Kinnisvaratehinguid tehakse ka tänases kriisiolukorras

Seoses praeguse olukorraga ühiskonnas küsivad kliendid, mis toimub kinnisvaraturul, kas tehingud toimuvad, kas pangad on pidurit tõmmanud, mida arvavad praegusest situatsioonist müüjad ja mida ostjad, kirjutab Domus Kinnisvara kutseline maakler Janis Rimitsans ettevõtte ajaveebis.

Kinnisvara müük kriisiolukorrasAjad on karmid ja enneolematud. Eelnevat kogemust pole praegu ühiskonnas toimuvaga kellelgi ja seega saame vaid spekuleerida, mis toimub lähitulevikus kinnisvaraga ja kuidas või kas üldse hinnad muutuvad. Kirjutada, kuidas käituvad homme pangad  oleks samuti spekulatsioon. Mis toimub müüjate ja ostjate peas, oleks minu suust kuulda samuti puhas arvamine ja teiste juttude edasi rääkimine. Mida ma aga saan ja julgen välja öelda on see, millega ise olen viimastel päevadel kokku puutunud.

Pangad finantseerivad tehinguid kinnisvaraga samadel põhimõtetel nagu ennegi – kui klient on laenukõlbulik ja ostetav kinnisvara samuti, ei jää tehing ka tänasel päeval tegemata. Laenuhaldurid teevad oma tööd edasi, töötavad ka kinnisvara hindajad ja tehinguid teevad notarid. Rääkimata maakleritest. Muutunud on pisut suhtluses pankadega see, et enam pole võimalik nö näost-näkku kohtuda laenunõustajaga, kuid see oli meil juba viimase aja trend nagunii. Kinnisvara hindajatelt olen kuulnud, et nende töös on mõningad tehnilised muudatused seoses objektide ülevaatustega. Püütakse vältida kontakte objektil viibivate isikutega ja palutakse olla üksi kodus ajal, kui ekspert kinnisvara üle vaatab. Muud suurt midagi muutunud pole.

Suurimad tehnilised muudatused on ehk seoses notaritehingutega. Enamus notareid teeb oma tööd edasi ja elu Eestis toimib samuti endistel põhimõtetel. Erinevus on praegusel ajal ehk selles, et notariaalsete tehingute ettevalmistamisel pannakse rohkem rõhku eelnevale suhtlusele osapooltega. Lepinguid ettevalmistavad notarite juristid püüavad saada kõik müügi- jms tingimused eelnevalt meili teel osapooltega suheldes nii paika, et kohapeal ei tekiks vaidlusi ja tarbetut vestlust ning aja kulu. Laua taha kutsutakse vaid need isikud, kes on tehingu osapooled ning ka alla kirjutavad. Kaasa tuleks nakkuse ohu minimeerimiseks võtta ka oma pastakas. Maaklerid ja teised nõuandjad jäävad ukse taha. Loobutud on ka sularaha maksetest notaritasu arvete tasumisel. Isikud, kes on viibinud viimase kahe nädala jooksul välismaal ja peaksid seega karantiinis olema, pole teretulnud. Nende tehingud lükatakse edasi. Samuti ei oodata tehingutesse haigusnähtudega isikuid. Laua taga jäetakse isikute vahele piisavad vahed, et vältida kontakte.

Eriolukorra nõue vaid kahe inimese avalikus kohas koos viibimise suhtes ei päde eelpoolmainitud toimingutele ja kui on vaja laua taha istuda müüjal, ostjal, panga esindajal ja notaril, siis toimub ka kolme või nelja osapoolega tehing.

Seega, kallid sõbrad, maailm muutub, kuid toimib edasi ja ka kinnisvaratehingud on igapäevane nähtus.

Kriis paneb inimesed mõtlema maale kolimisele

27.03.2020

alt
alt

Teisipäeval on maamaksu esimese osa tasumise tähtaeg

30.03.2020

Sarnased uudised

alt

Kuidas koostada kinnisvarakuulutust, mis köidab tähelepanu ja tekitab usaldust?

alt

Kuidas korteri üürilt õigesti makse tasuda?

alt

5 asja, millele uut kodu valides tähelepanu pöörata

alt

Kuidas valida kinnisvara hindajat?

alt

Kinnisvara ostuesindus on mõeldud neile, kes oma hambaid ise ei paranda

alt

Kas seadustamata hoone eest ootab kopsakas trahv?

alt

Peidetud kinnisvarapärlid ehk kuhu investeerida?

alt

Kui suurte kuludega peab kinnisvaratehingut sõlmides arvestama?

alt

Kes peab korteri üürimisel tulumaksu deklareerima?

Kõige populaarsemad

1

Kas eelistada kinkelepingut või testamenti?

2

Uusarendused leiavad praegu väga hästi ostjaid

3

Nõmme keskuse areng on sisse saanud uue hoo

4

Soodsa üürihinna nautimise asemel tasub tegeleda kodu ostmisega

5

Merko Ehitus käivitab 130 korteriga Metsatuka arendusprojekti Nõmmel

6

Pirita velodroomist võib saada spordikeskus

Toimetaja valik

alt

Kuidas koostada kinnisvarakuulutust, mis köidab tähelepanu ja tekitab usaldust?

alt

Kuidas korteri üürilt õigesti makse tasuda?

alt

Kinnisvaraturu struktuurimuutus: korteriomanditehingud jäid kinnisasjade tehingutele alla