Pirita soovib lõpetada Merivälja muuli detailplaneeringu

Pirita linnaosa valitsus saatis Tallinna linnaplaneerimise ametile ettepaneku tunnistada Ranna tee 1 kinnistu ja lähiala detailplaneeringu koostamine kehtetuks.

Linnauuendus, Ärikinnisvara, Pirita, Fausto Capital OÜ, Merivälja muul, Pirita linnaosa valitsus, Detailplaneering, Merivälja, Tõnis Liinat

"Ranna tee 1 kinnistu ja lähiala detailplaneeringu koostamine algatati ligi viis aastat tagasi. Detailplaneeringu menetlus on veninud ebamõistlikult pikaks ja selle käigus oleme tõdenud, et algatamise korralduses antud lähteseisukohtade ja lisatingimustega ei ole planeeringu lahendus ikka veel päris kooskõlas," kirjutas Pirita linnaosa vanem Tõnis Liinat.

Ta lisas, et Pirita seltsid on korduvalt esitanud põhjendatud vastuväiteid ja seisukohti detailplaneeringu kohta ning eksperdid on andnud hinnanguid keskkonna kohta, samuti on linnaosas elanike suur vastuseis Ranna tee 1 kinnistu ja lähiala arendamisele sadamaks.

"Arvesse võttes eelnevat ja linnaosa varasemaid seisukohti, tegi Pirita linnaosa valitsus linnaplaneerimise ametile ettepaneku tunnistada Ranna tee 1 kinnistu ja lähiala detailplaneeringu koostamine kehtetuks," märkis Liinat.

Arvestades detailplaneeringu arutelul tehtud ettepanekuid ja vastuväiteid jättis Pirita linnaosa valitsus 2018. aastal Merivälja muuli detailplaneeringu kooskõlastamata. "Nõusoleku saamiseks paluti arendajal teha rohkem uuringuid, vähendada ehituse mahtu ja pidada kinni lähteülesandest. Kahjuks ei ole see nii läinud. Pigem on arendaja enamikule nõuetele käega löönud ega ole võtnud tõsiselt koostöö käigus Pirita linnaosa valitsuse tehtud ettepanekuid," lisas Liinat.

"Pirita linnaosa pole olnud nõus kavandatud teenindushoonesse hotelli rajamisega ning sadama teenindamiseks aitaks oluliselt väiksemast ja madalamast hoonest kui arendaja kavandab. Kolmekorruselise hoone asemel piisaks ühekorruselisest. Arendaja ei ole aga tahtnud sellega leppida ning on hoone kõrgust vähendatud ebapiisavalt – 11 meetri asemel 10,5 meetrini," tõi Liinat vaid ühe näite, et arendaja ei ole teinud põhimõttelisi muudatusi, vaid piirdunud kosmeetiliste parandustega.

"Pisimuudatustest ei piisa, et selle detailplaneeringu kavaga edasi minna. Meil ei ole Piritale vaja uut Rannahoone juhtumit," nentis Liinat.

Aadressile Ranna tee 1 soovib Fausto Capital OÜ ehitada kolmekorruselise jahisadama koos restorani ja hotelliruumidega. Esitatud planeering on 17% ulatuses omaniku maa-alal, ülejäänu on planeeritud linna maale. Planeeritavas kohas asub Merivälja muul, kus on praegu looduslik kivine rand, kust avaneb vaade Tallinna siluetile.

Kus müüa kinnisvara?

13.04.2020

alt
alt

Mis toimub täna kinnisvara müügimaastikul?

15.04.2020

Sarnased uudised

alt

Pirita velodroomist võib saada spordikeskus

alt

Patarei Merekindluses algasid siselammutustööd

alt

Tallink ja Infortar hakkavad 300 miljoniga linnahalli arendama

alt

Tallinna Sadama uus kruiisiterminal valmib juulis 2021

alt

Pärnu linnavalitsus otsustas Lidli püstitamiseks anda ehitusloa

alt

Sõõrumaa plaanib Patarei merekindlusesse investeerida 100 miljonit

alt

Põhja-Tallinna rajatakse veel üks loomelinnak

alt

Tallinn ja Viru Keskus plaanivad Viru hotelli esist ala arendada

alt

T1 Mall of Tallinn toob Eestisse uue mõttemalli kaubanduskeskusest

Kõige populaarsemad

1

Kas eelistada kinkelepingut või testamenti?

2

Uusarendused leiavad praegu väga hästi ostjaid

3

Nõmme keskuse areng on sisse saanud uue hoo

4

Merko Ehitus käivitab 130 korteriga Metsatuka arendusprojekti Nõmmel

5

Soodsa üürihinna nautimise asemel tasub tegeleda kodu ostmisega

6

Pirita velodroomist võib saada spordikeskus

Toimetaja valik

alt

Kuidas koostada kinnisvarakuulutust, mis köidab tähelepanu ja tekitab usaldust?

alt

Kuidas korteri üürilt õigesti makse tasuda?

alt

Kinnisvaraturu struktuurimuutus: korteriomanditehingud jäid kinnisasjade tehingutele alla