemad

1

Uue pilvelõhkuja ankurrentnikuks saab Coop

2

Uutele hoonetele peab paigaldama elektriautode laadimistaristu

3

Lasnamäele rajatakse Tondiraba park

4

Luksustooted käivad paljudele uusarenduste asukatele üle jõu

5

Pärnus sai nurgakivi ajaloo kalleim kortermaja

6

Eluasemelaenude kasvu tõukab tagant suur nõudlus

Toimetaja valik

alt

Kuidas koostada kinnisvarakuulutust, mis köidab tähelepanu ja tekitab usaldust?

alt

Kuidas korteri üürilt õigesti makse tasuda?

alt

Kinnisvaraturu struktuurimuutus: korteriomanditehingud jäid kinnisasjade tehingutele alla