Efteni kolmas fond peatab Eften Kinnisvarafondiga ühinemise

Seoses Balti riikides välja kuulutatud eriolukorraga peatab Eften Real Estate Fund III ühinemise Eften Kinnisvarafond AS-iga, tehingu tulemusena oleks tekkinud ligi 350 miljoni eurose varade mahuga ärikinnisvarafond.

Investeerimine, Kinnisvarainvesteeringud, Eften Kinnisvarafond

Kuigi fondi valitseja on seisukohal, et Efteni kolmanda fondi ja Eften Kinnisvarafondi ühinemine on mõlema fondi aktsionäride pikaajalistes huvides, siis seoses tekkinud erakorralise olukorraga on otsustatud peatada ühinemislepingust tulenevad tegevused ning ühinemisleping lõpetatakse fondide nõukogude poolt vastuvõetud otsuste alusel, teatas Eften börsile.

Fondide ühinemine eeldab stabiilset majanduskeskkonda ja kindlat väljavaadet varade tuleviku osas. "Ühinemise teematika juurde plaanime tagasi tulla järgmisel aastal, kui Balti riikide majanduskeskkonna väljavaade on eelduste kohaselt stabiliseerunud," teatas fond.

Samuti lükkab Eften Real Estate Fund III edasi üldkoosoleku, eeldatavalt toimub see juunis.Täpsema üldkoosoleku toimumise aja, koha ning päevakorra annab fond teada hiljemalt 31. maiks.

Fondi valitseja eeldab, et juunikuuks on täpsemalt selgunud eriolukorrast tulenevad lühiajalised ja pikaajalised majanduslikud mõjud fondi varadele ning selginenud Balti riikide majanduskeskkonna väljavaated.

Eften tegeleb igapäevaselt koroonaviirusest ja eriolukorra kehtestamisest tulenevate potentsiaalselt negatiivsete majanduslike mõjude ja riskide maandamisega ning sõlmib vajadusel ajutisi lisakokkuleppeid üürnikega.

Fondi teatel on eesmärk olla tihedas suhtluses üürnikega, leida lahendusi kiirelt tekkinud raskuste ületamiseks ning kulude juhtimises viia igakuine kulubaas miinimumini kuni eriolukorra lõppemiseni.

"Selleks suhtleme igapäevaselt ka fondi kinnisvarainvesteeringuid finantseerivate pankadega, et tagada laenuandjate vajalik informeeritus kriisimeetmetest tulenevate võimalike majanduslike mõjude osas ja peame läbirääkimisi ajutiste pangalaenude põhiosa maksepuhkuste osas," teatas fond.

Fondil on pangakontodel ning lühiajalistes hoiustes konsolideerituna üle 10 miljoni euro, millest plaanitud dividendid koos tulumaksukuluga moodustavad 3,7 miljonit eurot ja emissioonidest saadud, kuid veel investeerimata kapital 4,3 miljonit eurot.

Fondil ei ole praegu käimas ühtegi suuremahulist arendusprojekti peale KFC toitlustushoone ehitamise Šiauliais Saules Miestase kaubanduskeskuse kinnistul, mille rahaline kogumaht on 600 000 eurot. Fond hindab likviidsuspuhvreid kriisi võimaliku pikaajalise kestvuse osas igati piisavaks. 

Käesolevaks ajaks teadaoleva info põhjal avaldub eeldatavalt negatiivseim eriolukorra mõju ärikinnisvaras hotelli- ning suuremate kaubanduskeskuste sektoris. Efteni kolmanda fondi kinnisvaraportfelli kuulub üks suurem kaubanduskeskus Leedus Šiauliais ning hotelle fondil ei ole.

Leedu valitsuse otsuse kohaselt on suletud kaubanduskeskused, väljaarvatud neis asuvad toidupoed ja apteegid. Saules Miestase 115 üürniku üüripindadest on hetkel avatud 14 üürniku kauplused, sealhulgas keskuse suurima üürniku ehk Rimi toidupood. Eestis ja Lätis fondil suuremaid kaubanduskeskusi ei ole.

Allikas: BNS

Foto: Pixabay

Eksklusiivne – kolm uhiuut koduprojekti esimesena ainult City24.ee-s

24.03.2020

alt
alt

Ettevõtja asus Suure-Jaani tööstusparki elumaju ehitama

26.03.2020

Sarnased uudised

alt

Ärikinnisvara Riia vanalinnas või loss Saksamaal – võrdväärne investeering? Mida peaks teadma piiriülesest kinnisvaraturust?

alt

Väikeinvestori piinad kinnisvaraturul

alt

Mida teha värskelt saadud suure summa rahaga?

alt

Euromoney: EfTEN Capital on Kesk- ja Ida-Euroopa parim kinnisvara fondivalitseja

alt

EfTEN Real Estate Fund III ostis Panevėžyses kaks tööstushoonet

alt

Üüriinvestori parim panus on Haabersti kolmetoaline

alt

Pangad peavad aitama arendajatel regioonides riske võtta

alt

EfTENi uus fond kaasas Balti üürimajade turule investeerimiseks 33 miljonit eurot

alt

Andree Raid: Kinnisvarainvestorid, palun rahakott valmis panna!

Kõige populaarsemad

1

Väikeinvestori piinad kinnisvaraturul

2

Merko käivitas Tallinnas Uus-Veerenni arenduse viienda etapi

3

Endover ehitab Rocca al Mare kaubanduskeskuse lähistele veel kaks tornmaja

4

Kuidas valida kodu, mis on täna valmis vaid paberil?

5

Eriarvamus korteriühistu koosolekul: kuidas oleks korrektne see edastada?

6

Eluaseme hinnaindeks tõusis teises kvartalis aastaga 16,1 protsenti

Toimetaja valik

alt

Kiire hinnakasv vähendas Tallinna korterite taskukohasust

alt

Juurdepääsutee on krundi väärtuse oluline komponent

alt

Olulised põhjused, miks kaasomandit vältida