Teisipäeval on maamaksu esimese osa tasumise tähtaeg

Teisipäeval, 31. märtsil on maamaksu esimese osa tasumise tähtaeg, kuni 64-eurone maamaks tuleb teisipäevaks tasuda korraga.

Maksud, Maamaksu maksmine, Maksuamet, Maamaksu arvutamine, Maamaksu suurus, Tuludeklaratsioon, Maamaksu tasumine, Maamaks, Maksu- ja Tolliamet, City24.ee, KinnisvaramaksudMaamaksust, mis ületab 64 eurot, tuleb tasuda 31. märtsiks vähemalt pool, kuid mitte vähem kui 64 eurot. Ülejäänud osa maamaksust on võimalik tasuda kuni 1. oktoobrini, teatas maksu- ja tolliamet (MTA). 

Oma maamaksu arvet saab vaadata e-MTA-st. Kui inimene jättis tuludeklaratsiooni täites osa tagastatavast summast maamaksu kohustuse summa ettemaksukontole, siis arvestatakse maamaks sealt automaatselt.

Maamaks tuleb tasuda 321 000 juriidilisel ja füüsilisel isikul kogusummas 59,6 miljonit eurot, mis laekub täies ulatuses kohaliku omavalitsuse eelarvesse. Tänase seisuga on maamaks tasutud või piisav summa ettemaksukontol olemas ligikaudu pooltel neist, kellel on maamaksu kohustus.

Eraisikutel, kellel on raskusi maamaksu tähtaegse tasumisega, soovitab MTA tekkinud kohustuse e-MTA-s ajatada. Taotluse esitamiseks tuleb e-MTA-sse sisse logida ning valida menüüst "Arvestus", seejärel "Ajatamine" ja lisan uue taotluse. Täpsemad juhised ajatamise kohta leiab aadressilt www.emta.ee.

Sellest aastast on võimalik tellida oma maamaksunõuete tasumiseks e-arve, mis annab võimaluse oma maamaksukohustus täita mugavalt, kontaktivabalt ja tähtaegselt. E-arve saab tellida internetipangast, arved.ee veebilehelt või e-MTA "Arvestuse" menüüpunkti "E-arve tellimine" kaudu.

Tellimuse tegemisel tuleb kasutada e-MTA ettemaksukonto viitenumbrit, mille leiab maamaksuteatelt või MTA veebilehelt personaalse viitenumbri otsingu kaudu. Tellimus jääb kehtima ka järgnevatele maamaksu nõuetele, mille tasumise tähtpäevad on igal aastal 31. märtsil ja 1. oktoobril.

Maamaksuteadetega seotud küsimustega palub MTA eraklientidel pöörduda maksu- ja tolliameti infotelefonile 880 0811 või e-postile eraklient@emta.ee ning äriklientidel infotelefonile 880 0812 või e-postile ariklient@emta.ee. Maa maksustamise ja maksuvabastuste rakendamisega seotud küsimustega tuleb pöörduda maa asukohajärgse omavalitsuse poole.

MTA tuletab ka meelde, et füüsilise isiku tuludeklaratsiooni esitamise tähtaeg on 30. aprillil. MTA kliendibürood üle Eesti on suletud ja deklaratsioone saab esitada elektrooniliselt. MTA paneb koroonaviiruse riskirühma kuuluvatele inimestele südamele, et kui neil ei ole kodus võimalust elektroonilise deklaratsiooni esitamiseks, siis nad ei läheks selle tegemiseks näiteks külla sugulastele või tuttavatele. MTA võtab tuludeklaratsioone vastu ka pärast aprilli lõppu.

Tuludeklaratsiooni on praeguseks esitanud 648 000 inimest ja esitamata veel hinnanguliselt 100 000 inimesel. Tulumaksu on tagastatud 162 miljonit eurot 492 000 inimesele, juurde tuleb tulumaksu maksta pea 43 000 inimesel kokku 26,7 miljonit eurot. Enammakstud tulumaksust on annetatud kokku 112 000 eurot.

Allikas: BNS

Kinnisvaratehinguid tehakse ka tänases kriisiolukorras

30.03.2020

alt
alt

Inimesed istuvad kodus ja uudistavad kinnisvarakuulutusi

31.03.2020

Sarnased uudised

alt

Kuidas arvestada tulude deklareerimisel eluasemelaenu intresse

alt

MTA saadab maamaksuteate 324 000 inimesele

alt

Üürimisest või kinnisvaramüügist tulu deklareerimata jätnud inimesed saavad MTA-lt meeldetuletused

alt

Kolm kinnisvaraettevõtjat peeti suure maksupettuse kahtlusega kinni

alt

Millal peab kinnisvara müügist saadud rahast riigile tasuma 20 protsenti?

alt

Maamaksu tasumiseks saab edaspidi tellida e-arve

alt

MTA saadab tänavu maamaksuteateid üle 318 000 inimesele

alt

Airbnb toaüürijad on kahe kuuga deklareerinud tulu 647 000 euro eest

alt

MTA: palga alaraporteerimisega paistavad silma ka kinnisvaramaaklerid

Kõige populaarsemad

1

Kas eelistada kinkelepingut või testamenti?

2

Uusarendused leiavad praegu väga hästi ostjaid

3

Nõmme keskuse areng on sisse saanud uue hoo

4

Merko Ehitus käivitab 130 korteriga Metsatuka arendusprojekti Nõmmel

5

Soodsa üürihinna nautimise asemel tasub tegeleda kodu ostmisega

6

Pirita velodroomist võib saada spordikeskus

Toimetaja valik

alt

Kuidas koostada kinnisvarakuulutust, mis köidab tähelepanu ja tekitab usaldust?

alt

Kuidas korteri üürilt õigesti makse tasuda?

alt

Kinnisvaraturu struktuurimuutus: korteriomanditehingud jäid kinnisasjade tehingutele alla